Swiatzwierzat.pl
suczka uratowała rodzine

youtube.com/Fox 5 Atlanta

Suczka znienacka zaczęła warczeć na właścicielkę. Gdy kobieta wyjrzała przed dom, ugięły się pod nią kolana

17 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Udostępnij:

Suczka o imieniu Keiley została przygarnięta przez swoją nową rodzinę w ostatnim możliwym momencie. Pies ponad rok czekał na nowy dom i miał zostać poddany eutanazji. Wdzięczne zwierzę zaskoczyło wszystkich, gdy uratowało swoich opiekunów przed str

Suczka miała wiele problemów zdrowotnych, które zniechęcały ludzi do adopcji. Niestety w Stanach Zjednoczonych większość publicznych schronisk usypia psy, które nie mają perspektyw na znalezienie nowego domu. Keiley prawdopodobnie doświadczyła kiedyś ze strony człowieka czegoś strasznego, ponieważ za każdym razem, gdy obca osoba próbowała jej dotknąć, od razu obnażała zęby.

Suczka nie mogła znaleźć domu

Trudno jest rozważać adopcję psa, który nie pozwala się do siebie zbliżyć. Opieka nad zwierzęciem po przejściach to zadanie dla doświadczonego właściciela, o ogromnej cierpliwości i chęci pomocy. 

Keiley poza problemami behawioralnymi miała kłopoty ze zdrowiem - wrodzoną wadę serca, która mogła w pewnym momencie wymagać drogiego leczenia operacyjnego. 3-letnia suczka przez ponad rok znajdowała się na liście psów pilnie wymagających adopcji DeKalb County Animal Services.

Jedna z wolontariuszek placówki postanowiła nagłośnić jej sprawę na Facebooku. W poście zachęcała wszystkich introwertyków do zapoznania się z suczką, licząc, że któryś z nich ją adoptuje.

W końcu trafiła na idealną osobę. Suzy Chandler postanowiła przyjąć psa pod swój dach, zdając sobie sprawę z tego, że będzie musiała dużo z nią pracować. Jako że sama nie była towarzyską osobą, wiedziała, że Keiley nie będzie mieć u niej zbyt wielu powodów do stresu związanego z odwiedzinami obcych ludzi.

Suczka uratowała swoją właścicielkę

Pewnego dnia pies zaczął zachowywać się dziwnie. Przebywając na posesji, suczka praktycznie nigdy nie szczekała. Tego poranka przywitała swoją właścicielkę warczeniem i głośnymi szczeknięciami.

- Nagle bez żadnego wyraźnego powodu zaczęła na nas szczekać i patrzeć na nas warcząc, jakby próbowała nam coś powiedzieć, lub przed czymś nas ostrzec - wspomina właścicielka psa w wywiadzie udzielonym telewizji FOX.

Okazało się, że dokładnie o to jej chodziło. Praktycznie zaciągnęła swoją panią do ogrodu na tyłach domu. Gdy kobieta zrozumiała, przed czym ostrzegał ją pies była w szoku. Rura z gazem biegnąca pod ziemią pękła. W każdej chwili mogło dojść do tragedii.

- Została naszym psim bohaterem. Gdyby nie jej ostrzeżenie, kto wie, co mogłoby się wydarzyć - podsumowała całe zajście Chandler.

Zobacz wideo:

źródło: youtube.com

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
Pies

Psy

Tragicznie zaniedbany pies odebrany interwencyjnie. Karygodne, co go spotkało

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >