Swiatzwierzat.pl
Piesek z Ukrainy

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu

Tłum Ukraińców stoi w kolejce po karmę dla zwierząt. „Serce pęka widząc ogrom potrzebujących"

25 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

W związku z rosyjską inwazją na Ukrainę zakup karmy dla zwierząt za wschodnią granicą jest niezwykle ciężki, a w niektórych zakątkach kraju wręcz niemożliwy. Na ulicach ukraińskich miast i wsi gromadzą się tłumy ludzi, którzy stoją po pożywienie dla swoich pupili.

ONZ szacuje, że od początku wybuchu wojny u naszych wschodnich sąsiadów liczba Ukraińców, którzy uciekli z kraju zbliża się do 5,2 miliona. Nie wszyscy jednak mogli sobie pozwolić na ucieczkę z terenów okupowanych przez Rosjan.

O osobach pozostających w swojej ojczyźnie i ich zwierzętach nie zapomnieli wolontariusze z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu i stale przypominają, że zwierzęta z Ukrainy także cierpią z powodu wojny.

Tłum właścicieli zwierząt ustawia się w kolejce po karmę

Fundacja Lecznicy ADA opublikowała w mediach społecznościowych poruszające zdjęcia z Ukrainy. Konwój humanitarny wiozący leki, żywność, środki higieniczne oraz karmę dla zwierząt dotarł do jednej z miejscowości, gdzie ludność cywilna i należące do nich zwierzęta pilnie potrzebowali pomocy.

6264ec59c1ded o large

Fotografie przedstawiają m.in. długie kolejki do punktu, w którym właściciele psów czy kotów mogą odebrać dla nich karmę. Ukraińcy nie zapominają o swoich podopiecznych i pragną zapewnić im podstawowe warunki bytowania - bezpieczeństwo i pokarm. Pomimo strachu, wyczerpania i smutku, jakiej doświadczają każdego dnia, na ich twarzach maluje się wdzięczność za karmę dla ich pupili.

null
null

- Serce pęka widząc ogrom potrzebujących. To ludzie i Ich Zwierzęta dla których pomoc jest ratunkiem, jest zaspokojeniem głodu, jest życiem. Tłumy ludzi którzy stoją po pożywienie dla swoich Zwierząt z naszego konwoju... rozdziera serce - czytamy na stronie Fundacji ADA.

juck russel terrier

Syndrom małego psa: Jak kontrolować agresywnego psa?

CZYTAJ DALEJ

Na pomoc Ukrainie

Zwierzęta, jak jak zwyczajni ludzie, pozostają bezradne w obliczu trwającego konfliktu zbrojnego w Ukrainie. Boją się o swoje życie, są zagubione, cierpią głód, a przede wszystkim nie rozumieją, co dzieje się dookoła nich. Na szczęście wiele czworonogów ma szansę znaleźć schronienie w Polsce.

- Codziennie dziesiątki zwierząt są przyjmowane przez nas i wiele z nich musi przejść obowiązkową  kwarantannę. Nie chcemy Nikomu odmawiać ratunku - zapewniają wolontariusze i dodają. - Pomagamy na wszelkie możliwe sposoby. Nasze konwoje pomocowe wiozą potrzebne rzeczy jedzenie leki sprzęty dla zwierząt i dla ludzi. Do tej pory udzieliliśmy ratunku pomocy lekarskiej i schronienia ponad 500 życiom. 

null
null

Osoby, którym los naszych braci mniejszych nie pozostaje obojętny, mogą wesprzeć wolontariuszy w niesieniu pomocy zwierzętom z Ukrainy poprzez dokonanie wpłaty na internetową zbiórkę Front Serc. Link do niej pozostawiamy TUTAJ.

Niezwykli ludzie, którzy wyglądają jak koty. Internauci nie mogą się napatrzeć, zdjęcia obiegły świat

Brytyjski fotograf zachwycił świat swoim projektem porównującym ludzi do kotów. Artysta zestawił modeli z dumnymi zwierzętami o różnorodnych futrach, udowadniając przy tym, że wcale tak dużo ich od siebie nie różni. Wszystkie zdjęcia w poniższej galerii należą do Gerrarda Gethingsa i pochodzą z jego Instagrama gezgethings.

Zobacz galerię >

Czy wiesz wszystko o czarnych kotach? SPRAWDŹ, czym mogą Cię zaskoczyć

Pytanie 1 z 8

Nie ma na świecie dwóch kotów o identycznym:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: przemysl.naszemiasto.pl

Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Tańczący kot

Pozostałe

Świat oszalał na punkcie "roztańczonego" kota. Zabawne wideo ma już ponad 55 milionów wyświetleń

Czytaj więcej >
Pies Jogi

Pozostałe

Wychudzony i wygłodniały pies zerwał się z łańcucha. Nie miał siły uciec, prawie zamarzł

Czytaj więcej >

Pozostałe

Niesamowite odkrycie na Pacyfiku. Znalezione szczątki dowodzą istnienia morskiego "potwora"

Czytaj więcej >

Pozostałe

Polacy go pokochali. Cała prawda o kocie, który wchodził na Giewont

Czytaj więcej >
Piesek

Pozostałe

Nastolatek adoptuje szczeniaka z 6 łapami. Nikt poza nim nie chciał dać mu szansy

Czytaj więcej >
doberman

Pozostałe

Doberman kontra szczeniak wielkości filiżanki. Kto kogo pogonił?

Czytaj więcej >