zaniedbana suczka
Źródło: facebook.com/DIOZpl

Suczka nie przypomina już psa. Właściciele byli obojętni na jej cierpienie

23 Listopada 2020

Suczka o imieniu Pusia, musiała być zaniedbywana latami. Właściciele wykazali się ogromną obojętnością, ale myśleli, że nikt się o tym nie dowie. Jednak wolontariusze z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt opowiedzieli historię suczki.

Suczka przez liczne choroby skóry ledwo przypomina psa. Ma tylko 5 lat, a wycierpiała już tyle, co niejeden dorosły pies. Najprawdopodobniej zaniedbywano ją od samego szczeniaka. Wolontariusze dzielą się jej smutną historią.

76-latka zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach. Winne zwierzęta?76-latka zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach. Winne zwierzęta?Czytaj dalej

Skrajnie zaniedbana suczka

Pusia miała zostać tylko wyleczona i zwrócona swoim właścicielom. Niestety, okazało się, że jej opiekunowie nigdy na suczkę nie zasługiwali. DIOZ poinformował o przykrym losie odebranego zwierzaka.

- Mieliśmy pomóc właścicielom w leczeniu psa, zapłacić za hospitalizację i plan był taki, że suczka wróci do „swoich”. Bardzo często tak robimy, gdy ludzie sami z siebie zwrócą się do nas z prośbą o ratunek i potwierdzą, że ich sytuacja jest trudna. W takich wypadkach musimy jednak grać w otwarte karty - opiekun musi dbać o swoje zwierzę, kochać je, a przede wszystkim nie traktować go w sposób przedmiotowy - czytamy na Facebooku Inspektoratu.

W tym wypadku okazało się jednak inaczej. Badania wykazały, że choroba nie pojawiła się nagle - właściciele musieli zaniedbywać suczkę już od dawna. DIOZ szacuje, że już przynajmniej dwa lata.

Inspektorat zastanawia się, jak można było doprowadzić psa do stanu, który przypominał niemal agonię.

Choroby skórne suczki doszły do momentu, w którym pies ledwo przypominał psa. Do tego doszło jeszcze kilka innych chorób, które nie były leczone przez właścicieli. Nie wiadomo, ile jeszcze Pusia wytrzymałaby bez pomocy lekarza.

- Pusia jest zagłodzona, na głębokie i przewlekłe choroby skóry - bakteryjne, pasożytnicze i grzybicze, niewyobrażalne obustronne zapalenie uszu, a do tego anemię oraz niewydolność tarczycy. Taki stan tworzył się latami... - czytamy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ciężarna suczka wbiegła do szpitala. Chciała ostrzec pacjentów, niestety sama ucierpiała
2. Rząd kusi ozdrowieńców do oddania osocza. Padły propozycje, które mogą zachęcić wielu Polaków
3. Porzuciła starszego kota na pastwę losu. Myślała, że nikt się nie dowie, nie przewidziała, że ktoś z ukrycia nagrywa każdy jej ruch

Zaniedbana suczka wiele wycierpiała

Choć suczka ma tylko 5 lat, wygląda na dużo starszą, przeżyła także znacznie więcej, niż powinien przeżywać jakikolwiek pies. Na zdjęciach ledwo widać, z jakim zwierzakiem mamy do czynienia.

Biedna psina obecnie znajduje się pod opieką lekarzy i Inspektoratu. DIOZ poinformował, że suczka nie wróci już do nieodpowiedzialnych właścicieli.

Sprawą ma zająć się sąd, a wolontariusze proszą o pomoc finansową pomagającą pokryć koszty leczenia suczki. Zbiórka osiągnęła już cel, jednak wciąż można dorzucać darowiznę - można to zrobić TUTAJ.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Dramatyczne sceny obiegły świat. Mężczyzna wskoczył do wody, aby uratować szczeniaka z pyska aligatoraDramatyczne sceny obiegły świat. Mężczyzna wskoczył do wody, aby uratować szczeniaka z pyska aligatoraCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  2. Nowe restrykcje na Boże Narodzenie. Ministerstwo zdrowia za granicą wprowadza ograniczenia dla przyjezdnych
  3. Dlaczego koty kochają kartony? Znamy prawdziwe przyczyny uwielbienia pudełek przez mruczki
  4. Cała Polska do końca miała nadzieję, że jednak się uda. Niestety, po długiej walce odeszła
  5. Labrador dokonał nietypowej adopcji. Stał się przybranym tatą 9 maleńkich kaczuszek
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Sony podało oficjalną informację na temat PlayStation 5. Firma ogłosiła sukces, a gracze są wściekli

źródło: facebook.com/DIOZpl

Następny artykuł