Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Szczeniak stracił nogę, ale nigdy nie zabrakło mu nadziei. Jego historia kruszy serce każdego
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 06.12.2021 01:00

Szczeniak stracił nogę, ale nigdy nie zabrakło mu nadziei. Jego historia kruszy serce każdego

Szczeniak
youtube/Hope for Paws

Szczenię nazwane Jordan od przyjścia na świat miało pod górkę. Jego poprzedni właściciele znęcali się nad nim, a na koniec próbowali utopić go w rzece. Dzięki hartowi ducha i naturze wojownika psiak przetrwał walkę i z pomocą wolontariuszy odnalazł szczęście.

Lokalni ratownicy zwierząt otrzymali wezwanie od zaniepokojonych mieszkańców Los Angeles. Świadkowie relacjonowali, iż znaleźli szczenię w opłakanym stanie. Czworonóg był tak słaby, że nie był w stanie nawet się ruszyć.

Szczeniak stał się ofiarą ludzkiego okrucieństwa

Wolontariuszom z "Cloud 9" nie trzeba było dwa razy powtarzać. Wyruszyli na interwencję, a po przybyciu we wskazane miejsce ich oczom ukazał się przemoczony, wycieńczony zwierzak z licznymi obrażeniami, który cichutko kwilił przy każdym dotyku.

Sytuacja wymagała natychmiastowej reakcji. Obawiano się, że życie szczenięcia jest zagrożone, dlatego każda minuta zwłoki mogła przybliżyć ich do tragedii. Zdając sobie sprawę z ryzyka, ratownicy czym prędzej poprosili o pomoc zaprzyjaźnioną organizację Hope for Paws.

Jordan został wyciągnięty z rowu, a następnie przewieziony do kliniki weterynaryjnej. Na miejscu sztab profesjonalistów ustalił, co było przyczyną fatalnego stanu zdrowia szczenięcia. Okazuje się, że jego poprzedni właściciel nie mógł wyleczyć nawracającego świerzbu na ciele pupila. Chcąc pozbyć się utrapienia, odciął podopiecznemu nogę, mając nadzieję, że się wykrwawi.

Szczenię straciło przytomność, a właściciel postanowił wyrzucić go do kanału, aby zatrzeć ślady zbrodni. Nie przewidział jednak, że czworonogowi uda się przeżyć, a dwa dni później zostanie odnaleziony przez osoby postronne.

Jordan oszukał przeznaczenie

Weterynarze zgodnie stwierdzili, iż tylko cud uratował niechcianego szczeniaka przed śmiercią. Po tym, jak opatrzyli jego rany oraz podali kroplówkę, wszyscy pracownicy kliniki otoczyli Jordana czułą opieką, na którą w pełni zasługiwał.

Kiedy stan zwierzaka zaczął się polepszać, przeszedł on szereg operacji, aby zminimalizować skutki nieudolnej amputacji kończyny. Z czasem na jego drodze pojawiła się osoba, która była gotowa go zaadoptować.

Lisa Chiarelli z otwartymi ramionami powitała niepełnosprawne szczenię w swojej rodzinie. Jordan zyskał nie tylko kochającą i troskliwą panią, ale także rodzeństwo i ptasich lokatorów. Wraz ze swoim przyrodnim bratem Frankie biega po ogrodzie, pływa w basenie i cieszy się każdą minutą swojego życia. Chociaż stracił nogę, nigdy nie stracił nadziei.

Zobacz nagranie:

Źródło: youtube/hopeforpaws

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami