Swiatzwierzat.pl

fot. filo, canva.com

Wielka radość w opolskim ZOO. Na świat przyszła zebra równikowa

12 Września 2022

Autor tekstu:

Martyna Kucharczyk

Wielka radość w opolskim ZOO. Na świat przyszła zebra równikowa, której narodzin oczekiwano miesiącami. Maluch jest w pełni zdrowy, lecz na razie pozostaje dość nieśmiały.

Większość czasu nowo narodzona zebra spędza na spaniu i piciu mleka matki. Dopiero po upływie około dwóch tygodni zajmie się nią ojciec.

Narodziny w opolskim ZOO

Pracownicy opolskiego ZOO na narodziny zebry równikowej czekali niemal rok. Młody samiec w końcu przyszedł na świat 1 września tego roku. Jego mamą jest samica urodzona w Opolu, a ojcem samiec sprowadzony do Polski z Norwegii.

- Obecnie maluch, który nie ma jeszcze nadanego imienia, znajduje się pod czujnym i troskliwym okiem matki. Większość dnia spędza na spaniu i spożywaniu mleka. Po upływie 2 tygodni opiekę nad źrebakiem przejmie ojciec, który nauczy go między innymi hierarchii panującej w stadzie – opowiedział Miłosz Bogdanowicz z opolskiego zoo.

Zebrę można oglądać na wybiegu od 10 od 18. Pomimo młodego wieku jest już całkiem spora i od razu rzuca się w oczy. Warto jej wypatrywać w pobliżu mamy, której prawie nie opuszcza na krok.

Zebry w naturze

Zebra to jedno z tych zwierząt, z których rozpoznaniem ludzie mają najmniejsze trudności. Charakteryzuje ją niepowtarzalny układ biało-czarnych pasów, który w naturze utrudnia drapieżnikom określenie najsłabszego osobnika w stadzie.

Zebry równikowe zamieszkują tereny sawanny na wschodzie Afryki. Jednak w opolskim zoo można je oglądać na wybiegu z żyrafami.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] . Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta . Bądź z nami!

Źródło: TVP Opole

Tagi:

Podobne artykuły

Nasze ZOO

W zamojskim zoo urodziły się tygrysy. Ich narodziny trzymano w tajemnicy
Czytaj więcej >

Nasze ZOO

Narodziny gepardów grzywiastych w gdańskim zoo. Mają dwóch ojców
Czytaj więcej >

Nasze ZOO

Chcesz pomóc? Warszawskie zoo zbiera dary jesieni dla zwierząt
Czytaj więcej >

Nasze ZOO

Nowy mieszkaniec wrocławskiego zoo. Zwą go smokiem z Komodo
Czytaj więcej >

Nasze ZOO

Małpka Sunny straciła mamę. Opiekunem zastępczym został pracownik wrocławskiego ZOO
Czytaj więcej >

Nasze ZOO

Łódzkie ZOO powiększyło się o nowe zwierzęta. Nazywane są kotomisiami
Czytaj więcej >
Martyna Kucharczyk

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]