Swiatzwierzat.pl
zaniedbana suczka

facebook.com/DIOZpl

Suczka nie przypomina już psa. Właściciele byli obojętni na jej cierpienie

23 Listopada 2020

Autor tekstu:

Zuza Siwek

Udostępnij:

Suczka o imieniu Pusia, musiała być zaniedbywana latami. Właściciele wykazali się ogromną obojętnością, ale myśleli, że nikt się o tym nie dowie. Jednak wolontariusze z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt opowiedzieli historię suczki.

Suczka przez liczne choroby skóry ledwo przypomina psa. Ma tylko 5 lat, a wycierpiała już tyle, co niejeden dorosły pies. Najprawdopodobniej zaniedbywano ją od samego szczeniaka. Wolontariusze dzielą się jej smutną historią. 

Skrajnie zaniedbana suczka

Pusia miała zostać tylko wyleczona i zwrócona swoim właścicielom. Niestety, okazało się, że jej opiekunowie nigdy na suczkę nie zasługiwali. DIOZ poinformował o przykrym losie odebranego zwierzaka.

- Mieliśmy pomóc właścicielom w leczeniu psa, zapłacić za hospitalizację i plan był taki, że suczka wróci do „swoich”. Bardzo często tak robimy, gdy ludzie sami z siebie zwrócą się do nas z prośbą o ratunek i potwierdzą, że ich sytuacja jest trudna. W takich wypadkach musimy jednak grać w otwarte karty - opiekun musi dbać o swoje zwierzę, kochać je, a przede wszystkim nie traktować go w sposób przedmiotowy - czytamy na Facebooku Inspektoratu.

W tym wypadku okazało się jednak inaczej. Badania wykazały, że choroba nie pojawiła się nagle - właściciele musieli zaniedbywać suczkę już od dawna. DIOZ szacuje, że już przynajmniej dwa lata.

Inspektorat zastanawia się, jak można było doprowadzić psa do stanu, który przypominał niemal agonię.

Choroby skórne suczki doszły do momentu, w którym pies ledwo przypominał psa. Do tego doszło jeszcze kilka innych chorób, które nie były leczone przez właścicieli. Nie wiadomo, ile jeszcze Pusia wytrzymałaby bez pomocy lekarza.

- Pusia jest zagłodzona, na głębokie i przewlekłe choroby skóry - bakteryjne, pasożytnicze i grzybicze, niewyobrażalne obustronne zapalenie uszu, a do tego anemię oraz niewydolność tarczycy. Taki stan tworzył się latami...  - czytamy.

Zaniedbana suczka wiele wycierpiała

Choć suczka ma tylko 5 lat, wygląda na dużo starszą, przeżyła także znacznie więcej, niż powinien przeżywać jakikolwiek pies. Na zdjęciach ledwo widać, z jakim zwierzakiem mamy do czynienia.

Biedna psina obecnie znajduje się pod opieką lekarzy i Inspektoratu. DIOZ poinformował, że suczka nie wróci już do nieodpowiedzialnych właścicieli.

Sprawą ma zająć się sąd, a wolontariusze proszą o pomoc finansową pomagającą pokryć koszty leczenia suczki. Zbiórka osiągnęła już cel, jednak wciąż można dorzucać darowiznę - można to zrobić TUTAJ.

źródło: facebook.com/DIOZpl

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >