wilki na śniegu
Źródło: unsplash.com/Eva Blue

Ostrzeżenie dla mieszkańców. Grasujące wilki zagryzły już jednego psa

1 Lutego 2021

Gmina Tuczno wydała ostrzeżenie dla mieszkańców okolic. We wsi w województwie zachodniopomorskim grasują wilki. Ostatnio pogryzły psa na prywatnej posesji, w innej miejscowości zagryzły psa i z łańcuchem zaciągnęły do lasu.

Właściciele psów powinni mieć się na baczności. W gminie Tuczno w zachodniopomorskim horda wilków w poszukiwaniu jedzenia wchodzi nawet na prywatne posesje. Ostatnio urzędnicy zostali poinformowani o groźnych atakach na psy w dwóch położonych niedaleko siebie wsiach.

Wilki zagryzły psa

Do wydania ostrzeżenia skłoniły urzędników ostatnie, brutalne ataki wilków. Do pierwszego z nich doszło na terenie prywatnej posesji w miejscowości Złotowo.

Kolejny atak miał miejsce w Martewie. Tam niestety życie stracił pies zagryziony przez wilki.

- W związku z otrzymanymi sygnałami o wilkach, które w miejscowości Złotowo pogryzły psa na posesji oraz w Miejscowości Martew gdzie wilki zagryzły psa, a następnie wyciągnęły wraz z łańcuchem do lasu prosimy mieszkańców o zachowanie ostrożności - napisano na profilu gminy na Facebooku.

Brutalne ataki wilków zostały zgłoszone. Incydenty te zmusiły gminę do wydania specjalnego oświadczenia, informującego o zagrożeniu i przypominającego o pilnowaniu pupili.

Suczka zaginęła, właścicielka była zrozpaczona. Nagrano ich spotkanie po 3 tygodniachSuczka zaginęła, właścicielka była zrozpaczona. Nagrano ich spotkanie po 3 tygodniachCzytaj dalej

- Apelujemy do właścicieli psów o nadzór nad zwierzętami oraz unikanie spacerów po lesie. Przypominamy, że spuszczanie psa ze smyczy w lesie jest zabronione - czytamy na profilu gminy.

Co zrobić, gdy spotkamy wilka?

Wilki są gatunkiem znajdującym się pod ochroną, dlatego tez odstrzał tych zwierząt jest zabroniony. Urzędnicy postanowili o tym przypomnieć, a także poradzić mieszkańcom, jak obchodzić się z wilkami w przypadku natknięcia się na nie.

- W przypadku kontaktu z wilkami należy spokojnie się oddalić. Wilki wyczuwając człowieka same się oddalają. Jednocześnie informujemy, że wilki znajdują się pod ochroną i dlatego ich odstrzał jest zabroniony. Proszę Państwa o poważne potraktowanie możliwego zagrożenia - kończy się wpis.
Miejmy nadzieję, że mieszkańcy zastosują się do tych próśb i żaden czworonóg już nie ucierpi w starciu z drapieżnikami.
Zobacz zdjęcie:

Następny artykuł