Swiatzwierzat.pl
kot w kanale instalacyjnym

facebook/Komenda Miejska PSP w Zamościu

Strażacy rozkuli ścianę i oniemieli. Kot wpadł do kanału instalacyjnego bloku i zaklinował się między rurami

20 Listopada 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

W ostatnim czasie strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Zamościu mieli do wykonania dość nietypową interwencję. Mieszkańcy budynku wielorodzinnego skarżyli się na dziwne dźwięki rozchodzące się po całym budynku. Aby przekonać się, kto lub co je wydaje, ratownicy rozkuli ścianę. Okazało się, że do kanału instalacyjnego bloki wpadł kot i zaklinował się między rurami.

Koty są prawdziwymi mistrzami w znajdowaniu kryjówek – to bez dwóch zdań potwierdzi każdy, kto choć raz opiekował się mruczkiem. Bywa, że jego odnalezienie stanowi nawet problem dla samego opiekuna. Zwierzęta nie mają świadomości, że nie każde miejsce jest dla nich bezpieczne. O tym na własnej skórze przekonał się kotek, którego ratować musieli strażacy z Zamościa.

Mieszkańcy skarżyli się na dziwne dźwięki ze ściany

14 listopada br. odział straży pożarnej w Zamościu otrzymał nietypowe wezwanie. Mieszkańcy budynku wielorodzinnego skarżyli się na hałas, który słyszeli już od godzin porannych. Większości z nich przypominał on miauczenie kota. Pracownicy administracji nie byli jednak w stanie zlokalizować jego położenia.

Strażacy, którzy przybyli na miejsce w celu odnalezienia zwierzaka, posłużyli się termowizyjną kamerą, lecz i te działania nie przyniosły zamierzonego skutku. Nie pozostało nic innego, jak zabrać się za rozkuwanie ścian budynku. Dopiero wtedy udało im się ustalić miejsce pobytu wołającego o pomoc kota.

- Zadanie było dość trudne bo odgłos miauczenia niósł się kanałem w wielopiętrowym budynku. Za zgodą administratora w dwóch mieszkaniach strażacy zmuszeni byli rozkuć kanał – czytamy na facebookowym profilu Komendy Miejskiej PSP w Zamościu.

Zdjęcie ilustracyjne: czarny kot

Po latach przyznał się, co zrobił z kotem żony. Gdyby znała prawdę, nie chciałaby go już znać

CZYTAJ DALEJ

Strażacy rozkuli ścianę i oniemieli

Okazało się, że to nie koniec problemów z wydobyciem mruczka. Na domiar złego, zwierzę zaklinowało się pomiędzy ścianą a rurami instalacyjnymi. Strażacy byli zmuszenie rozgiąć je przy pomocy sprzętu burzącego. Dzięki takiemu działaniu udało się uniknąć ich przecinania.

- Powodem wpadnięcia kota, był brak właściwego zabezpieczenia rewizji kanału na VII piętrze budynku, z którego kot osunął się aż na I piętro – poinformowali mundurowi.

Na szczęście cały i zdrowy kot wrócił do właścicieli, którym niewątpliwie napędził dużo strachu. Akcja trwała około 4 godziny, a wzięły w niej udział dwa zastępy strażaków. Nieuniknione straty materialne wyceniono wstępnie na 5 tysięcy zł. Ich koszt ma zostać pokryty z ubezpieczenia budynku.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na reda[email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Jak dobrze pamiętasz imiona zwierzaków z bajek? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10

Truteń, obżartuch i śpioch z "Pszczółki Mai" to...

Pies z piłką; fot. unsplash/Luiza Sayfullina

Rasy psów z zamiłowaniem do piłki. Miejsce 4 potrafi zaskoczyć, najchętniej nie wypuszczałby jej z pyska

Piłka jest ulubioną zabawką niejednego psiaka! Zabawa piłką z właścicielem, gonienie za nią, wyławianie z wody, a wreszcie triumfalne noszenie w pysku... niejeden pies kocha swoją piłkę! Z racji zbliżającego się Mundialu prezentujemy Wam zestawienie ras psów, które również z chęcią pograłyby w futbol. Niektóre z nich najchętniej nigdy nie oddawałyby piłki.

Zobacz galerię >

źródło: onet.pl; facebook/Komenda Miejska PSP w Zamościu

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Koty

Dlaczego kot głośno chrapie? Wielu opiekunów może być zaskoczonych

Czytaj więcej >

Koty

Kot czy pająk? Opiekunka zdębiała, gdy zobaczyła, co wyprawia zwierzak, nagranie to hit

Czytaj więcej >

Koty

Koci Książę cudem uniknął śmierci. "We wnętrzu uszu znajdowała się prawdziwa kopalnia świerzbowca"

Czytaj więcej >

Koty

Nie wiedzieli, że są filmowani. Dwóch nastolatków uratowało kota potrąconego na drodze

Czytaj więcej >

Koty

"Kto zjadł mój obiad?" Kotka zemściła się za kradzież jedzenia, zwierzaki rozbawiły cały Internet

Czytaj więcej >

Koty

Pielęgniarka przygarnia kotkę z ulicy. Wkrótce z brzydkiego kaczątka zmienia się w księżniczkę

Czytaj więcej >