Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Uratował 2-letnią córkę przed jadowitym wężem. Sam przyjął atak, "Lepiej ja niż ona"
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 14.03.2023 17:35

Uratował 2-letnią córkę przed jadowitym wężem. Sam przyjął atak, "Lepiej ja niż ona"

None
Facebook/Jake Coombe

Jake Coombe pozwolił się ugryźć przez jednego z najbardziej śmiercionośnych gadów w imię miłości do 2-letniej córeczki. Gad niepostrzeżenie wślizgnął się do pomieszczenia, w którym bawiło się dziecko. Nie zastanawiając się ani chwili dłużej, ojciec odepchnął dziewczynkę i sam przyjął atak.

Wąż podpełzający do bawiącego się w najlepsze, niczego nieświadomego dziecka - czy można sobie wyobrazić bardziej przerażającą zajście w domowym zaciszu? Jak udowadnia historia mieszkańca Adelaide, w Australii taki obrót sytuacji jest jak najbardziej możliwy.

Wąż wpełzł do pokoju, gdzie bawiła się 2-latka

Jake Coombe podzielił się wspomnieniami z wypadku, do którego doszło w Tailem Bend w Australii. Mężczyzna wraz z żoną wrócił do domu z wycieczki i zaczął rozpakowywać swoje torby, podczas gdy jego córka biegała po korytarzu, gdzie rozsypała swoje zabatki. Obserwując 2-latkę podczas zabawy, w pewnym momencie mężczyzna zorientował się, że dziecku grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. 

W stronę dziewczynki sunęła nibykobra siatkowana (Pseudonaja textilis), czyli gatunek węża z rodziny zdradnicowatych występujący w Australii, Papui-Nowej Gwinei i Indonezji. Warto zaznaczyć, że to jeden z najbardziej jadowitych gadów na świecie, zaraz po tajpanie pustynnym. 

Badania prowadzone przez australijskich naukowców dowodzą, że ich ofiary stanowią aż 60% spośród wszystkich ugryzionych ludzi na tym kontynencie. Węże te dość często pojawiają się w okolicach domów lub w samych domach.

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

Ojciec uratował córkę przed jadowitym wężem

Mężczyzna bez chwili zastanowienie rzucił się na córkę, aby osłonić ją własnym ciałem i zapobiec ugryzieniu przez gada. Najprawdopodobniej zdawał sobie sprawę, że ukąszenie dziecka przez nibykobrę może mieć katastrofalne skutki dla jego rodziny, bowiem jad jest w stanie zabić zwierzę domowe, a nawet dziecko.

150576284_2797596553839442_9051617554484511898_n.jpg
facebook/Animal Emergency Service

 

Po ukąszeniu przez jadowitego węża spędził noc w szpitalu

W chwili, kiedy ojciec podnosił dziewczynkę z podłogi, wąż zatopił zęby w jego stopie. Na jego szczęście ugryzienie było powierzchowne i “na sucho”, co oznacza, że zwierzę nie zdążyło wpuścić jadu w krwioobieg ofiary.

W wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna trafił do szpitala, a lekarze zdecydowali, że pozostawią go nocą na obserwację. Tam zainteresowały się nim również media. W jednym z wywiadów mężczyzna przyznał, że pod wpływem adrenaliny zareagował instynktownie i nie zastanawiał się, co robił w tamtej chwili. Jego priorytetem była ochrona ukochanej córki. Nie ma się co dziwić, że internauci okrzyknęli go prawdziwym bohaterem. 

- Lepiej ja niż ona, to na pewno - podsumowuje całą akcję.

Po opuszczeniu szpitala Jake Coombe umieścił a swoim profilu w mediach społecznościowych zdjęcia przedstawiające jego zabandażowaną nogę. To stosunkowo niewielka cena za bezpieczeństwo jego rodziny.

Uratował 2-letnią córkę przed jadowitym wężem. Sam przyjął atak, _Lepiej ja niż ona_.jpg
Facebook/Jake Coombe

Mieszkańcy Australii muszą pamiętać o zabezpieczaniu drzwi garażowych oraz frontowych przed nieproszonymi gośćmi. Węże potrafią mocno spłaszczyć swoje ciało, aby przecisnąć się przez niemal każdą szczelinę, a także skrócić swoją długość nawet do połowy.

źródło: ladbible.com

 

Psi trener wyróżnił 3 najwierniejsze rasy psów. Zawsze staną w obronie właściciela i jego bliskich
Will Atherton to behawiorysta i trener psów z Wielkiej Brytanii, który swoimi doświadczeniami z czworonogami i wiedzą, jaką udało mu się zgromadzić przez lata, chętnie dzieli się z internautami za pośrednictwem swojego TikToka. Tym razem ekspert zdradził, jakie rasy psów uważa za najwierniejsze. Te zwierzaki dla swoich opiekunów byłyby w stanie zrobić niemal wszystko.Znany psi trener Will Atherton postanowił pomóc przyszłym właścicielom czworonogów. W krótkim materiale na TikToku wyjawił, na jakie rasy należy zwrócić szczególną uwagę, jeśli chcemy zyskać wiernego i lojalnego stróża rodziny.
Czytaj dalej
Czarny kociak urodził się z "gorączką". Wraz z wiekiem kolor jego futra zaczął się zmieniać
Pewna Amerykanka przygarnęła z ulicy małego kota o czarnym umaszczeniu. Wtedy była przekonana, że urocza kulka wyrośnie na pięknego mruczka z nieco dłuższym futerkiem, jednak po upływie kilku tygodni z jej podopiecznym zaczęło dziać się coś dziwnego. W życiu by się nie spodziewała, że pyszczek zwierzęcia zmieni się nie do poznania.Kobieta o imieniu Erin przygarnęła swojego pupila, kiedy miał zaledwie osiem tygodni. Mruczek wyszedł z krzaków nieopodal domu jej byłego chłopaka, a ona od razu wiedziała, że to nie przypadek. Tak między nią a zwierzakiem narodziła się miłość od pierwszego wejrzenia.
Czytaj dalej