Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Suczka z depresją spędziła w schronisku kilka lat. W pewnym momencie poczuła znajomy zapach
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 10.11.2019 15:52

Suczka z depresją spędziła w schronisku kilka lat. W pewnym momencie poczuła znajomy zapach

suczka
fot.youtube.com/Animal Planet

Suczka była pracownikom schroniska znana głównie z tego, że była bardzo cichym, wycofanym psem. Pakita raczej nie trzymała się z innymi zwierzakami, całe dnie spędzając w kąciku własnego kojca. Wszystko zmieniło się o sto osiemdziesiąt stopni, gdy któregoś dnia wyczuła w powietrzu znajomy zapach.

Od kiedy tylko suczka trafiła do argentyńskiego schroniska El Arca Animal Partido de Mar Chiquita, jego pracownicy starali się zrobić wszystko, żeby znaleźć jej nowy, kochający dom. Jednak kolejne i kolejne potencjalnie zainteresowane osoby zamiast Pakity wybierały młodsze, żywsze psy. A jej pobyt w schronisku nie służył.

Suczka odnalazła się po latach

Zdjęcia Pakity schronisko wrzuciło na media społecznościowe, by przyciągnąć osoby, które byłyby zainteresowane adopcją. Wtedy trafiła do nich niespodziewana wiadomość. Napisała do nich kobieta, która twierdziła, że suczka ze schroniska to w rzeczywistości zagubiony pies jej syna. Natychmiast zadzwoniła również do niego.

suczka

Pakita cierpiała na depresję.

Kiedy mężczyzna pojawił się w schronisku, by na własne oczy przekonać się, czy suczka, która tam trafiła to jego zwierzę, jej reakcja nie pozostawiła żadnych wątpliwości. Na początku Pakita zdawała się niepewna, chowając za pracownikiem schroniska, nieśmiało spoglądała na mężczyznę. Wszystko zmieniło się, kiedy poczuła jego zapach!

Podchodziła do mężczyzny coraz bliżej i bliżej, aż w końcu coś zaskoczyło. Suczka rzuciła się na niego, merdając ogonem jak szalona, radośnie liżąc go po twarzy, w końcu rzucając się na ziemię, na plecy i domagając bycia drapaną po brzuchu. Tak, to był jej pan i w końcu znalazł ją po latach!

Czy pies może mieć depresję?

Pies może mieć depresję, chociaż długofalowa jest bardzo rzadko spotykana. Połączenie takich objawów jak wycofanie, zmiana nawyków żywieniowych, ospałość, mogą wskazywać na depresję, chociaż ciężko się ją u zwierząt stwierdza. Jeśli któryś z tych objawów wystąpi, najpierw należy jednak badać psa pod kątem innych przypadłości.

ZOBACZ WIDEO:

Gdy tylko suczka poczuła zapach pana, natychmiast się na niego rzuciła.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Coraz więcej Polaków marzy o bardzo zadziwiającym „gadżecie”. Biznes zaczyna kwitnąć
  2. Bezdomny szczeniak został przewieziony do weterynarza. Wtedy okazało się, że nie jest zwykłym czworonogiem
  3. Pies ujadał tak głośno, że sąsiedzi zadzwonili na policję. Nie wiedzieli, że dzięki temu ocalą życie
  4. Lwica z całej siły rzuciła się na mężczyznę i powaliła go na ziemię. Finał nagrania jest zupełnie inny, niż można by się spodziewać
  5. Kim był 30 lat młodszy kochanek Beaty Tyszkiewicz? Informacje ścinają z nóg

źródła: ilovemydogsomuch.tv, pets.webmd.com