Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Tresura

Tresura

Pies spaniel
18.03.2024 09:59 Zaciągnął ją tu pies. Dzięki niemu odkryła, gdzie jej mąż był zeszłej nocy

Jak powszechnie wiadomo, psy mają niezwykłą zdolność zapamiętywania tras, z którymi się zapoznały. Chętnie przemierzają znajomymi ścieżkami, do których się przyzwyczaiły. Przekonała się o tym pewna internautka, kiedy wyszła ze swoim spanielem springerem na spacer. Czworonóg dokładnie pamiętał, dokąd poszedł jej mąż zeszłej nocy.

Owczarek
12.01.2020 17:06 Owczarek niemiecki skorzystał z toalety, jak człowiek. Właściciel wszystko nagrał, niewiarygodne

Owczarek niemiecki zaskoczył swoich państwa i wielu, wielu internautów swoją niespotykaną zdolnością. Mianowicie, pies potrafi załatwić swoje potrzeby zupełnie jak człowiek, w toalecie. Musiał podpatrzyć to u swojego pana. Ten wszystko nagrał, inaczej nikt by mu nie uwierzył. Wideo jest naprawdę imponujące. Kto wiedział, że zwierzęta tak potrafią? Nasze psy uczymy różnych sztuczek, z których jedne są mniej, inne bardziej imponujące. Zwierzęta proszą, aportują i przynoszą nam drobne przedmioty. Czy widzieliśmy jednak żeby któryś, tak jak potrafi to ten owczarek niemiecki, załatwił swoją potrzebę w toalecie, naśladując swojego właściciela?

22.11.2019 15:05 Zdarza ci się krzyknąć na psa? Już nigdy tego nie zrobisz, gdy poznasz reakcję pupila na podniesiony głos

Wychowanie psa nie należy do najłatwiejszych zadań. Naukowcy z Portugalii potwierdzili, że tresura psa oparta na systemie kar, wywołuje skutki, które nie tak łatwo odwrócić. Jeśli zdarza ci się krzyknąć na psa – gwarantujemy, że więcej tego nie zrobisz! Każdy z nas chciałby, aby nasze pupile były wychowane na grzeczne i posłuszne pieski. Niestety, wiele osób, by osiągnąć swój cel, zaczyna notorycznie krzyczeć na czworonoga, co prowadzi do znacznego i długotrwałego pogorszenia samopoczucia zwierzęcia.

czy da się wytresować kota
01.11.2019 18:00 Czy da się wytresować kota? Koci behawiorysta odpowiada

Czy da się wytresować kota? Chociaż wydaje się to niemożliwe, to istnieje kilka sposobów na wychowanie kota. Naszym celem zazwyczaj jest oduczenie go pewnych zachowań. Niektórzy jednak marzą o tym, aby ich kot potrafił podawać łapkę. Jak wytresować kota? Czy da się to zrobić? Czy da się wytresować kota? Powszechnie mówi się, że to koty tresują nas. Oczywiście będzie tak, jeżeli damy sobie wejść na głowę. Warto jest jednak zapanować nad kotem i zacząć go tresować, chociażby dlatego, by w przyszłości ograniczyć jego stres. Do czego można przyzwyczaić kota? Jakich sztuczek można go nauczyć?