Swiatzwierzat.pl

Facebook/Jake Coombe

Uratował 2-letnią córkę przed jadowitym wężem. Sam przyjął atak, "Lepiej ja niż ona"

14 Marca 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Jake Coombe pozwolił się ugryźć przez jednego z najbardziej śmiercionośnych gadów w imię miłości do 2-letniej córeczki. Gad niepostrzeżenie wślizgnął się do pomieszczenia, w którym bawiło się dziecko. Nie zastanawiając się ani chwili dłużej, ojciec odepchnął dziewczynkę i sam przyjął atak.

Wąż podpełzający do bawiącego się w najlepsze, niczego nieświadomego dziecka - czy można sobie wyobrazić bardziej przerażającą zajście w domowym zaciszu? Jak udowadnia historia mieszkańca Adelaide, w Australii taki obrót sytuacji jest jak najbardziej możliwy.

Wąż wpełzł do pokoju, gdzie bawiła się 2-latka

Jake Coombe podzielił się wspomnieniami z wypadku, do którego doszło w Tailem Bend w Australii. Mężczyzna wraz z żoną wrócił do domu z wycieczki i zaczął rozpakowywać swoje torby, podczas gdy jego córka biegała po korytarzu, gdzie rozsypała swoje zabatki. Obserwując 2-latkę podczas zabawy, w pewnym momencie mężczyzna zorientował się, że dziecku grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. 

W stronę dziewczynki sunęła nibykobra siatkowana (Pseudonaja textilis), czyli gatunek węża z rodziny zdradnicowatych występujący w Australii, Papui-Nowej Gwinei i Indonezji. Warto zaznaczyć, że to jeden z najbardziej jadowitych gadów na świecie, zaraz po tajpanie pustynnym. 

Badania prowadzone przez australijskich naukowców dowodzą, że ich ofiary stanowią aż 60% spośród wszystkich ugryzionych ludzi na tym kontynencie. Węże te dość często pojawiają się w okolicach domów lub w samych domach.

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

CZYTAJ DALEJ

Ojciec uratował córkę przed jadowitym wężem

Mężczyzna bez chwili zastanowienie rzucił się na córkę, aby osłonić ją własnym ciałem i zapobiec ugryzieniu przez gada. Najprawdopodobniej zdawał sobie sprawę, że ukąszenie dziecka przez nibykobrę może mieć katastrofalne skutki dla jego rodziny, bowiem jad jest w stanie zabić zwierzę domowe, a nawet dziecko.

150576284_2797596553839442_9051617554484511898_n.jpg

 

Po ukąszeniu przez jadowitego węża spędził noc w szpitalu

W chwili, kiedy ojciec podnosił dziewczynkę z podłogi, wąż zatopił zęby w jego stopie. Na jego szczęście ugryzienie było powierzchowne i “na sucho”, co oznacza, że zwierzę nie zdążyło wpuścić jadu w krwioobieg ofiary.

W wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna trafił do szpitala, a lekarze zdecydowali, że pozostawią go nocą na obserwację. Tam zainteresowały się nim również media. W jednym z wywiadów mężczyzna przyznał, że pod wpływem adrenaliny zareagował instynktownie i nie zastanawiał się, co robił w tamtej chwili. Jego priorytetem była ochrona ukochanej córki. Nie ma się co dziwić, że internauci okrzyknęli go prawdziwym bohaterem. 

- Lepiej ja niż ona, to na pewno - podsumowuje całą akcję.

Po opuszczeniu szpitala Jake Coombe umieścił a swoim profilu w mediach społecznościowych zdjęcia przedstawiające jego zabandażowaną nogę. To stosunkowo niewielka cena za bezpieczeństwo jego rodziny.

Uratował 2-letnią córkę przed jadowitym wężem. Sam przyjął atak, _Lepiej ja niż ona_.jpg
Facebook/Jake Coombe

Mieszkańcy Australii muszą pamiętać o zabezpieczaniu drzwi garażowych oraz frontowych przed nieproszonymi gośćmi. Węże potrafią mocno spłaszczyć swoje ciało, aby przecisnąć się przez niemal każdą szczelinę, a także skrócić swoją długość nawet do połowy.

źródło: ladbible.com

 

Psi trener wyróżnił 3 najwierniejsze rasy psów. Zawsze staną w obronie właściciela i jego bliskich

Psi trener wyróżnił 3 najwierniejsze rasy psów. Zawsze staną w obronie właściciela i jego bliskich

CZYTAJ DALEJ
 Czarny kociak urodził się z "gorączką". Wraz z wiekiem kolor jego futra zaczął się zmieniać

Czarny kociak urodził się z "gorączką". Wraz z wiekiem kolor jego futra zaczął się zmieniać

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

WążŚwiatDziecko

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Król polskich lasów dał się "złapać" w fotopułapkę. Taki okaz to prawdziwa rzadkość
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Młody biały tygrys wyrzucony na śmietnik. Istnieje obawa, że jest sparaliżowany
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Rybak miał trudności z oddychaniem, prawie się udusił. Lekarz usunął żywe zwierzę z jego przełyku
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Inwazyjny gatunek żółwia schwytany pod Warszawą. "Może nawet odgryźć ludzką rękę w nadgarstku"
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Świat poruszony zdjęciami ostatniego nosorożca. Czy tego gatunku nie da się już ocalić?
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

O mały włos, a trafiłby do ubojni. Dzięki nietypowemu wzorowi na futrze, cielę dostało drugą szansę
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]