Swiatzwierzat.pl
IG i EN

TRICOLORS/East News i Instagram/aniawendzikowska

Wendzikowska w ogniu krytyki za zdjęcie z flamingami. "One mają podcięte skrzydła"

22 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Ania Wendzikowska uwielbia podróże. Dziennikarka tym razem poleciała na Arubę, co wszystko udokumentowała w mediach społecznościowych. Internauci nie pozostawili na niej suchej nitki. A wszystko przez zdjęcie z flamingami.

Niedawno 39-latka odwiedziła jedną z tamtejszych wysp, dokładnie prywatną wyspę "Renaissance Island" należącą do właściciela hotelu. Wstęp na nią kosztuje nawet 150 dolarów, jednak dla osób zameldowanych w hotelu może być nieco tańszy. Dlaczego warto odwiedzić tę prywatną wyspę? Otóż słynie ona nie tylko z pięknych widoków, ale i różowych flamingów spacerujących po wodzie.

Flamingi bez skrzydeł

Po publikacji zdjęcia u boku pięknych ptaków, internauci nie pozostawili na Wendzikowskiej suchej nitki. Wszystko przez promowanie "niewolniczych" atrakcji. Flamingi bowiem są gatunkiem częściowo wędrownym, typowo zamieszkującym Afrykę, baseny Morza Śródziemnego, Czarnego, a także Azję Środkową.

- Te biedne ptaki mają podcinane skrzydła, żeby ludzie mogli sobie robić z nimi zdjęcia. To jedyna plaża z takimi "atrakcjami" i za dobrą kasę możesz sobie porobić foteczki. Dla mnie niesmaczne i niefajne - napisała jedna z internautek.

- Flamingi nie "siedzą" na tej Arubie przypadkiem i bynajmniej nie z własnej woli. Ku uciesze turystów przycina im się skrzydła, uniemożliwiając przemieszczanie się w ich naturalny sposób, więc są tam niejako uwięzione. Stąd analogia do delfinarium. W delfinarium ssaki morskie umierają. Odwołanie do świadomej turystyki to nie złośliwość, tylko uwrażliwienie na to, co się przypadkiem promuję - dodała kolejna z użytkowniczek Instagrama.

Interwencyjnie odebrany pies

Właścicielka żyletką obcinała psom uszy i ogon. Chciała, by przypominały amstaffy

CZYTAJ DALEJ


Wśród fali krytyki nie zabrakło też komentarzy typu "sztos" i "pięknie". Choć Wendzikowska nie włączyła nie odpowiedziała na krytykę, internauci sami zaczęli edukować innych obserwujących.

- Te ptaki nie mogą odlecieć, bo regularnie mają podcinane skrzydła, tylko po to, by być „atrakcją turystyczną” i żeby tzw. celebryci mogli wstawiać takie zdjęcia.... Te ptaki nie mogą migrować w zgodzie ze swoją naturą. Te ptaki są trzymane na tej wyspie na siłę. To latanie daje im prawdziwą wolność. Podcinanie skrzydeł flamingom jest nieetyczne. I to wszystko dla pięknej fotki na Instagram... i komentarzy typu „sztoos”!

- Dzięki za szerzenie prawdy - czytamy w komentarzach.

Annę Wendzikowską na Instagramie obserwuje blisko 500 tys. użytkowników. Myślicie, że powinna wrzucać takie zdjęcia do sieci?

Zobacz zdjęcie:


Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami! 

Podobne artykuły

adam wiejak

Gwiazdy i ich zwierzęta

Adam Wiejak znalazł bezpańskiego psa w Wigilię. Możliwe, że ktoś go porzucił przy drodze

Czytaj więcej >
Adam Stachowiak

Gwiazdy i ich zwierzęta

Adam Stachowiak jakiego nie znacie. Muzyk przygarnął kota z ulicy

Czytaj więcej >
marta kaczynska

Gwiazdy i ich zwierzęta

Wielka radość w domu Marty Kaczyńskiej. Córka z nagrodami w zawodach jeździeckich. "Bardzo dobre zakończenie roku 2020"

Czytaj więcej >
Izabela Zeiske z pieskami

Gwiazdy i ich zwierzęta

Adoptowała suczkę z pseudohodowli, kolejny raz ruszyła na pomoc zwierzętom. Izabela Zeiske z "Gogglebox. Przed telewizorem" o nowych wyzwaniach

Czytaj więcej >
Adrianna Grotkowska

Gwiazdy i ich zwierzęta

Adrianna Grotkowska uratowała kotkę przed śmiercią. Czy ktoś celowo porzucił ją podczas przedświątecznych zakupów?

Czytaj więcej >
Artur Szpilka i Pumba

Gwiazdy i ich zwierzęta

Artur Szpilka znowu zaciągnął psa na Śnieżkę? Na boksera spadła lawina krytyki, "Żeby znów cię nie ściągali"

Czytaj więcej >