Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Pitbull pokazał swojego ulubionego misia innemu psu podczas postoju na światłach. Zdjęcie to absolutny hit
Łucja Jureczko
Łucja Jureczko 05.09.2019 12:35

Pitbull pokazał swojego ulubionego misia innemu psu podczas postoju na światłach. Zdjęcie to absolutny hit

pitbull
Fot.pexels.com

Pitbull pokazał swoją ulubioną zabawkę, pluszowego misia, innemu psu podczas postoju na światłach. Zdjęcie podbija internet, wszyscy są zachwyceni. Zobaczcie sami jak szczęśliwy był pitbull, kiedy mógł podzielić się swoją ulubioną zabawką z innym psiakiem.

Pitbulle to naprawdę urocze psiaki, mimo złych opinii, które krążą wokół tej rasy. Pitbull, choć wygląda dość groźnie, wcale nie musi taki być, a to zachowanie wam to udowodni. To zdjęcie rozkochało w sobie cały internet. Krąży już po sieci, a ludzie są zachwyceni.

Pitbull pokazał swojego ulubionego misia innemu psu

Internauci są zachwyceni zachowaniem psiaka. Od czasu kiedy zdjęcie ujrzało światło dzienne krąży po wszystkich mediach społecznościowych. Na fotografii widać dwa auta. Z samochodu po lewej stronie głowę wystawił pitbull, natomiast z samochodu po prawej drugi psiak. Psy patrzą się na siebie, za to pitbull wyciągnął swojego różowego, pluszowego psa, aby pokazać go nowo poznanemu koledze.

Zdjęcie jest naprawdę przeurocze, nic dziwnego, że w tak krótkim czasie rozeszło się po internecie. Widać, że pitbull jest bardzo dumny i szczęśliwi z zabawki, którą dostał od swojego właściciela bądź właścicielki. Pitbull najprawdopodobniej wziął do pyszczka zabawkę, aby zachęcić drugiego psa do zabawy z nim.

Czy pitbulle są agresywne?

Niestety stereotypy oraz zły wizerunek wykreowany przez media społecznościowe sprawia, że właściciele pitbullów nie mogą żyć spokojnie. Ludzie uciekający na drugą stronę jezdni, ci, którzy zabierają swojego psa na ręce, gdy tylko widzą przedstawiciela tej rasy, krzywe spojrzenia czy nawet wyzwiska i straszenie służbami to codzienność. Dlaczego tak jest? Czy pitbulle są agresywne?

Żaden pies nie rodzi się agresywny, tak samo, jak nie ma ras, które od samego początku chcą rzucać się na wszystko wokół, gryźć, szczekać czy atakować. Niestety w przypadku ras takich jak amstafy, pitbulle, owczarki niemieckie, husky czy nawet yorki, wszystko zależy od wychowania. Każda rasa ma pewnego rodzaju wymagania. Nie każdy pies będzie psiakiem typowo kanapowym, a co za tym idzie, gdy nie spożytkujemy w odpowiedni sposób energii psa, który ma jej aż nadmiar, zaczyna on głupieć, co może prowadzić właśnie do przejawiania zachowań agresywnych.

Wszystko zależy od właściciela

To właśnie od właściciela zależy jak zachowywać będzie się jego psiak. Odpowiednie wychowanie od najmłodszych lat, jeśli mamy taką możliwość, to podstawa, zarówno u Pitbulla, jak i u innych ras. Psa musimy odpowiednio wyszkolić.

Kluczowa jest socjalizacja, ale także ćwiczenie komend, wysiłek nie tylko fizyczny w postaci spacerów lub psich sportów, ale także ten psychiczny jak np. nose work, zabawki węchowe czy maty. Decydując się na wymagającą rasę ważne jest aby zadać sobie kluczowe pytanie – „Czy na pewno damy sobie radę z takim psem?”. Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, śmiało możemy wybierać odpowiednią hodowlę lub zgłosić się do fundacji zajmującej się adopcją psów w typie rasy.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pitbull

Pitbull chciał zachęcić drugiego psa do zabawy, pokazując mu swoją ulubioną zabawkę.

pitbull

Jeśli mamy taką możliwość psa od szczeniaka musimy tresować i socjalizować.

pitbull

Pitbull to piękny pies, jednak ta rasa wymaga dużej wiedzy od właściciela.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Jamnik był tak otyły, że nie mógł chodzić. Schudł 23 kg i zyskał nowe życie
  3. Kotek zobaczył pierwszy raz w życiu kurę. Jego reakcja jest bezcenna
  4. Husky leżał w wannie i nie chciał z niej wyjść. Gdy właściciel poprosił go, by się podniósł, pies miał jedną odpowiedź
  5. Wysadzili szczeniakowi pysk, wkładając do niego petardy. Weterynarze się nie poddali, jego nowy wygląd robi wrażenie
  6. Przypadkiem nagrała psa, który zobaczył, że niemowlę ma rozkopany kocyk. Zwierzak zareagował mistrzowsko
Tagi: pies Pitbull psy