Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Tańczący szop do "Pedro". O co chodzi i kto jest właścicielem zwierzęcia?
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 21.06.2024 07:00

Tańczący szop do "Pedro". O co chodzi i kto jest właścicielem zwierzęcia?

Pedro Pedro
fot. tiktok/ fleksa30

Niezwykły szop stał się gwiazdą internetu. Utwór “Pedro, Pedro, Pedro Pe” zna i nuci niemal każdy, kto tylko go usłyszy. Połączenie zabawnego futrzaka i nowoczesnej interpretacji starej włoskiej piosenki okazało się strzałem w dziesiątkę. Hit TikToka stworzył DJ, który zaskoczy Was swoim pochodzeniem. Ostrzegamy — raz usłyszycie i będziecie nucić przez cały dzień!

"Pedro, Pedro, Pedro Pe" nuci cały świat

TikTok to platforma społecznościowa, która zrewolucjonizowała sposób, w jaki ludzie odbierają i tworzą treści wideo. Użytkownicy uwielbiają ją za zabawne filmiki, które potrafią poprawić humor w mgnieniu oka. Zwierzęta często stają się głównymi bohaterami tych krótkich klipów, zdobywając serca internautów swoimi uroczymi i komicznymi zachowaniami. Nic dziwnego, że TikTok, jako platforma pełna kreatywności i radości stał się miejscem, gdzie liczne stworzenia błyskawicznie zdobywają popularność.

Jeśli ostatnio spędzaliście czas na przeglądaniu mediów społecznościowych, z pewnością natknęliście się na filmiki z szopem tańczącym do rytmu piosenki “Pedro, Pedro”. Ten uroczy widok podbił internet, przyciągając uwagę milionów widzów z całego świata. Utwór jest tak wciągający, że po usłyszeniu nie wychodzi z głowy niemal przez cały dzień. Okazuje się, że korzenie tego fenomenu mają ciekawy związek z Polską. 

Gęsi z przerażeniem patrzyły, jak między jajami wije się wąż. Nie mogły nic zrobić Dzikie zwierzę siedziało na płocie leśniczówki. Leśnik zdążył zrobić mu zdjęcie

Przepis na sukces. Skąd wziął się szop w utworze "Pedro, Pedro"?

Wszystko zaczęło się od nagrania z 2023 roku. Właściciel szopa uchwycił swojego pupila, który rytmicznie poruszał się do melodii “Pedro, Pedro”. Filmik, który miał być zabawnym momentem, szybko stał się viralem. Zwierzak tańczący w rytm włoskiego przeboju, zdobył serca internautów, stając się nową gwiazdą sieci. Na dzień dzisiejszy obejrzało go ponad 55 milionów ludzi na całym świecie. 

@fleksa30 También hay una versión tan original de Pedro raccoon 🫶🏻🕺🏻🦝#pedro #mapache #ginger ♬ Pedro - Jaxomy & Agatino Romero & Raffaella Carrà

Piosenka “Pedro, Pedro, Pedro Pe”, do której tańczy szop, zyskała popularność dzięki DJ-owi, który jest pół Włochem, pół Polakiem. Jego mama pochodzi ze Szczecina. Artysta, na co dzień mieszkający w Niemczech, został poproszony przez swojego kolegę o zremiksowanie włoskiego utworu. Wybrał dobrze przez siebie znany singiel piosenkarki Raffaelli Carry, nagrany pierwotnie w 1980 roku, który był jednym z jej największych przebojów. Kawałek zyskał drugie życie ponad 40 lat później za sprawą DJ-ów Jaxomy'ego i Agatina Romera, którzy wspólnymi siłami stworzyli wpadający w ucho klubowy remiks. Połączenie uroczej reakcji zwierzaka i nowoczesnej interpretacji melodyjnej okazało się przepisem na sukces. 

Internetowa sensacja. Zwierzęta tańczą do "Pedro, Pedro"

Filmiki z tańczącym szopem rozprzestrzeniły się jak wirus. Internauci z całego świata zaczęli tworzyć własne wersje i udostępniać je na różnych platformach społecznościowych. TikTok, Instagram i Facebook zapełniły się nagraniami, na których zwierzaki, a czasem nawet ludzie próbują odtworzyć taneczne ruchy sławnego futrzaka. 

Użytkownicy TikToka chętnie udostępniają nagrania swoich pupili, które wykonują niesamowite triki, pokazują swoje zdolności lub po prostu są sobą w najczystszej formie — słodkimi i zabawnymi stworzeniami. Zwierzęta domowe, takie jak koty, psy, króliki, a nawet mniej konwencjonalne czworonogi, jak jeże czy szopy, przyciągają uwagę widzów na całym świecie. Dzięki takim platformom, jak TikTok, zwierzęta stają się gwiazdami, a ich właściciele mogą dzielić się tymi chwilami z szeroką publicznością. 

Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?