Swiatzwierzat.pl
Suczka Clover

twitter/goodnewscorres1

Suczka zerwała się ze smyczy, wyskoczyła przed maskę. Powód jej zachowania wzrusza do łez

1 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Suczka o imieniu Clover udała się na codzienny spacer w towarzystwie swojej właścicielki Haley. W pewnej chwili czworonożna podopieczna dostrzegła zagrożenie, którego nie była w stanie zignorować. Bez chwili wahania wyswobodziła się ze smyczy i zatrzymała

Na ulicach Ottawy w Kanadzie zdarzyła się niebywała historia, która udowadnia, że na ukochanego psa zawsze można liczyć. W domków jednorodzinnych średniej wielkości suczka w typie golden retrievera wybiegła na środek ulicy i za wszelką cenę nie chciała przepuścić kierowcy. 

Suczka zatrzymała samochód

1,5-roczna psinka nazywana Clover spacerowała po osiedlu razem z Haley Moore. Chociaż na poboczach piętrzyły się śnieżne kopce, to pogoda sprzyjała aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Dziewczyna wesoło kroczyła ze swoim zwierzakiem, gdy w najmniej oczekiwanym momencie upadła na podjazd, a jej ciało zaczęło się trząść w niekontrolowany sposób.

Na nagraniu pochodzącym z monitoringu widać, że Haley doznaje napadu drgawkowego i wymaga pilnej pomocy lekarskiej. Niestety, w tamtym czasie ulica świeciła pustkami, a przy jej boku była wyłącznie Clover. 

- Pamiętam jedynie, że obudziłam się w karetce i nie miałam pojęcia, co się dzieje – powiedziała później telewizji CTV News.

Zaniepokojony stanem swojej pani czworonóg chciał jej pomóc, dlatego jednym zdecydowanym ruchem wyplątał się ze smyczy i wybiegł na środek ulicy w poszukiwaniu sąsiadów. Łzy same cisną się do oczu, widząc, jak biedna Clover szuka ratunku dla swojej właścicielki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Najlepsza przyjaciółka pod słońcem

W kolejnych sekundach nagrania można dostrzec, że suczka zatrzymuje przejeżdżającego pick-upa. Kierowca samochodu, Dryden Oatwa opowiedział w rozmowie CTV News, że zachowanie Clover było po prostu niesamowite i zrobiło na nim ogromne wrażenie. Wkrótce potem dołączył do niego kolejny kierowca, Danielle Pilon, żeby również zaoferował pomoc młodej kobiecie i wezwał na miejsce wypadku karetkę pogotowia. 

- Wyraźnie wyglądało na to, że suczka nie chciała odejść od właścicielki, nawet wtedy, kiedy przy niej byliśmy, ale myślę, że chciała pobiec do domu i dać znać reszcie, że jej pani potrzebuje pomocy – relacjonuje zdarzenie Pilon

Rodzice Haley, Randall i Diane Moore wspominają, że sąsiedzi usłyszeli szczekanie Clover i zaprowadzili ją pod drzwi ich domu. Od razu zorientowali się, że to niepodobne do ich córki, by pozostawiała zwierzaka bez opieki, dlatego rozejrzeli się po okolicy i dostrzegli ambulans zabierający ich córkę.

Właścicielka Clover nie odniosła poważnych obrażeń podczas tego wypadku, niemniej jednak przyznaje, że lekarze wciąż nie potrafią ocenić, co wywołało u niej napad drgawek. Jedno jest pewne - gdyby nie bohaterska postawa jej suni, ta historia mogłaby zakończyć się nieszczęśliwie. Całe szczęście Clover pokazała, że nigdy nie zawiedzie swojej pani. Taki pupil to prawdziwy skarb!

- Nie jestem w stanie opisać, jak wdzięczna jestem za całe wsparcie, jakiego doświadczam od czasu tego incydentu. Zeszły tydzień był dla mnie prawdziwą karuzelą emocjonalną. Jeszcze raz dziękuje wszystkim za wszystko – napisała Haley na swoim profilu na Facebooku.

Zobacz nagranie:

Podobne artykuły

facebook/Samuel Flores

Psy

Pies strzegł swojego umierającego przyjaciela. Pozostał u jego boku do ostatniej chwili

Czytaj więcej >
robaki u psa

Psy

Zabezpiecz swojego psa (i siebie) przed robakami!

Czytaj więcej >
Pies porzucony w worku

Psy

Wrzucił psa do worka i obciążył gruzem. Seryjny oprawca zwierząt pilnie poszukiwany

Czytaj więcej >
Potrącony pies

Psy

Kierowca śmiertelnie potrącił psa i uciekł z miejsca zdarzenia. Czy odpowie za swoje czyny?

Czytaj więcej >
diesel śmierć

Psy

Diesel zachorował na raka. Właściciel towarzyszył mu do ostatniej chwili

Czytaj więcej >
piesek

Psy

Zabawy psa z dzieckiem. Maluch nie może przestać się śmiać

Czytaj więcej >