Swiatzwierzat.pl
Pies czeka przy dole

fot. WILLIANS MOLLO FLORES

Szczeniak rozpaczliwie wyje obok głębokiej dziury. Nie przestaje, dopóki ktoś nie zajrzy do środka

29 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Podczas spaceru Willians Mollo Flores natknął się na kudłatego białego szczeniaka w pobliżu swojego domu. Zwierzak nie chciał ruszyć się z miejsca i wyczekiwał, aż ktoś pomoże jego przyjacielowi. Dzięki swojej niezwykłej lojalności, tego wieczora uratowano aż dwie istoty.

Mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka i rzeczywiście te domowe zwierzaki to naprawdę nierównani kumple, którzy pozostają przy swoich bliskich na zawsze. Jak się okazuje, ich wierność nie dotyczy wyłącznie człowieka. Są wierne także innym czworonogom.

Pies wył, siedząc przy dziurze. Tak wzywał pomoc

Widząc błąkającego się bądź porzuconego psa mamy obowiązek mu pomóc. Tak też postąpił pewien młody mężczyzna z Chile. Willians Mollo Flores zabrał swojego podopiecznego na wieczorny spacer po okolicy. Wówczas nie przypuszczał, że ich drogi skrzyżują się ze stworzeniami w potrzebie.

Przechodząc obok starego placu budowy, pies należący do Floresa zaczął ciągnąć smycz w innym kierunku. Nie zatrzymawszy się ani przez sekundę pobiegł naprzód i doprowadził swojego pana do samotnie siedzącego szczeniaka.

Nieopodal drogi znajdował się mały biały piesek, który nieustannie wył. Spacerowicz podejrzewał, że w ten sposób futrzak okazuje swój smutek i tęsknotę za rodziną, która go porzuciła bądź próbuje zwrócić na siebie uwagę przechodniów. W tym stwierdzeniu z pewnością tkwi ziarno prawdy, ale nie do końca można się z nim zgodzić.

Pies czeka przy dole

W rzeczywistości szczeniak wcale nie próbował zwrócić uwagi na siebie samego, lecz czworonożnego przyjaciela. Tak się składa, że miejsce, w którym przesiadywał pupil, znajdowało się tuż obok głębokich, otwartych szybów. W jednym z nich tkwiło jego rodzeństwo.

scale (28)

Terapia z koniem

Koń terapeutyczny odwiedza schorowanego mężczyznę. Nagrano pełne wzruszeń spotkanie

CZYTAJ DALEJ

Psi pakiet do adopcji

Chłopak, który natknął się na porzucone szczeniaki, zdawał sobie sprawę, że pies uwięziony w dole najprawdopodobniej wpadł do środka przez własną nieuwagę. Nie miał pojęcia, od jak dawna przebywa pod ziemią, ale jedno było pewne - nie było czasu na wahanie.

Flores nie miał pewności, czy będzie w stanie wydostać zwierzaka na powierzchnię bez użycia liny. Z oczywistych powodów nie chciał ryzykować, żeby samemu nie znaleźć się w pułapce bez wyjścia. Postanowił więc niezwłocznie pobiec do domu i wrócić na miejsce z odpowiednim wyposażeniem.

- Nie wiedziałem, jak zareagować, to był bardzo napięty moment. Złapałem wodę, jedzenie i sznur, a potem przyszedłem psu z pomocą. Wspiąłem się do dziury i udało mi się wydostać szczeniaka - wspomina Flores w rozmowie z "The Dodo".

Po bezpiecznym wyjściu z dziury uwięziony pies natychmiast pobiegł do swojego rodzeństwa, jakby chciał podziękować mu za jego rolę w uratowaniu go. Na tym akcja ratunkowa się nie zakończyła.

scale (29)

Flores nakarmił i napoił odnalezione zwierzęta. Mimo, iż chciał zabrać je ze sobą, szczenięta były zbyt wyczerpane, by podążyć za nim do domu. Mieszkaniec Chile sfotografował kudłate czworonogi, po czym zwrócił się o pomoc do internautów, dodając post w mediach społecznościowych.

Wpis dotarł do miejscowej ratowniczki zwierząt Valeski Torres Tapia, która nie zważywszy na późną porę, wsiadła w samochód i popędziła we wskazane miejsce. Kobieta przejęła obowiązki Floresa i przewiozła szczenięta do własnego domu.

scale (23)

Tymczasowa opiekunka dokładnie wykąpała i wypielęgnowała nowych podopiecznych. Głęboka bliskość pomiędzy nimi stała się inspiracją w wyborze imion. Jednego z pupili nazwano Salvador, czyli wybawca, natomiast drugi zyskał przydomek Angel.

scale (24)
scale (25)

Chociaż nie jest do końca jasne, w jaki sposób szczenięta wylądowały same z dala od właściciela, Tapia twierdzi, że mogły zostać porzucone przez pseudohodowców. Gdy straciły dach nad głową, miały wyłącznie siebie nawzajem.

- Obejmują się, dbają o siebie i nie opuszczają na krok. Ci dwoje są jak bliźnięta syjamskie, ponieważ zawsze się przytulają - przyznaje ratowniczka zwierząt, która postanowiła sama adoptować psie rodzeństwo. - Wiem, że Angelowi i Salvadorowi trudno byłoby znaleźć rodziny, ponieważ są nierozłączni. Nie można ich rozdzielić. Więc zatrzymam ich – i dam im więcej miłości, niż mogliby sobie wyobrazić.

scale (26)

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Archiwum Grażyny Rutowskiej

Można się zdziwić, jakie zwierzaki skradły serca Polaków w PRL-u. Dziś mało kto pamięta

Przed pięćdziesięcioma laty na podwórkach i w parkach próżno było szukać piesków rasy chihuahua, szpiców miniaturowych czy golden retrieverów. Naszym rodzicom i dziadkom towarzyszyły za to owczarki niemieckie, pudle, boksery oraz kundelki. Tematem fotografii z tamtych czasów byli także mruczący przyjaciele człowieka - w archiwach zachowały się dziesiątki zdjęć z kotami we wszystkich możliwych umaszczeniach. Pozwól zabrać się w podróż w czasie i na nowo odkryć, jakim zwierzętom Polki i Polacy deklarowali swoją miłość.

Zobacz galerię >

Sprawdź, ile wiesz o rybach z polskich wód. Nie tylko wędkarze mogą popisać się ich znajomością

Pytanie 1 z 9

Najstarsza hodowana przez człowieka ryba to...

Źródło: The Dodo

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Psy

Dlaczego pies merda ogonem? To wcale nie musi oznaczać radości

Czytaj więcej >

Psy

Trener psów ujawnia 3 błędy w wychowaniu zwierząt. Absolutnie ich nie popełniaj

Czytaj więcej >

Psy

7 najbardziej wrażliwych ras psów. Należy je traktować delikatnie

Czytaj więcej >

Psy

Dlaczego pies podnosi przednią łapę? Poznaj 4 możliwe powody

Czytaj więcej >

Psy

Podatek od posiadania psa idzie w górę. Ile zapłacimy w 2023 roku?

Czytaj więcej >

Psy

Czy owczarek niemiecki często choruje? Na jakie choroby najczęściej?

Czytaj więcej >