Swiatzwierzat.pl
zoo

arch. prywatne

Tłumy w warszawskim zoo. Kolejka nie miała końca

12 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Gęsiego, powoli, jeden za drugim w "kolejce". Tak wyglądało wczorajsze wejście do warszawskiego zoo. Mieszkańcy stolicy i turyści tłumnie ruszyli do jedynego ogrodu zoologicznego. Zachęciła ich piękna pogoda, przy której ciężko jest usiedzieć w domu.

Mimo obostrzeń zoo jest czynne codziennie. Pracownicy ogrodu zoologicznego informują o środkach ostrożności, jednak Warszawiacy niechętnie słuchają zaleceń.

Tłumy w kolejce do zoo

Na terenie warszawskiego zoo należy:

- zachować odstęp od drugiej osoby 2 m

- unikać zgromadzeń

- mieć założoną maseczkę na nos i usta

- myć i dezynfekować dłonie

Takie zalecenia można znaleźć na stronie ogrodu zoologicznego. Niemniej jednak już podczas wejścia na teren zoo, znaczna część społeczeństwa o tym zapomniała. W niedzielę, 11 kwietnia przed kasami zebrały się tłumy ludzi. Każdy chciał wejść do ogrodu zoologicznego, po podglądać zwierzęta, które w nim mieszkają.

- Pogoda na weekend zapowiada się iście wiosenna , żeby nie powiedzieć wręcz letnia. A zatem zapraszamy Was bardzo serdecznie na spacer do ZOO. Jesteśmy otwarci i czekamy na Zwiedzających Cały ogród do Waszej dyspozycji, z wyjątkiem leniwców, które na czas modernizacji swojego lokum w ptaszarni zostały przeniesione na zaplecze, gdzie przy okazji przejdą profilaktyczne badania. Przypominamy, ZOO jest czynne CODZIENNIE, od 9.00 do 18.00. Kasy zamykamy godzinę wcześniej. ZAPRASZAMY - informowało na Facebooku stołeczne zoo.

Policja

Sarna wbiegła na drogę, ciężarna kierująca rozbiła mercedesa. Była nietrzeźwa

CZYTAJ DALEJ

Koronawirus w Mazowieckim

Ministerstwo Zdrowia codziennie przypomina o panujących restrykcjach i obowiązku zasłaniania nosa i ust. Według najnowszych danych [12.04.21] zakażonych jest o 12 013 więcej, a zmarło 61 osób.

W województwie mazowieckim wykrytych nowych przypadków koronawirusa było 3 144. Więcej było tylko w śląskim - 3 496.

Pandemia cały czas nie odpuszcza, wciąż należy na siebie uważać. Niemniej jednak szef resortu zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" poinformował o powrocie do normalności, co ma nastąpić wkrótce.

- Myślę, że w wakacje będziemy wracali do normalnego funkcjonowania. Nowy rok szkolny powinien się rozpocząć normalnie od września. Czwarta fala, jeżeli się pojawi, to ze względu na zbudowaną odporność oraz dzięki programowi szczepień nie będzie już miała takich rozmiarów jak fale poprzednie. Wojna trwa, ale jesteśmy już po lądowaniu w Normandii - mówi w rozmowie z tygodnikiem Niedzielski.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

Marek BAZAK/East News

Aktualności

Tragedia pod Koninem. Dwa mastify zagryzły 65-latka

Czytaj więcej >
Świeczka

Aktualności

Nie żyje Magdalena Wojciechowska

Czytaj więcej >

Aktualności

Helena R., prezes towarzystwa INNI, skazana za znęcanie się nad zwierzętami. Zapadł wyrok sądu

Czytaj więcej >
pies

Aktualności

Przywiązał psa do pędzącego auta. Były senator PiS Waldemar B. zatrzymany

Czytaj więcej >
policja.pl

Aktualności

Psia buda miała posłużyć im za skrytkę. Policjanci zatrzymali podejrzanych

Czytaj więcej >
https://www.gov.pl/web/kppsp-strzelce-krajenskie/niebezpieczny-pozar-butli-z-gazem-w-strzelcach-krajenskich

Aktualności

Niebezpieczny pożar butli z gazem w Strzelcach Krajeńskich. Strażak uratował psa

Czytaj więcej >