Swiatzwierzat.pl
pies leży

pixabay.com/maxiphoto

"ZaopiekUJ się mną", czyli studenci pomagają schroniskom. Ruszyła zbiórka na akcesoria dla bezdomnych zwierzaków

9 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Udostępnij:

Studenci Uniwersytetu Jagielońskiego ruszyli za zbiórkom artykułów dla zwierząt, które zostaną przekazane fundacjom wspierającym schroniska. Uczelniane obowiązki w piękny sposób połączyli z potrzebą niesienia pomocy potrzebując

Studenci rozpoczęli akcję "ZaopiekUJ się mną" w ramach której prowadzą zbiórkę artykułów potrzebnych podopiecznym schronisk. Okres zimowy jest w tych miejscach szczególnie trudny, ze względu na sytuację gospodarczą wywołaną pandemią koronawirusa, w tym roku liczba otrzymywanych przez nie wpłat i datków rzeczowych spadła. Środki uzyskane ze zbiórki zostaną przeznaczone na zakup karmy i artykułów pierwszej potrzeby

Studenci chcą wesprzeć bezpańskie zwierzęta

W ramach kursu odbywanego przez piątkę studentów na Uniwersytecie Jagielońskim zorganizowana została zarówno zbiórka datków rzeczowych, jak i środków na pomoc podopiecznym krakowskiego schroniska.

-W ramach naszego kursu na Uniwersytecie Jagiellońskim postanowiliśmy stworzyć zbiórkę potrzebnych akcesoriów dla zwierząt w krakowskich schroniskach, w tym trudnym zimowym czasie, w trakcie pandemii. Pragniemy zaoferować – i umożliwić innym – pomoc dla bezdomnych zwierzaków - czytamy w ich poście na portalu Facebook.

Środki ze zbiórki trafią, za pośrednictwem sieci sklepów Kakadu, która zebrane pieniądze zamieni na karmę dla zwierząt fundacji "Dar Serca" oraz na konto schroniska prowadzonego przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad zwierzętami.

By zrealizować ten celu powstała zbiórka na portalu zrzutka.pl. Studenci planują zebrać 3 tysiące złotych, poza tym liczą na to, że schroniskom uda się przekazać wiele datków rzeczowych.

Schroniska przeżywają ciężki okres

W wielu wypadkach hale, w których mieszczą się psie boksy, są niedocieplone i szybko się wychładzają. Potrzebne są koce, derki i środki na ogrzewanie tych dużych pomieszczeń.

Niektóre z fundacji straciły nawet do jednej czwartej regularnych darczyńców. W obecnych czasach wiele osób traci prace i nie może pozwolić sobie na wspieranie działalności charytatywnej.

Z tego względu akcje taka jak ta, zorganizowana przez studentów UJ, choć w wielu przypadkach stanowią jedynie kroplę w morzu potrzeb organizacji i tak przekładają się na znaczną poprawę warunków przynajmniej kilku zwierzaków.

Chętnych do wsparcia akcji, zarówno datkami rzeczowymi, na terenie Krakowa, jak i za pośrednictwem portalu zrzuta.pl zachęcamy do włączenia się w ich działalność.

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >