Swiatzwierzat.pl > Psy > Tego już za wiele! Internauci grzmią na widok "parkingu dla psów" w Poznaniu, kto na to wpadł?
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 12.09.2023 15:09

Tego już za wiele! Internauci grzmią na widok "parkingu dla psów" w Poznaniu, kto na to wpadł?

"Parking dla psów" w Poznaniu
"Parking dla psów" w Poznaniu, źródło: facebook/Poznańska Ochrona Zwierząt

Poznańska Ochrona Zwierząt udostępniła w swoich social mediach zdjęcie, które zdecydowanie nie spodobało się miłośnikom psów. Stowarzyszenie pokazało “parking” dla psów, jaki znalazł się na jednym z miejscowych osiedli. Stojak przypominający ten do ustawiania w nim rowery ma inne przeznaczenie. Otóż postawiono go tam, by klienci pobliskiego sklepu mogli przywiązać do niego na czas zakupów swojego psa.

Przygotowali parking dla psów

Stojak z napisem “parking” i namalowanym na nim psem znajduje się na osiedlu Rusa w Poznaniu. Wszystko wskazuje na to, że pomysłodawca jego zamontowania chciał, by opiekunowie czworonogów pozostawiali je tam podczas gdy sami zdecydują się na zakupy w pobliskim sklepie.

Nie wiadomo jednak oficjalnie, kto jest autorem takiej inicjatywy. Poznańska Ochrona Zwierząt zapewnia jednak, że zrobi wszystko, by się tego dowiedzieć. Nikt nie ma jednak najmniejszych wątpliwości, w jakim celu ustawiono stojak.

Straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w sygnalizator. Wszystkiemu winne okazało się to stworzenie

Poznańska Ochrona Zwierząt nie kryje oburzenia

Poznańskie stowarzyszenie działające na rzecz zwierząt nie ma wątpliwości, że ta inicjatywa jest karygodna. We wpisie zauważają, że pozostawienie psa w miejscu publicznym bez opieki jest równe złamaniu prawa.

Wiemy jednak, że z punktu widzenia prawa, pozostawienie psa przed sklepem bez opieki, stanowi wykroczenie z art. 77 Kodeksu wykroczeń, tj. niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. Zgodnie z treścią rozporządzenia z 2021 r., grozi za nie nawet 500 zł mandatu - pisze na Facebooku Poznańska Ochrona Zwierząt.

Aktywiści zwracają również uwagę, że w taki sposób nie powinien postąpić żaden rozważny opiekun czworonoga. Pozostawienie go zupełnie samego wiąże się z wieloma niebezpieczeństwami, jakie mogą spotkać go podczas nieobecności. 

Internauci nie popierają tego pomysłu

Kontrowersyjny pomysł nie przypadł do gustu również znacznej części internautów. Większość z nich w komentarzach wyraża swoje niezadowolenie i bojkotuje tę inicjatywę. Wielu internautów zauważa także, że spacer z psem powinien być satysfakcjonującym doświadczeniem zarówno dla człowieka jak i czworonoga, a nie smutnym obowiązkiem, który spełnia się podczas wyjścia do sklepu po bułki.

  • Albo idziesz na spacer z psem i dla niego jest ten spacer, albo idziesz do sklepu. Nigdy nie zostawiłam psa pod sklepem czy pod czymkolwiek innym. Przecież dla niego to stres, dodatkowo może sobie zrobić krzywdę;
  • Jesteście wspaniali, że działacie. Mam nadzieję, że albo administracja, albo sklep się opamiętają i wyrzucą to paskudztwo. Żywe stworzenia to nie rowery!;
  • Wszędzie to praktykują. Masakra - podsumowują internauci.

źródło: facebook/Poznańska Ochrona Zwierząt

Tagi: Pies Polska