Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Większość ludzi uznałaby go za martwego. Opiekun nie pozwolił szczenięciu odejść
Wiktoria  Wihan
Wiktoria Wihan 25.02.2024 10:21

Większość ludzi uznałaby go za martwego. Opiekun nie pozwolił szczenięciu odejść

reanimacja szczeniaczka
Mężczyzna uratował szczeniaczka, który wydawał się martwy. Fot. tiktok.com/@norfolk.paws.breeding

Właściciel ciężarnej suczki chciał uwiecznić na nagraniu narodziny szczeniąt. Niestety jeden z malców przyszedł na świat nieprzytomny, a co gorsza, przestał oddychać. Mężczyzna natychmiast przystąpił do akcji ratunkowej, stosując resuscytację. Ten emocjonujący film podniesie ciśnienie niejednemu miłośnikowi zwierząt. Opiekun postanowił zrobić wszystko, by uratować szczeniaczka.

Nowo narodzony szczeniak nie oddychał. Właściciel musiał go ratować

Poród pupila to jeden z najbardziej emocjonujących momentów, których może doświadczyć jego właściciel. Sprawy niestety często potrafią się skomplikować, gdy maluch przyjdzie na świat nieprzytomny, a co gorsza — martwy. Odpowiedzialny opiekun powinien przygotować się na każdą ewentualność, jeśli nie zamierza korzystać z pomocy weterynarza. Co zrobić, jeśli osesek już od pierwszego chwil na świecie będzie miał problem z zaczerpnięciem oddechu?

Właściciel buldoga francuskiego doświadczył nie lada stresu, gdy okazało się, że u nowo narodzonego szczeniaka doszło do zatrzymania akcji serca. Większość ludzi uznałaby, że maluch przyszedł na świat martwy i nawet nie próbowałaby go ratować. Tymczasem mężczyzna wykazał się nie tylko chłodnym myśleniem, ale również stalowymi nerwami. Zaledwie chwilę po przyjściu miotu na świat, rozpoczęła się dramatyczna walka o życie psa

Adoptuje dwa psy, mija 5 lat i wracają do schroniska. Nie miała wyjścia Kot wtargnął do domu i miauczał pod drzwiami. Robił wszystko, by je otworzyła

Mężczyzna uratował życie szczeniaka. Swoją błyskawiczną reakcję uchwycił na filmie

Liam był świadkiem porodu swojej suczki buldoga francuskiego. Cud narodzin postanowił uwiecznić na filmie, jednak niespodziewanie coś poszło nie tak. Jeden z maluchów przyszedł na świat sztywny, nie dając znaku życia. Zaniepokojony mężczyzna natychmiast rozpoczął walkę o jego życie. Od razu zaczął pocierać oseska ręcznikiem, by go rozgrzać, a dodatkowo zaczął resuscytować go metodą usta-usta na zmianę z masażem serca. 

Liam przez ponad dwie minuty ratował życie malucha, a jego psia mama z zaniepokojeniem śledziła te przejmujące sceny. Po długich, ciągnących się niemal w nieskończoność sekundach szczeniaczek zaczął się poruszać i samodzielnie oddychać. 

@norfolk.paws.breeding This definitely was my most terrifying yet reward experience to date. After 2 minuets and 3 seconds working on a still born puppy which had gotten stuck inside the birth canal, i was able to bring it back to life!!🥹🥹🥹 I honestly have no words to explain this feeling. The emotion I experienced the whole way through was like no other I’ve experienced before. 🥹🥹 #norfolkpawsbreeding🐾 #lovemyjob #npbbloodline🐾 #frenchie #frenchies #frenchiesoftiktok #newbornbaby #newbornpuppy #newbornpuppys #newbornfrenchies #newbornfrenchbulldog #deadpuppy #savingalife #savingapuppy #bringbacktolife #whelping #whelperlife #whelper #whelpingpuppies #whelperservice #notallheroeswearcapes ♬ Belonging - Muted

Filmik, na którym mężczyzna udokumentował swoją bohaterską postawę, obiegł cały Internet. W komentarzach posypały się gratulacje oraz słowa ulgi, a także życzenia powrotu do zdrowia dla szczeniaczka. W odpowiedzi Liam udostępnił nagranie, na którym pokazał, jak radzi sobie młoda sunia. 

@norfolk.paws.breeding Replying to @BGreek13 How the pup is getting on🥹❤️ Most rewarding job of being a whelper is knowing the pups i help bring into this world for other people are thiving and smashing life🥹🥰🙈 @Bailey the Frenchie congratulations 🥹 #norfolkpawsbreeding🐾 #whelping #newbornbaby #newbornpuppy #whelpingpuppies #puppiesoftiktok #frenchie #frenchies ♬ What love feels like - Amy&Ashley🫶🏽

Wideo skłoniło również wiele osób do podjęcia nauki czynności ratunkowych dla zwierząt. Taka wiedza może pomóc uratować życie nie tylko szczeniaka.

Jak pomóc szczeniakowi po porodzie?

Niestety nie każdy właściciel, który decyduje się na odebranie porodu psa w domu, dysponuje odpowiednia wiedza na temat zagrożeń, które mogą wydarzyć się podczas tego emocjonującego wydarzenia. Powinniśmy pamiętać, że wczesne wykrywanie wszelkich wad czy chorób malucha jest niezbędne do udzielenia mu późniejszej pomocy. Po tym, jak osesek pojawi się na świecie, należy dokładnie ocenić jego stan. Jeśli nie zarejestrujemy czynności życiowych, powinniśmy natychmiast przejść do reanimacji.

Szczeniaczka należy umieścić na suchym ręczniku, którym usuniemy resztki błon śluzowych. Następnym krokiem jest oczyszczenie górnych dróg oddechowych, rozcierając noworodka ręcznikiem aż do wyschnięcia. Ten krok stymuluje nie tylko temperaturę, ale również oddech. Jeśli szczeniak nie oddycha, resuscytację usta-usta lub usta-noc należy przeprowadzić przez minimum 30 minut. 

 

źródło: hodowlafci.pl

Tagi: szczeniak