pies leży
Źródło: pixabay.com/maxiphoto

"ZaopiekUJ się mną", czyli studenci pomagają schroniskom. Ruszyła zbiórka na akcesoria dla bezdomnych zwierzaków

9 Grudnia 2020

Studenci Uniwersytetu Jagielońskiego ruszyli za zbiórkom artykułów dla zwierząt, które zostaną przekazane fundacjom wspierającym schroniska. Uczelniane obowiązki w piękny sposób połączyli z potrzebą niesienia pomocy potrzebującym czworonogom.

Studenci rozpoczęli akcję "ZaopiekUJ się mną" w ramach której prowadzą zbiórkę artykułów potrzebnych podopiecznym schronisk. Okres zimowy jest w tych miejscach szczególnie trudny, ze względu na sytuację gospodarczą wywołaną pandemią koronawirusa, w tym roku liczba otrzymywanych przez nie wpłat i datków rzeczowych spadła. Środki uzyskane ze zbiórki zostaną przeznaczone na zakup karmy i artykułów pierwszej potrzeby

Zobacz także:87-letnia pani Irena mieszka w fatalnych warunkach. Jest jednak szansa na zmianę

Studenci chcą wesprzeć bezpańskie zwierzęta

W ramach kursu odbywanego przez piątkę studentów na Uniwersytecie Jagielońskim zorganizowana została zarówno zbiórka datków rzeczowych, jak i środków na pomoc podopiecznym krakowskiego schroniska.

-W ramach naszego kursu na Uniwersytecie Jagiellońskim postanowiliśmy stworzyć zbiórkę potrzebnych akcesoriów dla zwierząt w krakowskich schroniskach, w tym trudnym zimowym czasie, w trakcie pandemii. Pragniemy zaoferować – i umożliwić innym – pomoc dla bezdomnych zwierzaków - czytamy w ich poście na portalu Facebook.

Zobacz także: Dlaczego koty ugniatają? Strach, błogostan, a może stres? Wiemy co, to oznacza

Środki ze zbiórki trafią, za pośrednictwem sieci sklepów Kakadu, która zebrane pieniądze zamieni na karmę dla zwierząt fundacji "Dar Serca" oraz na konto schroniska prowadzonego przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad zwierzętami.

By zrealizować ten celu powstała zbiórka na portalu zrzutka.pl. Studenci planują zebrać 3 tysiące złotych, poza tym liczą na to, że schroniskom uda się przekazać wiele datków rzeczowych.

Schroniska przeżywają ciężki okres

W wielu wypadkach hale, w których mieszczą się psie boksy, są niedocieplone i szybko się wychładzają. Potrzebne są koce, derki i środki na ogrzewanie tych dużych pomieszczeń.

Niektóre z fundacji straciły nawet do jednej czwartej regularnych darczyńców. W obecnych czasach wiele osób traci prace i nie może pozwolić sobie na wspieranie działalności charytatywnej.

Z tego względu akcje taka jak ta, zorganizowana przez studentów UJ, choć w wielu przypadkach stanowią jedynie kroplę w morzu potrzeb organizacji i tak przekładają się na znaczną poprawę warunków przynajmniej kilku zwierzaków.

Chętnych do wsparcia akcji, zarówno datkami rzeczowymi, na terenie Krakowa, jak i za pośrednictwem portalu zrzuta.pl zachęcamy do włączenia się w ich działalność.

Zobacz post:

Grosza daj pieseczkowi, sakiewką potrząśnij! - https://zrzutka.pl/hx9b58 Witajcie wszyscy! Pozwólcie, że się...

Opublikowany przez Zaopiekuj się mną - projekt społeczny Poniedziałek, 7 grudnia 2020

Ważny apel do wszystkich Polaków. Każdy może pomóc kotom, wystarczy jeden gestWażny apel do wszystkich Polaków. Każdy może pomóc kotom, wystarczy jeden gestCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

źródło: facebook

Następny artykuł