Chłopiec z psem
Źródło: unsplash/Nathan Hanna

Dlaczego psy żyją krócej od ludzi? Płynące z serca wyznanie weterynarza zdradza ważny sekret

11 Września 2020

Weterynarz opisał w poruszającym słowach, dlaczego czworonożni przyjaciele żyją znacznie krócej od swoich właścicieli. Wypowiedź lekarza wzruszyła tysiące Internautów, a także skłoniła ich do spojrzenia na życie ich podopiecznych z zupełnie nowej perspektywy. To życiowa lekcja, którą każdy powinien wziąć sobie do serca.

Weterynarz opublikował na swoich mediach społecznościowych wypowiedź, która skrywa w sobie bardzo ważne przesłanie. Mężczyzna odpowiedział na pytanie, które opiekunowie zwierząt z pewnością wielokrotnie sobie zadawali: dlaczego pies żyje krócej od człowieka? Wiele osób zrobiłoby wszystko, aby móc wydłużyć pozostały czas, jaki ukochani pupile mogą spędzić przy ich boku. Niestety, jest to tylko niedoścignione marzenie. Odpowiedź weterynarza pomoże lepiej zrozumieć śmiertelną naturę lojalnych czworonogów. Ostrzegamy, te słowa z łatwością doprowadzają do łez.

Psychotest: Zwierzę, które pierwsze zobaczysz na obrazku zdradzi, czym przejmujesz się w życiu najbardziej. Czas poznać prawdęPsychotest: Zwierzę, które pierwsze zobaczysz na obrazku zdradzi, czym przejmujesz się w życiu najbardziej. Czas poznać prawdęCzytaj dalej

Spotkanie z chłopcem odmieniło spojrzenie weterynarza na psie życie

Lekarz weterynarii podzielił się na Facebooku relacją ze spotkania z małym chłopcem, które szczególnie zapadło mu w pamięci. Jak wspomina mężczyzna, został wysłany z wizytą do domu 10-letniego psa o imieniu Belker. Zwierzę bardzo cierpiało, co niepokoiło wszystkich domowników, w szczególności synka Shane'a. Cała rodzina była bardzo przywiązana do zwierzaka i liczyła, że wydarzy się cud, który pozwoli go uratować. Niestety, lekarz nie miał dobrych wieści do przekazania.

"Zbadałem Belkera i z dużym żalem stwierdziłem, że on umiera na raka. Powiedziałem rodzinie, że nie można już nic zrobić, aby mu pomóc. Zaproponowałem eutanazję w ich rodzinnym domu. To nie była dla nich łatwa decyzja, ale w końcu się zgodzili. W tym momencie Belker był dla nich najważniejszy. Gdy przyszedłem do nich następnego dnia, wszyscy czule obejmowali Belkera. W ciągu kilku minut Belker odszedł, a wszystko stało się bardzo spokojnie." - napisał anonimowy lekarz w poruszającym wpisie.

Odejście ukochanego pupila było ogromnym ciosem dla jego rodziny. Weterynarz wielokrotnie usypiał chore zwierzęta, lecz spotkanie z młodym właścicielem Belkera raz na zawsze odmieniło jego spojrzenie na życie psów. Jak wspomina, po śmierci Belkera usiadł razem ze wszystkimi domownikami i wspólnie zastanawiali się nad smutną rzeczywistością, w której życie psów jest znacznie krótsze niż życie ludzkie. Niespodziewanie mały Shane zabrał głos, zapewniając, że on wie dlaczego tak jest. Wszyscy nadstawili uszy z zainteresowaniem.

