Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > W jeziorze dostrzegli rybę z ludzką twarzą. Opublikowane w sieci zdjęcia budzą niepokój
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 06.12.2023 10:45

W jeziorze dostrzegli rybę z ludzką twarzą. Opublikowane w sieci zdjęcia budzą niepokój

W jeziorze zauważyli rybę z ludzką twarzą
W jeziorze zauważyli rybę z ludzką twarzą, źródło: twitter/SouthernStaying

Natura potrafi zaskakiwać, udowodniła to już wielokrotnie. Jakiś czas temu w jeziorze zaobserwowano rybę i oczywiście nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wyglądała ona bardzo nietypowo jak na swój gatunek. Miała twarz do złudzenia przypominającą ludzką. Jej widok może budzić nie tylko zaintrygowanie, ale i przerażenie.

Ryba z ludzką twarzą?

W jeziorze w Chinach zaobserwowano niezwykłą rybę. Do tej pory jeszcze nikt nie słyszał o występowaniu tak nietypowego osobnika. Jej twarz do złudzenia przypomina ludzką. Nic dziwnego, że osoby, które ją dostrzegły, postanowiły uwiecznić ją na zdjęciach.

Wszystko miało miejsce w wiosce położonej nieopodal miasta Kunming w południowych Chinach. Podziwiający tamtejsze tereny turysta nagrał karpia, jakiego do tej pory nikt jeszcze nie widział. Ujęcia szybko obiegły sieć i nie ma się co dziwić.

W tym roku Lidl zaszalał. Do sklepów ruszą tłumy, wyjątkowe produkty sprawdzą się na święta

Takiej ryby jeszcze nie widzieli

Osoba, która dostrzegła rybę, chwyciła po telefon, aby ją nagrać w momencie, gdy ta podpływała do brzegu. Po chwili wyjęła głowę z wody i uniosła ją nad jej powierzchnię. Większość mieszkańców wioski i odwiedzających ją turystów doskonale zdawała sobie sprawę, że w jeziorze są ryby, lecz od zawsze widywali tylko zwykłe karpie.

Czym więc była ryba, która wyglądała, zupełnie jakby miała ludzką twarz? W sieci od razu pojawiło się wiele domysłów i teorii spiskowych. Niektóre komentarze aż mrożą krew w żyłach.

Czym rzeczywiście była ryba o nietypowym wyglądzie?

Choć wyobraźnia internautów nie zna granic, a w komentarzach pojawiło się wiele teorii i domysłów, to jedna z nich wydaje się być najbardziej prawdopodobna. Wszystko wskazuje na to, że to po prostu złudzenie optyczne, które wywołuje ułożenie wzorów na ciele ryby.

Ciemne kropki przypominają oczy, pionowe linie zarys nosa, a poziomy wzór usta. Mimo wszystko nietrudno dziwić się, że ryba wzbudziła niepokój. Niektórzy porównywali jej wygląd do kosmity, wróżki, Voldemorta, a nawet postaci animowanej.

źródło: The Mirror

Tagi: Ryby Świat