Swiatzwierzat.pl
Plaża

unsplash/Ethan Hu

Warszawa: Rodzina wróciła z Włoch, w mieszkaniu zastali skorpiona. Mógł podróżować w walizce

15 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W sobotę, 12 czerwca Straż Miejska w Warszawie dostała pilne wezwanie do mieszkańców bloku na Szczęśliwicach. Rodzina po powrocie z Włoszech zastała nieproszonego gościa. Zwierzę odnalezione w ich domu okazało się być bardzo niebezpiecznym drapieżnikiem z rzędu pajęczaków.

Większość turystów wyjeżdżających na wakacje ma w zwyczaju kupowanie pamiątek - często bardzo wymyślnych, dziwnych, a niekiedy nawet kompromitujących. Okazuje się, że przypadkowe przywiezienie do domu upominki z podróży może skończyć się telefonem na 997. Przekonała się o tym pewna rodzina z Warszawy.

Nie tak wyobrażali sobie powrót z wakacji

Jak wynika z relacji funkcjonariuszy, dodatkowym lokatorem jako pierwszy zainteresował się pupil gospodarzy. Od razu podniósł alarm, próbując ostrzec swoich opiekunów.

Pies wyczuł zagrożenie czające się w pobliżu i zaczął intensywnie szczekać. Tym samym zwrócił uwagę domowników na zwierzę znajdujące się w jednym z pomieszczeń.

Nieproszonym gościem okazał się być skorpion, który miał kilka centymetrów, a jego aparycja zmroziła lokatorom krew w żyłach. Wstrząśnięta tym widokiem rodzina od razu złapała za telefon i poprosiła funkcjonariuszy o pomoc.

Chłopiec z psem

Myślał, że już nigdy nie zobaczy swojego psa. Reakcja chłopca na ponowne spotkanie z pupilem wyciska łzy z oczu

CZYTAJ DALEJ

Skorpion przyleciał do Polski w walizce?

Jak poinformowali strażnicy miejscy, rodzina przypuszcza, że skorpion mógł przypadkiem wejść do ich bagażu podczas wakacji we Włoszech. Niewykluczone, że tym sposobem odbył nieprzewidzianą podróż i znalazł się w stolicy Polski.

Zwierzę odłowili funkcjonariusze z warszawskiego Ekopatrolu. Po zakończeniu interwencji pasażer na gapę został odwieziony do Centrum CITES na terenie stołecznego zoo.

Zobacz zdjęcie:

Niebezpieczny egzotyczny gość

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >