Swiatzwierzat.pl

instagram/animalhopeandwellness

Wyszli wyrzucić śmieci. Kiedy otworzyli klapę, zamarli na widok małego szczeniaka

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Michał Trusewicz

O wszystkim zadecydował przypadek. Gdyby nie pewien zbieg okoliczności, biedny szczeniak nie przeżyłby najbliższych minut. Cichy płacz usłyszały osoby, które wyrzucały śmieci. Nie były pewne, czy odgłos dobiega z kontenera, ale i tak przekopały wszystkie śmieci, aby sprawdzić, czy się nie mylą. Niestety, jak już wiemy, mały szczeniak leżał na dnie... 

Znaleźli szczeniaka w śmietniku. Jego stan był tragiczny 

W torbie na dnie śmietnika leżał malutki szczeniak. Ludzie, którzy znaleźli zwierzę, szybko pobiegli do najbliższego sklepu. Tam chcieli otrzymać pomoc, zadzwonić po lekarza, dowiedzieć się więcej o stanie zdrowia psiaka. Niestety, zwierzę wyglądało tragicznie. Nikt do końca nie wiedział, czy uda mu się przeżyć.

Skóra psa była w koszmarnym stanie, stąd każda sekunda była na wagę złota. Zwierzę było poparzone, zostało przetransportowane do szpitala. Tam szukano kogoś, kto błyskawicznie udzieli pomocy niewinnemu i półżywemu czworonogowi. Konieczna była jak najszybsza operacja. Wszystko wskazywało na to, że ktoś świadomie znęcał się nad zwierzakiem, zadając mu ból i cierpienie.

- Tego typu obrażenia są typowe dla ofiar długiego wystawienia na działanie chemicznych substancji, które wypalają sierść i skórę – wyznał Brian McGrath, właściciel kliniki weterynaryjnej, w rozmowie z PEOPLE.

Szczeniak otrzymał niezbędną pomoc, niestety okazało się, że pełne wyzdrowienie jest niemożliwe. Lekarzom nie udało się uratować poparzonych łapek zwierzęcia. Niestety, pies dostał paraliżu, najprawdopodobniej już zawsze będzie potrzebował pomocy człowieka. Dzielny czworonóg, który nie poddał się i walczył o życie otrzymał na imię Hope, czyli Nadzieja. Fundacja Animal Hope and Wellness Foundation ma również nadzieję, że uda się złapać sprawcę, który w tak okropny sposób postąpił ze zwierzakiem. 

Pamiętajcie - jeżeli jesteście świadkami przemocy wobec zwierząt, reagujcie. Zdarzenie możecie zgłosić na numer 112 albo do lokalnej organizacji pro zwierzęcej. Nie pozwólmy na krzywdę niewinnych stworzeń.

Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcj[email protected]. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

Źródło: theanimalclub.net

Tagi:

ZwierzętaSzczeniętaPies

Podobne artykuły

Pozostałe

Targi rzeczy dla zwierząt Meet my Buddies odbędą się już 20 i 21 maja w centrum Warszawy - musicie tam być!
Czytaj więcej >

Pozostałe

Ta zagadka doprowadza każdego do szaleństwa. Mało kto potrafi znaleźć kota na półce z książkami
Czytaj więcej >

Pozostałe

Alarm w Warszawie, dziecko i pies poparzone tajemniczą substancją. "Na wszelki wypadek niczego nie dotykajcie"
Czytaj więcej >

Pozostałe

Za zamkniętymi drzwiami dopuścił się okropnego czynu, wszystko nagrał. "Nie tylko pies był ofiarą"
Czytaj więcej >

Pozostałe

Zamiast gadżetów na komunię poprosił o wyjątkowy prezent. Piękny gest chłopca wzruszył tysiące osób
Czytaj więcej >

Pozostałe

Adam Zagalski nie żyje, wolontariusz i twórca bloga "Podróż na cztery łapy". Zginął w wypadku
Czytaj więcej >
Michał Trusewicz

Michał Trusewicz urodził się w 1995 roku, skończył warszawską polonistykę. Prowadzi pismo literackie "Wizje". Ma malutkiego psa - Dycię, planuje kolejne. Mieszka w Warszawie.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]