Swiatzwierzat.pl
Bóbr

facebook/Newhouse Wildlife Rescue

Tama sama się nie zrobi. Bóbr trafił do ośrodka rehabilitacyjnego, natychmiast wziął się do roboty

27 Października 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Młody bóbr, który trafił do ośrodka rehabilitacyjnego, doskonale zdawał sobie sprawę, że nie ma czasu na lenistwo i odpoczynek od codziennych obowiązków. Zwierzę ledwo zdążyło zaaklimatyzować się w nowym miejscu, a już przystąpił do budowania drewnianej konstrukcji.

Nibi to bóbr, który przebywa w Newhouse Wildlife Rescue, ośrodku rehabilitacyjnym dla dzikich zwierząt. Pomieszczenie dzieli z innym przedstawicielem swojego gatunku o imieniu Ziibi. Wygląda jednak na to, że między nimi nie doszło do porozumienia.

Bóbr wybudował tamę w ośrodku rehabilitacyjnym

Nibi i jej współlokatorka Ziibi mieszkają w ośrodku rehabilitacyjnym Newhouse Wildlife Rescue w Chelmsford w stanie Massachusetts. Pierwsza z nich była już stałą bywalczynią placówki, gdy druga dopiero znalazła się pod skrzydłami ratowników. Wydawało się, że zwierzęta nie stanowią dla siebie nawzajem problemu, ponieważ nie walczyły ze sobą, ani nie wyrażały niezadowolenia z obecności drugiego osobnika.

nibi

Kiedy ratownicy zabrali Ziibi, aby spędziła trochę czasu w wodzie, zachowanie jej współlokatorki doprowadziło ich do płaczu ze śmiechu. Nibi szybko wzięła się do roboty i zaczęła budować tamę z kawałków drewna znajdujących się w pomieszczeniu. Opiekunowie żartowali, że chciała jak najszybciej stworzyć barykadę, aby druga samiczka nie mogła do niej wrócić.

- Nibi natychmiast zaczęła budować tamę przy drzwiach, przez które wychodziła jej współlokatorka… na wypadek, gdyby Ziibi próbowała wrócić do środka… - czytamy na facebookowym profilu ośrodka.

nibi

Rzeczywiście trudno powstrzymać się od śmiechu, widząc z jak ogromnym zaangażowaniem bóbr układa gałęzie w prowizoryczną tamę. Film szybko stał się hitem w sieci, a do tej pory obejrzało go ponad 9,5 miliona razy.

BeFunky-collage

Jednooka chihuahua o wielkiej mocy. Przywróciła do życia umierającego właściciela

CZYTAJ DALEJ

Dlaczego bobry budują tamy?

Wiele osób może zastanawiać się, po co właściwie bobry budują tamy, skoro nawet w nich nie mieszkają. Okazuje się, że budowle powstałe z gałęzi, pni drzew z dużym dodatkiem materiałów uszczelniających: mułu, części roślin i darni tworzą ze względu na własny komfort i bezpieczeństwo.

W obronie przed drapieżnikami bobry chowają się w wodzie, dlatego też budują tamy, aby podnieść poziom wody w stawie bobrowym. Im jest ona głębsza, tym czują się bezpieczniej. Zatem tama ma za zadanie umożliwiać kryjówkę w momencie zagrożenia, a przy okazji konstrukcje mają pożyteczny wpływ na całe ekosystemy.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Tanya Kusova

Najdłużej żyjące zwierzęta domowe. Niektóre z nich mogą towarzyszyć nam nawet 20 lat

Wszyscy właściciele zwierząt domowych chcą, aby ich pupile towarzyszyły im jak najdłużej. Zastanawialiście się kiedyś, które stworzenia słyną z długowieczności i ile przeżyli rekordziści ze swoich gatunków? Przedstawiamy zestawienie najdłużej żyjących zwierzątek domowych. Niektóre pozycje mogą Was zaskoczyć!

Zobacz galerię >

Jak dobrze pamiętasz imiona zwierzaków z bajek? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10

Truteń, obżartuch i śpioch z "Pszczółki Mai" to...

źródło: facebook/Newhouse Wildlife Rescue; national-geographic.pl

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Śmiertelny wypadek w ubojni trzody chlewnej. Świnia "obudziła się i zaatakowała"

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nagrał spacer majestatycznych żubrów po lesie. "Prawdziwi królowie polskiej przyrody"

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

"Ropuchodzilla" schwytana w Australii. Ważące 2,7 kg monstrum zostało uśpione

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

W środku nocy psy zaczynają szczekać jak oszalałe. Na posesję wtargnął niebezpieczny intruz

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nietoperze tylko czekają na ich nieuwagę. Fotopułapka przyłapała "wampiry" podczas łowów

Czytaj więcej >
dziki, fot. unsplash.com/Rosie Sun, TOMASZ RADZIK/East News

Inne zwierzęta

Wychodzą w nocy i sieją spustoszenie. Leśnicy pokazali opłakane skutki nocnego żerowania dzików

Czytaj więcej >