Swiatzwierzat.pl

fot. Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=58316095

W ZOO urodziła się alpaka. Warszawiacy pomogą w wyborze imienia

29 Lipca 2022

Autor tekstu:

Martyna Kucharczyk

Warszawskie ZOO właśnie przekazało swoim odwiedzającym wspaniałe wieści. Do grona zwierząt dołączył kolejny maluch, a w wyborze jego imienia wezmą udział wszyscy mieszkańcy. Alpakę urodzoną 4 lipca już można zobaczyć na wybiegu.

Przedstawiciele ogrodów zoologicznych zawsze z dumą ogłaszają narodziny kolejnych zwierząt. Tym razem Warszawiacy mogą cieszyć się z przyjścia na świat małej alpaki. Natychmiast chwyciła za serca internautów.

W warszawskim ZOO urodziła się alpaka

- 18 dzień jestem już w Warszawskim ZOO. Serdecznie Was pozdrawiam z Warszawskiego ZOO, z wybiegu alpak! - czytamy na stronie Ogrodu Zoologicznego.

4 lipca na świat przyszła mała alpaka. Jej rodzicami są Guanita i Tofik, jednak ona sama jeszcze nie ma imienia. Ze względu na to ZOO postanowiło zachęcić mieszkańców do zaangażowania się w jego wybór. Zapowiedziano, że najlepsze propozycje zostaną poddane głosowaniu.

- Spośród Waszych propozycji moi Opiekunowie z Kopytne Warszawskiego ZOO w przyszłym tygodniu wybiorą cztery imiona. Następnie WY zdecydujecie, które 2 z 4 wybranych imion znajdą się w finale. Ostateczne głosowanie odbędzie się w relacjach na Instagramie i Facebooku, a moje imię poznacie pod koniec przyszłego tygodnia.

Internauci zachwyceni małą alpaką

W komentarzach natychmiast posypały się propozycje imion dla alpaki. Towarzyszyły im również zachwyty nad urodą zwierzęcia:

- Widziałam ostatnio te dwa maluchy cudowne - Widzieliśmy, cudny - Ależ przystojniak - Taki piękny, że idzie się zakochać — czytamy.

Trzeba przyznać, że alpaki niewątpliwie potrafią zrobić wrażenie. Pochodzą one z Ameryki Południowej i są hodowane w Andach. Często porównuje się je do lam, jednak są od nich znacznie mniejsze. Różnią się także usposobieniem. Alpaki zachowują się łagodniej i są bardziej posłuszne. Lamy za to bywają uparte i zdarzają im się zachowania agresywne.

Alpaki ZOO
fot. Iberion
Alpaki Warszawa
fot. Iberion
Alpaki w ZOO
fot. Iberion

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] . Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta . Bądź z nami!

Tagi:

Podobne artykuły

Nasze ZOO

W zamojskim zoo urodziły się tygrysy. Ich narodziny trzymano w tajemnicy
Czytaj więcej >

Nasze ZOO

Narodziny gepardów grzywiastych w gdańskim zoo. Mają dwóch ojców
Czytaj więcej >

Nasze ZOO

Chcesz pomóc? Warszawskie zoo zbiera dary jesieni dla zwierząt
Czytaj więcej >

Nasze ZOO

Nowy mieszkaniec wrocławskiego zoo. Zwą go smokiem z Komodo
Czytaj więcej >

Nasze ZOO

Wielka radość w opolskim ZOO. Na świat przyszła zebra równikowa
Czytaj więcej >

Nasze ZOO

Małpka Sunny straciła mamę. Opiekunem zastępczym został pracownik wrocławskiego ZOO
Czytaj więcej >
Martyna Kucharczyk

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]