Swiatzwierzat.pl
dziecko i pies

youtube/Viktor Larkhill

Aktywiści uratowali suczkę, która była wystawiana do walk. Okazała się łagodnym i życzliwym psiakiem

16 Marca 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Suczka Betty była wykorzystywana jako przynęta przez swojego właściciela w walkach psów. Interwencyjne została odebrana przez aktywistów z Let's Adopt International. Przez cały czas trwania leczenia, nie traciła nadziei na nowy dom. Choć nie każdy zdecydo

Suczka Betsy została uratowana w 2017 roku. Jak podają aktywiści była w fatalnej kondycji, nie tylko fizycznej, ale i psychicznej. Zmagała się z poważnymi obrażeniami, musiała przejść 8 operacji! Mimo wszystko nie poddawała się, wiedząc, że wkrótce spotka ją coś dobrego.

Walka o życie 

Cały personel klinki weterynaryjnej zakochał się w psiaku. Wszyscy podziwiali jego determinację do życia, nieustanną walkę o lepsze jutro. Suczka, która miała być przynętą, była wystawiana w walkach psów, tak naprawdę była uroczym i kochającym zwierzakiem. Nie skrzywdziłaby nawet muchy, gdyby jej kazano. Pies przez wiele miesięcy był zmuszany do okropnej pracy, walcząc o swoje życie.

Na szczęście na ratunek nie było za późno. Suczka została uratowana przez aktywistów, którzy włożyli mnóstwo pracy w ratunek zwierzęcia.

Operacje i miesiące leczenia przyniosły pozytywne skutki. Betsy stanęła o własnych siłach na łapach, zaczęła nawet merdać ogonkiem. Kiedy aktywiści zdecydowali się znaleźć rodzinę dla psiaka, nie spodziewali się, że ich poszukiwania szybko się zakończą. Pewna rodzina wyraziła chęć opieki nad zwierzęciem. Zakochała się w historii, nie mogła przejść obojętnie obok czworonoga. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Nowy dom dla suczki 

Pitbull znalazł schronienie w domu, gdzie mieszkały dzieci. Uwielbiała bawić się z chłopcami, skakać z nimi na trampolinie, biegać po podwórku. Świetnie pływała w basenie, nie przeszkadzał jej zimny śnieg czy obecność innych czworonogów. Rodzice w ogóle nie bali się zostawiać psa samego z dziećmi.

- Rodzina spędza z psem mnóstwo czasu, wspólnie się bawią, wyjeżdżają na wakacje (...) Myślę, że jest to jedna z bardziej satysfakcjonujących adopcji - mówił Viktor Larkhill z organizacji w filmiku umieszczonym na youtubie, dotyczącym metamorfozy zwierzęcia.

Metamorfozę suczki w sieci obejrzało ponad 286 tysięcy użytkowników. Wszyscy podziękowali za wsparcie i ratunek zwierzęcia. Nie zabrakło też okrutnych słów w stosunku do pseudowłaściciela, który skazał zwierzaka na tak okrutny los.  

Tylko spójrzcie jak zmieniła się suczka za sprawą dobrych ludzi!

Zobacz wideo:

 Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Tagi:

Monika KrupskaAutor

Redaktor prowadzą swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >