Swiatzwierzat.pl
suczka w krzakach

youtube.com/ Dog Rescue Shelter Mladenovac, Serbia

Znalazł ciężarną suczkę w krzakach. Miał tylko chwilę, aby przewieźć ją w bezpieczne miejsce

15 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Udostępnij:

Suczka znaleziona w krzakach była w bardzo zaawansowanej ciąży. Mężczyzna nie chciał pozwolić, by rodziła w tak niebezpiecznym miejscu, dlatego zabrał ją w ciche i bezpieczne miejsce. Dopiero tam mogła urodzić swoje szczeniaki. Wolontariusz stał się bohat

Suczka leżała skulona w gęstych zaroślach. Wolontariusz z początku miał problemy ze zlokalizowaniem piszczącego psa. Po kilku minutach przedzierania się przez kolczaste krzewy i odgarniania wystających gałęzi niskich drzew udało mu się dotrzeć do zwierzęcia. Mężczyzna miał świadomość tego, że może zacząć rodzić w każdej chwili, nie tracił więc czasu. Od razu wziął ją na ręce i zaniósł do samochodu.

Suczka została przewieziona w bezpieczne miejsce

Mężczyzna planował odwieźć ją do schroniska prowadzonego przez fundację, w której działał. Niestety inne psy znajdujące się w placówce zaczęły głośno ujadać. Obecność innych zwierząt mogła zestresować suczkę, dlatego postanowił ją umieścić niedaleko od ośrodka.

Zostawił suczkę na ogrodzonej posesji, pozwalając jej w spokoju urodzić swoje szczeniaki. Wydawała mu się wdzięczna, za wszystko, co dla niej zrobił. Wiele psów w jej sytuacji byłoby agresywne, stając w obronie swoich nienarodzonych dzieci, jednak suczka przeczuwała, że mężczyzna działał na jej korzyść. 

Następnego dnia, gdy wolontariusz poszedł sprawdzić, co z jego podopieczną, zobaczył ją podczas karmienia 8 zdrowych, pięknych szczeniąt. Gdy tylko suczka doszła do siebie po porodzie, mężczyzna przeniósł ją i jej szczeniaki do nowego domu tymczasowego, gdzie razem mogły się cieszyć pierwszymi wspólnymi chwilami.

Szczeniaki i suczka trafią do nowych domów

Gdy maluchy podrosną, otrzymają pakiet szczepień, zostaną wysterylizowane i trafią do domów nowych rodzin. Wolontariusze widoczni na nagraniu pracują w największym schronisku dla zwierząt w Serbii, dlatego mają ogromne doświadczenie w zajmowaniu się szczeniętami. 

Placówka jest domem ponad 300 psów i kilkunastu kotów. Znalezienie nowego domu dla każdego z nich może być wyzwaniem, jednak wolontariusze mają na to sprytny sposób. Wszystkie swoje interwencje i akcje nagrywają i umieszczają w serwisie Youtube.com, aby pokazać kulisy swojej pracy i tym samym zaangażować jak najwięcej osób do wspólnej pomocy.

Dzięki aktywności wolontariuszy w Internecie organizacja, w której działają, zyskała rozgłos, a informacje o podopiecznych w potrzebie docierają do tysięcy osób z całego świata. Trzymamy kciuki, że dzięki opublikowanym nagraniom potomstwo suczki znalezionej w zaroślach stało się na tyle popularne, że już dawno zadomowiło się w nowych mieszkankach.

Zobacz wideo:

[EMBED-3709]

Źródła: youtube.com

Podobne artykuły

piesek

Psy

Zabawy psa z dzieckiem. Maluch nie może przestać się śmiać

Czytaj więcej >
pies i robbie

Psy

Adoptowany chłopiec postanowił ocalić psy w podeszłym wieku. "Wiem, jak to jest być niekochanym”

Czytaj więcej >
Nagranie z monitoringu

Psy

Bezczelnie ukradł yorka, gdy właściciel był na zakupach. Wszystko uchwyciła kamera

Czytaj więcej >
Łatek

Psy

Starsi państwo poprosili o pomoc w transporcie pieska. Zgłosił się wicemarszałek Sejmu

Czytaj więcej >
Golden retriever i króliczki

Psy

Golden retriever adoptował zagubione króliczki. Zajął się nimi w najczulszy sposób

Czytaj więcej >
Jan Błachowicz

Psy

Jan Błachowicz o obowiązkach właścicieli zwierząt. Ma ważny apel do fanów

Czytaj więcej >