Swiatzwierzat.pl
Szczeniak

youtube/Hope for Paws

Szczeniak stracił nogę, ale nigdy nie zabrakło mu nadziei. Jego historia kruszy serce każdego

6 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Szczenię nazwane Jordan od przyjścia na świat miało pod górkę. Jego poprzedni właściciele znęcali się nad nim, a na koniec próbowali utopić go w rzece. Dzięki hartowi ducha i naturze wojownika psiak przetrwał walkę i z pomocą wolontariuszy odnalazł szczęście.

Lokalni ratownicy zwierząt otrzymali wezwanie od zaniepokojonych mieszkańców Los Angeles. Świadkowie relacjonowali, iż znaleźli szczenię w opłakanym stanie. Czworonóg był tak słaby, że nie był w stanie nawet się ruszyć.

Szczeniak stał się ofiarą ludzkiego okrucieństwa

Wolontariuszom z "Cloud 9" nie trzeba było dwa razy powtarzać. Wyruszyli na interwencję, a po przybyciu we wskazane miejsce ich oczom ukazał się przemoczony, wycieńczony zwierzak z licznymi obrażeniami, który cichutko kwilił przy każdym dotyku.

Sytuacja wymagała natychmiastowej reakcji. Obawiano się, że życie szczenięcia jest zagrożone, dlatego każda minuta zwłoki mogła przybliżyć ich do tragedii. Zdając sobie sprawę z ryzyka, ratownicy czym prędzej poprosili o pomoc zaprzyjaźnioną organizację Hope for Paws.

Jordan został wyciągnięty z rowu, a następnie przewieziony do kliniki weterynaryjnej. Na miejscu sztab profesjonalistów ustalił, co było przyczyną fatalnego stanu zdrowia szczenięcia. Okazuje się, że jego poprzedni właściciel nie mógł wyleczyć nawracającego świerzbu na ciele pupila. Chcąc pozbyć się utrapienia, odciął podopiecznemu nogę, mając nadzieję, że się wykrwawi.

Szczenię straciło przytomność, a właściciel postanowił wyrzucić go do kanału, aby zatrzeć ślady zbrodni. Nie przewidział jednak, że czworonogowi uda się przeżyć, a dwa dni później zostanie odnaleziony przez osoby postronne.

Łoś na szlaku turystycznym

Turyści sprowokowali łosia do ataku. Internauci: „To park krajobrazowy, a nie mini zoo"

CZYTAJ DALEJ

Jordan oszukał przeznaczenie

Weterynarze zgodnie stwierdzili, iż tylko cud uratował niechcianego szczeniaka przed śmiercią. Po tym, jak opatrzyli jego rany oraz podali kroplówkę, wszyscy pracownicy kliniki otoczyli Jordana czułą opieką, na którą w pełni zasługiwał.

Kiedy stan zwierzaka zaczął się polepszać, przeszedł on szereg operacji, aby zminimalizować skutki nieudolnej amputacji kończyny. Z czasem na jego drodze pojawiła się osoba, która była gotowa go zaadoptować.

Lisa Chiarelli z otwartymi ramionami powitała niepełnosprawne szczenię w swojej rodzinie. Jordan zyskał nie tylko kochającą i troskliwą panią, ale także rodzeństwo i ptasich lokatorów. Wraz ze swoim przyrodnim bratem Frankie biega po ogrodzie, pływa w basenie i cieszy się każdą minutą swojego życia. Chociaż stracił nogę, nigdy nie stracił nadziei.

Zobacz nagranie:

Źródło: youtube/hopeforpaws

Czy wiesz wszystko o czarnych kotach? SPRAWDŹ, czym mogą Cię zaskoczyć

Pytanie 1 z 8

Nie ma na świecie dwóch kotów o identycznym:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Jaką krzywdę może wyrządzić wypalanie traw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Sezon wypalania traw. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >

Pozostałe

Polacy go pokochali. Cała prawda o kocie, który wchodził na Giewont

Czytaj więcej >
Pitbull i dziecko

Pozostałe

Dziecko zrobiło pobudkę ogromnemu pitbullowi. Jego reakcja była natychmiastowa, wszystko nagrano

Czytaj więcej >
Pies rozrywa kołnierz

Pozostałe

Zemsta jest słodka. Reakcja psa na znienawidzony kołnierz rozkłada na łopatki

Czytaj więcej >
psy bez przednich łap

Pozostałe

Adoptowała dwa psy bez przednich łap. Jeden uczy drugiego, jak się poruszać, piękne wideo

Czytaj więcej >