Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pingwin

Pingwin

Pingwiny
28.03.2024 09:25 Gdańskie zoo zadało zagadkę. Widzisz Kokosankę? Zdjęcie pingwinów robi furorę

W Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym mieszka ptak o światowej rozpoznawalności. Kokosanka, bo o niej mowa, jest jedynym w swoim rodzaju albinotycznym osobnikiem spośród wszystkich pingwinów przylądkowych zamieszkujących ogrody zoologiczne. Teraz walczy o miano ulubionego pingwina świata. Z tej okazji pracownicy zoo zaprosili internautów do rozwiązania zagadki. W którym miejscu na zdjęciu ukryła się Kokosanka?

Narodziny pingwinów
22.11.2023 14:54 Tyle szczęścia w gdańskim zoo. Spójrzcie tylko na kolejne maluchy, są milion razy słodsze od bezy

Pomimo nadchodzącej zimy w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym kwitnie życie i stale przybywa nowych mieszkańców. Na świat przyszły zwierzątka należące do endemicznego gatunku, które na wolności zamieszkujące wybrzeża Afryki Południowej. Już niebawem na jednym z wybiegów będzie można podziwiać rozbrykaną gromadkę. Grzechem byłoby ich nie odwiedzić! 

mężczyzna
05.03.2019 12:51 Mężczyzna z Australii szyje sweterki dla chorych pingwinów. Wzruszająca historia

Mężczyzna z Australii wykazał się szlachetnym gestem. Przez wiele lat szył sweterki dla… chorych pingwinów, które wymagały długotrwałej rehabilitacji. Tym sposobem wraz z pozostałymi wolontariuszami uratował setki zwierząt. Ta historia rozczuli was do łez! Pingiwny w Australii ucierpiały w wyniku wycieku ropy naftowej z tankowców. W związku z tym fundacja Philip Island Penguin wystosowała apel do osób, które potrafią robić na drutach, by pomogły australijskim zwierzętom. Wśród nich znalazł się starszy pan o imieniu Date. Przeczytajcie szczegóły tej wzruszającej historii!