Jeśli chcesz sprawić niespodziankę swojemu kochanemu pupilowi, to ucieszy cię ta promocja: >psie przysmaki 50% taniej<

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kundelek płakał przy każdym dotyku. Nagrano pierwszy raz, gdy ktoś go pogłaskał, reakcja wywołuje łzy
2. Myślały, że w pobliskich krzakach jęczy pies. Po sprawdzeniu natychmiast wezwały służby
3. Skandaliczne sceny z monitoringu ujawniły zachowanie opiekunki do zwierząt. Właścicielka tonęła we łzach

Chłopiec wyjawił, dlaczego psy żyją krócej niż ludzie

Wkrótce okazało się, że słowa małego chłopca skrywały bardzo ważną naukę, o której wiele osób mogło nie zdawać sobie sprawy. Brzmiała ona w następujący sposób: „Ludzie rodzą się, aby nauczyć się być dobrym i kochającym człowiekiem. Często zajmuje im to dużo czasu. Psy wiedzą to od samego początku, więc nie muszą zostawać na świecie tak długo, jak my. Ich życie jest proste i nieskomplikowane. Psy wiedzą jak kochać, jak być miłym i jak dbać o innych. Potrafią cieszyć się z małych rzeczy."

To jednak nie koniec wypowiedzi chłopczyka. Shane posunął się o krok dalej i podał wiele ważnych przykładów, które sprawiają, że nawet krótkie życie czworonoga może być wypełnione wdzięcznością i radością płynącą z nawet najprostszych czynności. Sekret na szczęśliwe życie jest prostszy niż mogłoby się wydawać. W oparciu o wyznania chłopca, weterynarz sporządził listę czynności, które pozwoli ludziom na przybliżenie się do szczęścia i jednocześnie tłumaczy, dlaczego psy nie potrzebują żyć dłużej. Poniżej znajduje się pełna lista rzeczy, która zdaniem chłopca powinna stać się źródłem inspiracji i wzorem do naśladowania przez ludzi. Warto się nad nimi zastanowić i wprowadzić je jako część codziennych rytuałów. Dzięki temu zrozumiemy, że szczęście tkwi w prostocie, a psy rzeczywiście mogą nas nauczyć bezcennej mądrości.

"To wspaniali nauczyciele. Uczą nas wielu rzeczy:
• Kiedy Twoi bliscy wracają do domu, zawsze biegnij, by ich powitać.
• Nigdy nie przepuszczaj okazji, aby wybrać się na przejażdżkę.
• Pozwól by świeże powietrze i powiew wiatru były dla ciebie czystą przyjemnością.
• Ucinaj sobie krótkie drzemki.
• Rozciągnij się, zanim wstaniesz.
• Biegaj i dobrze się baw każdego dnia.
• Pozwól ludziom się dotknąć.
• Unikaj gryzienia, a zamiast tego daj komuś ostrzeżenie.
• W ciepłe dni zatrzymaj się na chwilę, aby poleżeć na trawie.
• W upalne dni pij dużo wody i przebywaj w cieniu.
• Kiedy jesteś szczęśliwy, tańcz, skacz i kręć całym ciałem.
• Rozkoszuj się długimi spacerami.
• Bądź wierny.
• Nigdy nie udawaj kogoś, kim nie jesteś.
• Kiedy ktoś ma zły dzień, usiądź koło niego i daj mu swoje wsparcie”

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zgubiła obrączkę zaraz po ślubie. Niewiarygodne, gdzie znalazła ją kilka dni przed 40. rocznicą
  2. Kot usłyszał pytanie właściciela i zareagował w komiczny sposób. Nagranie rozkłada na łopatki
  3. Chłopiec był pewny, że już nigdy nie zobaczy swojego zaginionego kota. 7 miesięcy później dzieje się najpiękniejsza rzecz
  4. Lwy całe życie spędziły zamknięte w cyrku. Nagrano moment, gdy po raz pierwszy stanęły na trawie
  5. Maleńki kotek jest wściekły na weterynarza. Jego zachowanie jest po prostu niewiarygodne
  6. TVP: Wybuch tuż przy hotelu. Jest wielu rannych, tragiczne wiadomości docierają z zagranicy

źródło: kochamyzwierzaki.pl

Następny artykuł