Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Najszybsze rasy psów. Od tych czworonogów szybszy jest tylko wiatr
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 28.08.2022 11:30

Najszybsze rasy psów. Od tych czworonogów szybszy jest tylko wiatr

Chart afgański
fot. f8grapher, canva.com

Niektóre psy zostały wręcz stworzone do uprawiania sportów. Część z nich potrafi osiągnąć zawrotną prędkość i stać się prawdziwym konkurentem podczas psich wyścigów. Z poniższego artykułu dowiecie się, które rasy są najszybsze i najchętniej biegają.

Szybkie psy bez problemu mogą prześcignąć człowieka i ani trochę się przy tym nie zmęczyć. Już nasi praprzodkowie doceniali tę umiejętność i wykorzystywali czworonogi podczas polowań. Dziś jednak czasy się zmieniły, a wielu ludzi zapomniało o wyjątkowych umiejętnościach swoich pupili.

Greyhound

Tytuł najszybszego psa świata niewątpliwie należy do charta. Potrafi on biec z prędkością nawet 70 km/h. Dla przedstawicieli tej rasy organizuje się specjalne zawody, podczas których pokonują ok. 480 m średnio w 28 sekund! Greyhoundy w przeszłości hodowane były do polowań i pracy w grupie. Jednak wbrew pozorom są bardzo łagodne i delikatne. Mimo to zdarza im się instynktownie zacząć gonić mniejszą zwierzynę.

Greyhound canva PRO
fot. Natalia Timchenko, canva.com

Borzoj

Borzoj zwany jest także chartem rosyjskim. Rozwój tej rasy przypadł na XVIII wiek i złoty okres polowań, głównie w Rosji. Borzoje bywają dość podobne do greyhoundów, ale są od nich nieco wyższe. Ich sierść jest długa i jedwabista. Mając je w domu, trzeba pamiętać, by pozwolić im się wybiegać. Wtedy będą łagodne i spokojne.

Borzoj canva PRO
fot. fotojagodka, canva.com

Chart perski

Saluki, czyli chart perski, potrafi biegać z prędkością nawet 67 km/h. Bieganie ma w genach i sprawia mu ono ogromną frajdę. Ze względu na to cechuje go niewiarygodny instynkt gończy, przez który trudno go powstrzymać, gdy zainteresuje się jakąś zwierzyną. Opiekując się nim, lepiej zawsze mieć go na oku, a na nieograniczonej przestrzeni nie spuszczać go ze smyczy.

Chart perski canva PRO
fot. elisabettabellomi z Pixabay, canva.com

Wyżeł węgierski krótkowłosy

Najszybsze psy z tej rasy potrafią osiągnąć prędkość nawet 60 km/h. To psy myśliwskie z wysoko rozwiniętym instynktem łowieckim. Warto mieć ten aspekt na uwadze, decydując się na ich zakup. Mimo to wyżły są dość przyjacielskie i dobrze odnajdują się w domach rodzinnych. Bardzo nie lubią samotności i braku kontaktów z innymi.

wyżeł canva PRO
fot. GaborBalla, canva.com
Tagi: Pies