Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Ukryta kamera uchwyciła jak kobieta i jej dzieci znęcają się nad kucykiem. „Bili kijem i okładali go po głowie”
Łucja Jureczko
Łucja Jureczko 06.09.2019 12:02

Ukryta kamera uchwyciła jak kobieta i jej dzieci znęcają się nad kucykiem. „Bili kijem i okładali go po głowie”

ukryta kamera
fot.screenyoutube/Towarzystwo Ochrony Zwierząt

Ukryta kamera uchwyciła jak kobieta wraz ze swoimi dziećmi wspólnie znęcali się nad bezbronnym kucykiem. Bili go i okładali kijem po głowie. Jak mogli dopuścić się, aż tak okropnego czynu i jakie konsekwencje im grożą?

Już nie raz pisaliśmy o tym, jak ukryta kamera może uratować życie naszego zwierzęcia. Koszt wcale nie jest aż tak duży, a dzięki temu możemy dowiedzieć się wiele na temat naszych zwierząt, czy współlokatorów. Tym razem ukryta kamera przyłapała skandaliczne zachowanie matki z dziećmi.

Ukryta kamera nagrała kobietę z dziećmi znęcającą się nad kucykiem

Cała sytuacja miała miejsce w województwie opolskim. Matka z dziećmi znęcała się nad bezbronnym kucykiem, a wszystko to na oczach ukrytej kamery. Zrozpaczony właściciel opublikował całe nagranie w sieci. Towarzystwo Ochrony Zwierząt w Brzegu zainterweniowało.

W miejscowości niedaleko Wołczyna kobieta wraz ze swoimi dzieciakami pobiła bezbronnego kucyka o imieniu Gucio. Zarówno matka, jak i jej dzieci biły, kopały, uderzały kijem i poniewierały kucyka. Nagranie trwa aż 13 minut i właśnie tyle czasu cierpiał biedny Gucio.

Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania

Mężczyzna wniósł sprawę do prokuratury w Kluczborku. Do dowodów oprócz nagrania, które zarejestrowała ukryta kamera, dołączył także dokładne zdjęcia obrażeń kucyka, jednak na darmo. Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania.

Okazuje się, że kobieta wraz z dziećmi jest rodziną właściciela kucyka. Małżeństwo wzięło rozwód, jednak dalej mieszkają na tej samej posiadłości. Mimo ewidentnego konfliktu rodzinnego nie powinno na tym absolutnie cierpieć bezbronne zwierzę.

Została zorganizowana zbiórka na rzecz kucyka. Pomóc mu można TUTAJ.

Jaka jest w Polsce kara za znęcanie się nad zwierzętami?

Ukryta kamera zarejestrowała przerażające czyny rodziny. Towarzystwo Ochrony Zwierząt w Brzegu zajęło się sprawą. Złożyli także wniosek o wgląd do akt sprawy, ponieważ nie wiadomo, dlaczego prokuratura odmówiła zajęcia się sprawą.

Jaka grozi im kara? Za znęcanie się nad zwierzętami, zabijanie lub uśmiercanie grożą 3 lata pozbawienia wolności w Polsce, a jeśli sąd wykaże, że czyny te zostały dokonane ze szczególnym okrucieństwem, główna granica kary wyniesie 5 lat, a nie 3 lata.

ZOBACZ ZDJĘCIA & WIDEO:

ukryta kamera

Matka dzieci uderza biednego kucyka kijem.

ukryta kamera

Kiedy kucyk zaczął iść w stronę ludzi, chłopiec podbiegł do niego i z impetem go kopnął.

ukryta kamera

Matka jak gdyby nigdy nic podchodzi do swoich dwóch córek, które terroryzują zwierzę.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Kot, którego kochałeś zmarł? Chińska firma chętnie wszczepi sklonowanemu kotu DNA twojego pupila
  3. Pitbull pokazał swojego ulubionego misia innemu psu podczas postoju na światłach. Zdjęcie to absolutny hit
  4. Kotek zobaczył pierwszy raz w życiu kurę. Jego reakcja jest bezcenna
  5. Podczas spaceru w lesie mężczyzna zobaczył łamiący serce widok. Pies był przywiązany metalową linką do drzewa, umierał