Swiatzwierzat.pl > Psy > Trener psów wyjawia, jakich 3 ras nigdy nie chciałby mieć. Jego tłumaczenie nie spodobało się internautom
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 26.09.2023 09:25

Trener psów wyjawia, jakich 3 ras nigdy nie chciałby mieć. Jego tłumaczenie nie spodobało się internautom

Jakie psy odradza trener?
Jakie psy odradza trener? Źródło: tiktok.com/@jamiethedogtrainer, pexels.com @Nancy Guth

Profesjonalni trenerzy psów mają okazję pracować z wieloma rasami, dzięki czemu mogą je między sobą porównywać. Jeden ze specjalistów od szkolenia czworonogów zdradził, na jakie psy nigdy by się nie zdecydował. Każda rasa, którą wymienił, ma wady, które jego zdaniem są bardzo uciążliwe w codziennym życiu. Jego słowa nie wszystkim internautom przypadły do gustu.

Jakie rasy psów odradza trener?

Opisywaliśmy już wypowiedź lekarza weterynarii, który opowiadał o rasach, które odradza ze względu na liczne problemy zdrowotne. Przyszedł czas na opinię innego specjalisty.

Pewien trener psów na mediach społecznościowych udostępnił filmik, na którym opowiedział o rasach, których nigdy nie chciałby posiadać. Każdą decyzję uargumentował.

Pierwszym psem, którego wymienił specjalista, jest bokser. Psi trener stwierdził, że przedstawiciele tej rasy najchętniej tylko by się wygłupiali. Jego zdaniem bardzo ciężko przyzwyczaić te czworonogi do regularnych treningów i spokojnego zachowania.

Pogodne nastawienie bokserów jest rozczulające i zabawne, jednak mężczyzna przyznał, że w życiu codziennym może być bardzo uciążliwe. Dlatego odradza tę rasę każdemu, komu zależy na posiadaniu psa, który nauczy się odpowiedniego zachowania w każdej sytuacji. 

pexels-jackson-jorvan-605496.jpg
Bokser, źródło: pexels.com @Jackson JorvanPierws
Nagle osunęła się pod nim ziemia i gruchnął w przepaść. Mężczyzna był przekonany, że nie żyje

Tę rasę odradza trener dla psów

Kolejna rasa, za którą nie przepada specjalista od szkolenia psów, jest bardzo popularna w Polsce. Chodzi o beagle. Mężczyzna przyznał, że w tych czworonogach irytuje go kilka cech. Po pierwsze, nie lubi tego, że psy te szczekają zdecydowanie więcej i głośniej niż przedstawiciele innych ras

Po drugie, mężczyzna podkreślił, że beagle są bardzo niezależnymi psami i nie zawsze mają ochotę na współpracę ze swoim właścicielem. Do tego są bardzo uparte: Wyszkolenie ich, to ogromne wyzwanie - dodał. 

Jednocześnie trener przyznał, że wygląd beagli bardzo mu się podoba. Jednak jak się okazuje, usposobienie odgrywa znacznie ważniejszą rolę 

pexels-dina-nasyrova-3764319.jpg
Beagle, źródło: pexels.com @Dina Nasyrovaxx

Z tej rasy zrezygnowałby trener dla psów

Trzecią i ostatnią rasą odradzaną przez psiego trenera są shar pei'e. Wiele osób decyduje się na posiadanie tych czworonogów ze względu na ich bardzo nietypowy wygląd. Jednak warto wiedzieć, że są to psy, które wymagają dużej ilości uwagi i konsekwencji, jeżeli chce się osiągnąć dobry poziom ich wyszkolenia. W przeciwnym wypadku nawet zwykłe spacery mogą stać się problematyczne. 

Trener podkreślił, że psy rasy shar pei bardzo często nie lubią kontaktów z obcymi ludźmi i zwierzętami. Niektóre osobniki mogą w związku z tym, wykazywać zachowania agresywne. Ponadto to bardzo niezależne psy, które nie mają w zwyczaju ulegać. Dlatego szkolenie ich wymaga dużego zaangażowania oraz doświadczenia. Nie każdy sobie z nimi poradzi.

pexels-ivan-5205386.jpg
Shar pei, źródło: pexels.com @Ivan

Źródło: thesun.co.uk