Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Tak wyczyścisz kanapę na święta. Będzie błyszczeć, a na ubraniach gości nie zostanie ani jeden włosek pupila
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 20.12.2023 14:07

Tak wyczyścisz kanapę na święta. Będzie błyszczeć, a na ubraniach gości nie zostanie ani jeden włosek pupila

Jak wyczyścić kanapę z psiej sierści?
Jak wyczyścić kanapę z psiej sierści?, źródło: pixabay/WBGPhotography

Większość opiekunów psów i kotów doskonale zdaje sobie sprawę, jak uciążliwe może być utrzymanie kanapy, foteli lub narożnika w czystości. Wypadająca sierść, brudne łapki oraz płyny wytwarzane przez pupila często skutecznie sprawiają, że meble nie są pierwszej czystości. Okazuje się, że istnieje sposób, dzięki któremu szybko pozbędziesz się z nich zanieczyszczeń. Zastosuj go przed świętami, a żaden z zaproszonych gości nie będzie narzekał na nieporządek wynikający z obecności pupila!

Utrzymanie czystej kanapy ze zwierzakiem domowym bywa wyzwaniem

Wypadająca sierść psa lub kota oraz brudne łapki po spacerze i wyjściu na zewnątrz to utrapienie wielu opiekunów. Zazwyczaj dużo problemu sprawia utrzymanie w porządku kanapy lub narożnika, w przypadku jeśli zwierzę jest nauczone przesiadywać na meblach.

O ile z podłogi dużo łatwiej poodkurzać walające się kłęby sierści i wytrzeć wszelkie zabrudzenia, o tyle różnorodne materiały, którymi są obite siedziska, sprawiają o wiele więcej problemu. Okazuje się, że istnieje łatwy sposób, by uporać się z zanieczyszczeniami. Jesteśmy przekonani, że wszystko, czego potrzebujesz do przygotowania czyszczącej mikstury i potrzebny do jej użycia sprzęt, masz w domu!

Wyjątkowe pomysły na prezenty dla Twojego pupila. Uszczęśliwisz nie tylko jego, ale też siebie

Łatwy, domowy sposób na wyczyszczenie kanapy

By wypróbować banalny sposób, który sprawi, że Twoja kanapa będzie lśniła czystością przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia, wystarczą cztery rzeczy. Jesteśmy przekonani, że każdą z nich masz w swoim domu. Jeśli tak nie jest, zaopatrzysz się w nią w najbliższym sklepie.

Na samym początku należy zdjąć poduszki z siedziska i odkurzyć je najdokładniej jak się da. Następnie przechodzimy już do samego procesu. Do wyczyszczenia kanapy będziesz potrzebować ściereczki, najlepiej z mikrofibry, pokrywki, miski z gorącą wodą i kapsułki do prania.

W ten sposób zaoszczędzisz na profesjonalnym czyszczeniu kanapy

Na początku należy rozpuścić kapsułkę do prania w przygotowanej ciepłej wodzie w misce. W ściereczkę z mikrofibry zawiń pokrywkę, tak aby jej końce były związane nad uchwytem, za który będziesz ją trzymać. Następnie zanurz ją w płynie i przejedź po kanapie.

Czynność tę powtarzaj raz za razem, nie pomijając ani kawałka materiału. Ten sposób sprawi, że z sofy znikną nie tylko zabrudzenia, ale i uciążliwa sierść czworonoga, która uporczywie przyczepia się do ubrań. Jesteśmy przekonani, że żaden z gości nie będzie narzekał na kłaczki, gdy zechce usiać na kanapie, by odpocząć od świątecznego biesiadowania przy stole!

couch-2590993_1280.jpg
Niektóre zwierzaki uwielbiają przesiadywać na kanapie, źródło: pixabay/StockSnap

źródło: domekiogrodek.pl

Tagi: Pies Kot Porady