Swiatzwierzat.pl
Pogotowie dla Zwierząt

Pogotowie dla Zwierząt

Szczeniaki zakopane żywcem w lesie. Jeden z nich nie przeżył

27 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

We wsi Reszotary-Zawady doszło do okrutnego odkrycia. Spacerowiczka znalazła w lesie dwa szczeniaki, które zostały zakopane żywcem. Niestety jeden z piesków nie przeżył. Drugi walczy o życie.

Zdarzenie miało miejsce w gminie Rościszewo. Mieszkanka wsi Reszotary-Zawady wybrała się na spacer ze swoim czworonogiem. Ten nagle zaczął dziwnie się zachowywać. Pies szczekał na coś, co było w ziemi. Kobieta podeszła bliżej znaleziska, nagle z ziemi usłyszała ciche szczekanie.

Psy zakopane żywcem

Spacerowiczka rzuciła się na ratunek zwierzęciu uwięzionemu pod ziemią. Udało jej się dokopać do szczeniaka. Obok niego znajdował się drugi pies, niestety ten nie przeżył.

Ktoś zakopał dwa kilkutygodniowe szczeniaki żywcem. Pies, który przeżył był wychudzony, zapchlony i ma babeszjozę.

- Jego braciszek miał mniej szczęścia, leżał w dole i się nie ruszał. Zapewne udusił się – podejrzewali świadkowie zdarzenia - czytamy na zrzutce.

wiewiorka

Kobieta znalazła na chodniku małe zwierzątko. Uratowała mu życie

CZYTAJ DALEJ

Sprawca zabrał nieżywego psa

O sprawie został powiadomiony patrol Pogotowie dla Zwierząt. Inspektorzy zjawili się na miejscu, następnie zabrali żywego pieska i przewieźli do lecznicy. Pies otrzymał kroplówkę, o jego zdrowie walczą teraz lekarze.

Inspektorzy wrócili po chwili na miejsce po drugiego psa, jednak jego ciała już nie było! Zwłoki nieżywego szczeniaka zostały zabrane. Inspektorzy podejrzewają, że zrobiła to ta sama osoba, która zakopała psy. Prawdopodobnie widziała zamieszanie wokół psów i wykorzystując nieobecność osób, zabrała szczeniaka.

- Teraz skupiamy się na ratowaniu malucha i ustaleniu sprawcy skazania szczeniaków na śmierć. Mamy podejrzenia, kto mógł stać za tym czynem.  Jutro od rana rozpoczynamy czynności w tej sprawie. Jak zwykle potrzebujemy nie tylko Państwa pomocy w ratowaniu szczeniaka, ale także w naszych działaniach w sprawie. Na posesji sprawcy przebywać ma sporo psów. Nie wykluczone, iż będziemy je odbierać - dodają inspektorzy.

Pomóc szczeniakowi można TU.

Zobacz zdjęcie:

Szczeniak

Pogotowie dla Zwierząt

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
Pies

Psy

Tragicznie zaniedbany pies odebrany interwencyjnie. Karygodne, co go spotkało

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >