Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Tłum Ukraińców stoi w kolejce po karmę dla zwierząt. „Serce pęka widząc ogrom potrzebujących"
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 25.04.2022 10:35

Tłum Ukraińców stoi w kolejce po karmę dla zwierząt. „Serce pęka widząc ogrom potrzebujących"

Piesek z Ukrainy
Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu

W związku z rosyjską inwazją na Ukrainę zakup karmy dla zwierząt za wschodnią granicą jest niezwykle ciężki, a w niektórych zakątkach kraju wręcz niemożliwy. Na ulicach ukraińskich miast i wsi gromadzą się tłumy ludzi, którzy stoją po pożywienie dla swoich pupili. ONZ szacuje, że od początku wybuchu wojny u naszych wschodnich sąsiadów liczba Ukraińców, którzy uciekli z kraju zbliża się do 5,2 miliona. Nie wszyscy jednak mogli sobie pozwolić na ucieczkę z terenów okupowanych przez Rosjan.

O osobach pozostających w swojej ojczyźnie i ich zwierzętach nie zapomnieli wolontariusze z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu i stale przypominają, że zwierzęta z Ukrainy także cierpią z powodu wojny.

Tłum właścicieli zwierząt ustawia się w kolejce po karmę

Fundacja Lecznicy ADA opublikowała w mediach społecznościowych poruszające zdjęcia z Ukrainy. Konwój humanitarny wiozący leki, żywność, środki higieniczne oraz karmę dla zwierząt dotarł do jednej z miejscowości, gdzie ludność cywilna i należące do nich zwierzęta pilnie potrzebowali pomocy.

6264ec59c1ded o large

Fotografie przedstawiają m.in. długie kolejki do punktu, w którym właściciele psów czy kotów mogą odebrać dla nich karmę. Ukraińcy nie zapominają o swoich podopiecznych i pragną zapewnić im podstawowe warunki bytowania - bezpieczeństwo i pokarm. Pomimo strachu, wyczerpania i smutku, jakiej doświadczają każdego dnia, na ich twarzach maluje się wdzięczność za karmę dla ich pupili.

undefined
undefined

- Serce pęka widząc ogrom potrzebujących. To ludzie i Ich Zwierzęta dla których pomoc jest ratunkiem, jest zaspokojeniem głodu, jest życiem. Tłumy ludzi którzy stoją po pożywienie dla swoich Zwierząt z naszego konwoju... rozdziera serce - czytamy na stronie Fundacji ADA.

Na pomoc Ukrainie

Zwierzęta, jak jak zwyczajni ludzie, pozostają bezradne w obliczu trwającego konfliktu zbrojnego w Ukrainie. Boją się o swoje życie, są zagubione, cierpią głód, a przede wszystkim nie rozumieją, co dzieje się dookoła nich. Na szczęście wiele czworonogów ma szansę znaleźć schronienie w Polsce.

- Codziennie dziesiątki zwierząt są przyjmowane przez nas i wiele z nich musi przejść obowiązkową  kwarantannę. Nie chcemy Nikomu odmawiać ratunku - zapewniają wolontariusze i dodają. - Pomagamy na wszelkie możliwe sposoby. Nasze konwoje pomocowe wiozą potrzebne rzeczy jedzenie leki sprzęty dla zwierząt i dla ludzi. Do tej pory udzieliliśmy ratunku pomocy lekarskiej i schronienia ponad 500 życiom. 

undefined
undefined

Osoby, którym los naszych braci mniejszych nie pozostaje obojętny, mogą wesprzeć wolontariuszy w niesieniu pomocy zwierzętom z Ukrainy poprzez dokonanie wpłaty na internetową zbiórkę Front Serc. Link do niej pozostawiamy TUTAJ.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: przemysl.naszemiasto.pl