Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Alergia

Alergia

pies
08.05.2024 11:40 Co najczęściej uczula psa? Zwróć uwagę na niepokojące symptomy

Zarówno u psów jak i u ludzi podłoże reakcji alergicznych może być przeróżne. Rozpoznanie alergenu u czworonoga nie należy jednak do najłatwiejszych. Niepokojące symptomy, które towarzyszą pupilowi, mogą wynikać także z wielu innych chorób. Diagnostyka oraz późniejsze leczenie alergii wymaga wielu konsultacji i wizyt w gabinecie weterynaryjnym. Co najczęściej uczula psa? Podpowiadamy, na jakie objawy zwrócić szczególną uwagę.

kot na łące
12.04.2024 09:15 Widzisz te objawy u swojego kota? To może być alergia wziewna

Koty mogą być uczulone na wiele różnych substancji, podobnie jak ludzie. Rozpoznanie alergii u pupila nie jest jednak łatwe, ponieważ objawy, które jej towarzyszą, mogą być związane z wieloma innymi chorobami. Zarówno diagnozowanie, jak i leczenie alergii u mruczka wymaga pomocy weterynarza, jednak jest kilka objawów, które mogą bezpośrednio wskazywać na dany rodzaj uczulenia. Tym, które doskwiera milusińskim szczególnie w tej porze roku, jest alergia wziewna. Jak ją rozpoznać?

alergia u psa
09.04.2024 15:39 Widzisz te objawy u swojego psa? To może być alergia na pyłki

Dla wielu psów wiosna jest zdecydowanie ulubioną porą roku. Po długich miesiącach zimna, zbyt krótkich spacerach i spędzaniu czasu w legowisku nadchodzą ciepłe, słoneczne dni. Jednakże wraz z nimi pojawia się problem alergii. Czy zdajesz sobie sprawę, że Twój pupil także może cierpieć z powodu pylenia roślin? Dowiedz się, jak rozpoznać objawy alergii u swojego psa i jak sobie z nimi radzić.

dlaczego koty lubią pudełka
14.10.2019 17:45 Koty, które nie uczulają. Najlepsze mruczki dla alergika

Koty, które nie uczulają. Marzysz o kocie, ale cierpisz na alergie i obawiasz się, że obecność futrzaka niekorzystnie wpłynie na twoje zdrowie? Nie martw się! Istnieją rasy, których obecność nie pogorszy twojego stanu zdrowia. Sprawdź, jakie są idealne koty dla alergika. Koty, które nie uczulają. Mamy dla ciebie listę aż dziesięciu „bezpiecznych” ras kotów. Sprawdź, jaki zwierzak najbardziej pasuje do twojego stylu życia i charakteru. Wśród nich są temperamentne i żywiołowe koty, kochające zabawę w ogrodzie, a także łagodne pieszczochy, które nad wchodzenie po drzewach przekładają miękkość kanapy. Zobacz, który kot podbije twoje serce!