Swiatzwierzat.pl
Szczeniak prawie już nie żył

instagram/animalhopeandwellness

Wyszli wyrzucić śmieci. Kiedy otworzyli klapę, zamarli na widok małego szczeniaka

16 Maja 2020

Autor tekstu:

Michał Trusewicz

Udostępnij:

Szczeniak leżał na dnie zamkniętego kontenera na śmieci. Miał małe szanse na przeżycie, umierał w okropnych warunkach. Całe szczęście jego ciche wołanie o pomoc usłyszały osoby, które wyrzucały śmieci. Nie mogły uwierzyć w stan zwierzątka.

O wszystkim zadecydował przypadek. Gdyby nie pewien zbieg okoliczności, biedny szczeniak nie przeżyłby najbliższych minut. Cichy płacz usłyszały osoby, które wyrzucały śmieci. Nie były pewne, czy odgłos dobiega z kontenera, ale i tak przekopały wszystkie śmieci, aby sprawdzić, czy się nie mylą. Niestety, jak już wiemy, mały szczeniak leżał na dnie... 

Znaleźli szczeniaka w śmietniku. Jego stan był tragiczny 

W torbie na dnie śmietnika leżał malutki szczeniak. Ludzie, którzy znaleźli zwierzę, szybko pobiegli do najbliższego sklepu. Tam chcieli otrzymać pomoc, zadzwonić po lekarza, dowiedzieć się więcej o stanie zdrowia psiaka. Niestety, zwierzę wyglądało tragicznie. Nikt do końca nie wiedział, czy uda mu się przeżyć.

Skóra psa była w koszmarnym stanie, stąd każda sekunda była na wagę złota. Zwierzę było poparzone, zostało przetransportowane do szpitala. Tam szukano kogoś, kto błyskawicznie udzieli pomocy niewinnemu i półżywemu czworonogowi. Konieczna była jak najszybsza operacja. Wszystko wskazywało na to, że ktoś świadomie znęcał się nad zwierzakiem, zadając mu ból i cierpienie.

- Tego typu obrażenia są typowe dla ofiar długiego wystawienia na działanie chemicznych substancji, które wypalają sierść i skórę – wyznał Brian McGrath, właściciel kliniki weterynaryjnej, w rozmowie z PEOPLE.

Szczeniak otrzymał niezbędną pomoc, niestety okazało się, że pełne wyzdrowienie jest niemożliwe. Lekarzom nie udało się uratować poparzonych łapek zwierzęcia. Niestety, pies dostał paraliżu, najprawdopodobniej już zawsze będzie potrzebował pomocy człowieka. Dzielny czworonóg, który nie poddał się i walczył o życie otrzymał na imię Hope, czyli Nadzieja. Fundacja Animal Hope and Wellness Foundation ma również nadzieję, że uda się złapać sprawcę, który w tak okropny sposób postąpił ze zwierzakiem. 

Pamiętajcie - jeżeli jesteście świadkami przemocy wobec zwierząt, reagujcie. Zdarzenie możecie zgłosić na numer 112 albo do lokalnej organizacji pro zwierzęcej. Nie pozwólmy na krzywdę niewinnych stworzeń.

Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

Źródło: theanimalclub.net

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >