Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > PILNE: 10-miesięczna Wanda walczy o życie. Potrzebuje cennego leku, bez niego nie da rady
Monika Krupska
Monika Krupska 24.03.2022 19:05

PILNE: 10-miesięczna Wanda walczy o życie. Potrzebuje cennego leku, bez niego nie da rady

piesek
Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Żychlin

Parwowiroza, inaczej psi tyfus najczęściej dotyka szczeniaki. Nie jest to jednak regułą, zdarza się, że wirus atakuje też dorosłe czworonogi. Tak było w przypadku 10-miesięcznej Wandy, która zmaga się z chorobą wywoływaną przez wirus z rodziny Parvoviridae CPV-2.

Suczka Wanda potrzebuje pomocy

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Żychlin, które opiekuje się suczką błaga o pomoc. Wanda pilnie potrzebuje surowicy, niestety jej koszta są bardzo duże. Do tej pory surowicę otrzymywały szczenięta, które były odstawione od matki. Małe pieski są najbardziej narażone, mają słabą odporność.

Surowica jest drogim lekiem. Koszt jednej ampułki to około 170 zł. Im większy pies, tym więcej leku potrzebuje. Wanda musi dostać ponad jedną ampułkę dziennie i inne leki, których koszt wynosi aż 420 złotych! Suczka po 10 dniach powinna móc zakończy kurację. Niestety, wiążę się to z kwotą ponad 4200 złotych.  

- Teraz jest pod kroplówka i walczymy o nią z całych sił. Niestety mimo wczesnej interwencji jej stan dziś się pogorszył. Leci z niej krew, co bardzo ja osłabia.Bardzo prosimy o pomoc, bo nie damy inaczej rady jej uratować - pisze stowarzyszenie na zrzutce. - Jej wola życia jest niesamowita równa cierpieniu, które przeżywa... Zrobiliśmy wczoraj badania krwi i wyniki są zaskakująco dobre, jedynie trzustka nie domaga. Po utracie tak wielkiej ilości krwi nawet nie ma anemii. Wlewamy w nią litry kroplówek, dmuchamy i chuchamy... Ona czuje, że w tej walce ma nasze i Wasze wsparcie. Walczyć razem zawsze łatwiej. Nie mamy pojęcia ile to jeszcze potrwa. Codziennie zaglądamy do niej z duszą na ramieniu, czy żyje... Widzieliśmy już tyle śmierci i tyle bólu spowodowanego tym strasznym wirusem, że wiemy jak może się to skończyć.

Pomoc dla innych zwierząt 

Stowarzyszenie nie ukrywa, że ma ręce pełne roboty, a każdego dnia zmaga się z innym przypadkiem. Niedawno trafił do nich szczeniak z Kutna, który także wymagał podania surowicy i innych leków. Suczka ma widoczne objawy parwowirozy, czeka ją leczenie 

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Tagi: Suczka Pies