Swiatzwierzat.pl
Piesek z Ukrainy

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu

Tłum Ukraińców stoi w kolejce po karmę dla zwierząt. „Serce pęka widząc ogrom potrzebujących"

25 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W związku z rosyjską inwazją na Ukrainę zakup karmy dla zwierząt za wschodnią granicą jest niezwykle ciężki, a w niektórych zakątkach kraju wręcz niemożliwy. Na ulicach ukraińskich miast i wsi gromadzą się tłumy ludzi, którzy stoją po pożywienie dla swoich pupili.

ONZ szacuje, że od początku wybuchu wojny u naszych wschodnich sąsiadów liczba Ukraińców, którzy uciekli z kraju zbliża się do 5,2 miliona. Nie wszyscy jednak mogli sobie pozwolić na ucieczkę z terenów okupowanych przez Rosjan.

O osobach pozostających w swojej ojczyźnie i ich zwierzętach nie zapomnieli wolontariusze z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu i stale przypominają, że zwierzęta z Ukrainy także cierpią z powodu wojny.

Tłum właścicieli zwierząt ustawia się w kolejce po karmę

Fundacja Lecznicy ADA opublikowała w mediach społecznościowych poruszające zdjęcia z Ukrainy. Konwój humanitarny wiozący leki, żywność, środki higieniczne oraz karmę dla zwierząt dotarł do jednej z miejscowości, gdzie ludność cywilna i należące do nich zwierzęta pilnie potrzebowali pomocy.

6264ec59c1ded o large

Fotografie przedstawiają m.in. długie kolejki do punktu, w którym właściciele psów czy kotów mogą odebrać dla nich karmę. Ukraińcy nie zapominają o swoich podopiecznych i pragną zapewnić im podstawowe warunki bytowania - bezpieczeństwo i pokarm. Pomimo strachu, wyczerpania i smutku, jakiej doświadczają każdego dnia, na ich twarzach maluje się wdzięczność za karmę dla ich pupili.

null
null

- Serce pęka widząc ogrom potrzebujących. To ludzie i Ich Zwierzęta dla których pomoc jest ratunkiem, jest zaspokojeniem głodu, jest życiem. Tłumy ludzi którzy stoją po pożywienie dla swoich Zwierząt z naszego konwoju... rozdziera serce - czytamy na stronie Fundacji ADA.

juck russel terrier

Syndrom małego psa: Jak kontrolować agresywnego psa?

CZYTAJ DALEJ

Na pomoc Ukrainie

Zwierzęta, jak jak zwyczajni ludzie, pozostają bezradne w obliczu trwającego konfliktu zbrojnego w Ukrainie. Boją się o swoje życie, są zagubione, cierpią głód, a przede wszystkim nie rozumieją, co dzieje się dookoła nich. Na szczęście wiele czworonogów ma szansę znaleźć schronienie w Polsce.

- Codziennie dziesiątki zwierząt są przyjmowane przez nas i wiele z nich musi przejść obowiązkową  kwarantannę. Nie chcemy Nikomu odmawiać ratunku - zapewniają wolontariusze i dodają. - Pomagamy na wszelkie możliwe sposoby. Nasze konwoje pomocowe wiozą potrzebne rzeczy jedzenie leki sprzęty dla zwierząt i dla ludzi. Do tej pory udzieliliśmy ratunku pomocy lekarskiej i schronienia ponad 500 życiom. 

null
null

Osoby, którym los naszych braci mniejszych nie pozostaje obojętny, mogą wesprzeć wolontariuszy w niesieniu pomocy zwierzętom z Ukrainy poprzez dokonanie wpłaty na internetową zbiórkę Front Serc. Link do niej pozostawiamy TUTAJ.

Niezwykli ludzie, którzy wyglądają jak koty. Internauci nie mogą się napatrzeć, zdjęcia obiegły świat

Brytyjski fotograf zachwycił świat swoim projektem porównującym ludzi do kotów. Artysta zestawił modeli z dumnymi zwierzętami o różnorodnych futrach, udowadniając przy tym, że wcale tak dużo ich od siebie nie różni. Wszystkie zdjęcia w poniższej galerii należą do Gerrarda Gethingsa i pochodzą z jego Instagrama gezgethings.

Zobacz galerię >

Czy wiesz wszystko o czarnych kotach? SPRAWDŹ, czym mogą Cię zaskoczyć

Pytanie 1 z 8

Nie ma na świecie dwóch kotów o identycznym:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: przemysl.naszemiasto.pl

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaką krzywdę może wyrządzić wypalanie traw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Sezon wypalania traw. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >
szczeniaczek je

Pozostałe

Szczeniaczek jest bardzo podekscytowany jedzeniem. Z radości wykonuje niewiarygodny manewr

Czytaj więcej >
psy bez przednich łap

Pozostałe

Adoptowała dwa psy bez przednich łap. Jeden uczy drugiego, jak się poruszać, piękne wideo

Czytaj więcej >