Szczeniak prawie już nie żył
Źródło: instagram/animalhopeandwellness

Wyszli wyrzucić śmieci. Kiedy otworzyli klapę, zamarli na widok małego szczeniaka

16 Maja 2020

Szczeniak leżał na dnie zamkniętego kontenera na śmieci. Miał małe szanse na przeżycie, umierał w okropnych warunkach. Całe szczęście jego ciche wołanie o pomoc usłyszały osoby, które wyrzucały śmieci. Nie mogły uwierzyć w stan zwierzątka.

O wszystkim zadecydował przypadek. Gdyby nie pewien zbieg okoliczności, biedny szczeniak nie przeżyłby najbliższych minut. Cichy płacz usłyszały osoby, które wyrzucały śmieci. Nie były pewne, czy odgłos dobiega z kontenera, ale i tak przekopały wszystkie śmieci, aby sprawdzić, czy się nie mylą. Niestety, jak już wiemy, mały szczeniak leżał na dnie...

Znaleźli szczeniaka w śmietniku. Jego stan był tragiczny

W torbie na dnie śmietnika leżał malutki szczeniak. Ludzie, którzy znaleźli zwierzę, szybko pobiegli do najbliższego sklepu. Tam chcieli otrzymać pomoc, zadzwonić po lekarza, dowiedzieć się więcej o stanie zdrowia psiaka. Niestety, zwierzę wyglądało tragicznie. Nikt do końca nie wiedział, czy uda mu się przeżyć.

Skóra psa była w koszmarnym stanie, stąd każda sekunda była na wagę złota. Zwierzę było poparzone, zostało przetransportowane do szpitala. Tam szukano kogoś, kto błyskawicznie udzieli pomocy niewinnemu i półżywemu czworonogowi. Konieczna była jak najszybsza operacja. Wszystko wskazywało na to, że ktoś świadomie znęcał się nad zwierzakiem, zadając mu ból i cierpienie.

- Tego typu obrażenia są typowe dla ofiar długiego wystawienia na działanie chemicznych substancji, które wypalają sierść i skórę – wyznał Brian McGrath, właściciel kliniki weterynaryjnej, w rozmowie z PEOPLE.

Szczeniak otrzymał niezbędną pomoc, niestety okazało się, że pełne wyzdrowienie jest niemożliwe. Lekarzom nie udało się uratować poparzonych łapek zwierzęcia. Niestety, pies dostał paraliżu, najprawdopodobniej już zawsze będzie potrzebował pomocy człowieka. Dzielny czworonóg, który nie poddał się i walczył o życie otrzymał na imię Hope, czyli Nadzieja. Fundacja Animal Hope and Wellness Foundation ma również nadzieję, że uda się złapać sprawcę, który w tak okropny sposób postąpił ze zwierzakiem.

DZISIAJ GRZEJE:1.Suczka „poprosiła” ratowników o uratowanie jej szczeniaków. Gest psa wzrusza do łez
2. Polska aktorka została pogryziona przez psa. Musiała podjąć ciężką decyzję, zdjęcie budzi grozę

Pamiętajcie - jeżeli jesteście świadkami przemocy wobec zwierząt, reagujcie. Zdarzenie możecie zgłosić na numer 112 albo do lokalnej organizacji pro zwierzęcej. Nie pozwólmy na krzywdę niewinnych stworzeń.

Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Wyświetl ten post na Instagramie.

She was found in a dumpster in Coachella, discarded in a plastic Walmart bag. Someone rummaging through the trash heard her crying, took her to the owner of a local jewelry store, where she was rushed to emergency. . It appears as if she was burned with a caustic substance, or a metal object like an iron. She is only a few weeks old, had a portion of her tail cut off, and can not walk due to being beat and assaulted. Currently she is in intensive care at emergency on twenty four hour monitoring. . The daughter of the person who found her @ale_espinozazaz named her Hope. We will do everything we can to hold whoever did this accountable, but will need the public's help. We are offering a $10,000 reward for information leading to the arrest of the person responsible. . Video footage from local stores in the shopping plaza are being reviewed. The puppy was found in the dumpster on May 5th around 1pm in the parking lot of the shopping center: 49849 Harrison Street, Coachella, CA 92236. . #JusticeForHope #Coachella @animalhopeinlegislation @ktla5news @kaceymontoya

Post udostępniony przez Animal Hope and Wellness (@animalhopeandwellness)

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mama porzuciła kociaka z powodu dziwnego pyszczka. Dziś jest gwiazdą internetu, sama słodycz
  2. Husky uciekł z domu. Kamery zdradziły powód jego zachowania, właścicielka nie mogła uwierzyć
  3. Kupili buldoga w hodowli. Chwilę później odkryli wstrząsającą prawdę, byli załamani
  4. Myślał, że przygarnął psa. Gdy zaczął wstawiać zdjęcia do sieci, internauci powiedzieli mu prawdę
  5. Zauważyła zabłąkanego psa przy ulicy. Szczegóły tylko dla ludzi o mocnych nerwach
  6. Przyłapali Komendanta Straży Leśnej na gorącym uczynku. Usłyszał 3 zarzuty w sprawie zwierząt

Źródło: theanimalclub.net

Następny artykuł