Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Suczka miała ciasno zaciśniętą obrożę. Weterynarze nie mogli w to uwierzyć, ledwo przeżyła
Paulina Talarska
Paulina Talarska 23.08.2019 16:29

Suczka miała ciasno zaciśniętą obrożę. Weterynarze nie mogli w to uwierzyć, ledwo przeżyła

suczka
kochamyzwierzaki.pl

Suczka została znaleziona z ciasno zaciśniętą obrożą. Mordka psa spuchła do niewyobrażalnych rozmiarów. Weterynarze, do których trafiło zwierzę, nie mogli uwierzyć, że pies wciąż żyje. Było o krok od śmierci w prawdziwych torturach.

Suczka zobaczyła światełko w tunelu, kiedy nieznajomi ludzie podeszli do niej i uratowali ją. Nikt nie chciał zabrać jej z ulicy ze względu na straszną chorobę, który był spowodowany ludzką głupotą i nieodpowiedzialnością. Były właściciel doprowadził ją na granicę życia i śmierci.

Suczka znaleziona na ulicy w złym stanie

Suczka, którą znaleziono, natychmiastowo została przewieziona do lecznicy, bo jej stan był poważny. Lecznica Duemari specjalizuje się w leczeniu zwierząt, które były maltretowane w przeszłości.

W trakcie badania weterynarz zauważyła, że pies ma na szyi sznurek, który musiał zostać założony, kiedy suczka była jeszcze szczeniakiem. Po czasie zaciśnięty sznurek zaczął wrastać w szyję psa i przez to zwierzę zachorowało na poważną chorobę. Obroża, którą zastosował były właściciel, zablokowała dopływ krwi do głowy, przecięła skórę i mięśnie.

Pies ze sznurkiem na szyi, który wrósł w skórę

Sznurek, który wrósł w szyję, doprowadził do patologicznego zwłóknienia i opuchlizny, która sprawiła, że głowa suczki wyglądała jak kula. To, co spotkało suczkę, jest przerażające — przez cały czas cierpiała, bo sznurek wrastał w jej szyję.

Na szczęście, jej historia zakończyła się happy-endem, dzięki ludziom, którzy nie przeszli obojętnie obok niej. Po długiej rehabilitacji będzie mogła zostać oddana do adopcji i z pewnością ktoś ją pokocha.

Zobacz zdjęcia:

suczka

Suczka w strasznym stanie została zabrana z ulicy.

suczka

Lekarze znaleźli przyczynę choroby zwierzaka.

suczka

Miała wrośnięty w szyję sznurek, który przecinał skórę i mięśnie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Krzyżówka jamnika z pitbullem. Szczeniaki śmieszą i wzruszają jednocześnie
  2. Pies wykopał dół. Wszyscy myśleli, że tęskni za panem
  3. Kot uratował dziecko. Rzucił się na psa, który ruszył do ataku. Wszystko zarejestrowała kamera
  4. Właścicielka była zaniepokojona, bo adoptowany pies ciągle warczał na drzwi. Chwilę później odkryła przerażającą prawdę
  5. Myślał, że szczeniak został porzucony. Gdy z bliska zobaczył jego ogon, ogarnęła go trwoga

Źródło: kochamyzwierzaki.pl