Swiatzwierzat.pl
Zdjęcie ilustracyjne: tramwaj

unsplash/Mitchell Johnson

Trujące ropuchy wypuszczone w tramwaju? Kiepski żart wywołał panikę i interwencję służb

30 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Zarząd Transportu Miejskiego w Niemczech poinformował o tymczasowym wstrzymaniu kursowania linii tramwajowej nr 18 w kierunku Bonn. W jednym z wagonów pasażerowie zaobserwowali 18 niebieskich ropuch. Ich barwa sugerowała, że mogą być śmiertelnie trujące.

Osoby podróżujące tramwajem nr 18 na trasie Kolonia-Bonn przeżyły chwile grozy. Podczas przejażdżki środkiem transportu zbiorowego zauważyli oni 18 ropuch o jaskrawoniebieskim kolorze skaczących między ich stopami. Na miejsce natychmiast wezwano straż pożarną.

Niebieskie ropuchy skakały w tramwaju

Zważywszy na to, że jedną z najsilniejszych znanych nauce trucizn wytwarzają ropuchy, obawiano się, że zwierzęta mogą zagrozić bezpieczeństwu pasażerów. Nie można było bowiem wykluczyć, że gruczoły pokrywające ich skórę wydzielają toksyczne substancje.

Dotknięcie potencjalnego drapieżnika i przypadkowe spożycie nawet niewielkiej ilości toksyny może spowodować u człowieka paraliż lub śmierć.

Adopcja zwierząt

Organizacje pro-zwierzęce apelują: „Teraz adopcje są szczególnie ważne"

CZYTAJ DALEJ

Tramwaj został zatrzymany, a specjalny zespół straży pożarnej otrzymał rozkaz bezpiecznego odebrania zwierząt, a następnie przewiezienia ich do muzeum zoologicznego i historii naturalnej Alexandra Koeniga. W trakcie badań na jaw wyszła zaskakująca prawda o pasażerach "na gapę".

Żart nie na miejscu

Jeden z naukowców ustalił, iż niebieskie ropuchy, przypominające do złudzenia osobniki z rodziny drzewołazowatych, które występują w Ameryce Środkowej i Południowej, są w rzeczywistości zwykłymi płazami... przemalowanymi na niebiesko.

- Kiedy miałem w ręku pierwszą ropuchę, od razu uderzyło mnie to, że nasze rodzime ropuchy nie są niebieskie i te muszą być pomalowane — powiedział Philipp Ginal, herpetolog, zajmujący się badaniem płazów i gadów w rozmowie z niemieckimi mediami.

Zwierzęta zostały pokryte barwnikiem spożywczym. Po umyciu ich w umywalce straciły swój niebieski kolor i wróciły do normalnego wyglądu. Jeśli naukowcy nie wykryją u nich żadnych chorób, zostaną ponownie wypuszczone na wolność.

Pozostaje pytanie, kto dopuścił się kiepskiego żartu na pasażerach tramwaju, wstrzymania ruchu drogowego i niepotrzebnego wezwania straży pożarnej. Niemieckie służby spróbują ustalić tożsamość żartownisia na podstawie materiałów w kamer monitoringu.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Samantha Jean

Jaki pies nadaje się do bloku? 10 ras, które świetnie zaadaptują się do życia w mieszkaniu

Nie każdy, kto kocha zwierzęta, ma dom z wielkim ogrodem. Jeżeli mieszkasz w niedużym mieszkaniu i planujesz mieć psa, rozważ 10 ras, które świetnie odnajdą się na małej powierzchni. Niektóre rasy mogą Cię zaskoczyć!

Zobacz galerię >

Sprawdź swoją wiedzę o dzikich zwierzętach Polski!

Pytanie 1 z 8

Jaka część żyjących w Polsce gatunków dzikich zwierząt jest zagrożona wyginięciem?

Źródło: swb-konzern.de, wiadomosci.wp.pl

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaką krzywdę może wyrządzić wypalanie traw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Sezon wypalania traw. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >
szczeniaczek je

Pozostałe

Szczeniaczek jest bardzo podekscytowany jedzeniem. Z radości wykonuje niewiarygodny manewr

Czytaj więcej >
psy bez przednich łap

Pozostałe

Adoptowała dwa psy bez przednich łap. Jeden uczy drugiego, jak się poruszać, piękne wideo

Czytaj więcej >