Swiatzwierzat.pl
świnki morskie

youtube/Bosgoed Animal Paradise

Stado świnek morskich pędzi przez tubę. Nagranie z chlewika z pewnością rozweseli, a nawet wzruszy

5 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Właściciel hodowli kawii domowych, zwanych popularnie świnkami morskimi, zdradził, od czego zaczyna dzień. W sieci ukazało się nagranie z chlewika, które na pewno wywoła uśmiech na twarzy u wielu osób. Już jeden uroczy gryzoń może sprawić wiele radości, a co dopiero całe stado!

Świnki morskie, czyli kawie domowe, to jedne z najchętniej kupowanych zwierząt domowych. O popularności tych gryzoni zapewne decyduje słodki wygląd, a także stosunkowa niewymagająca opieka. Często trzymamy je w mieszkaniach, ze względu na małe wymagania, jak również łatwość hodowli określonych odmian.

Naszemu futrzastemu milusińskiemu dużo radości sprawia również przebywanie na świeżym powietrzu. Jeśli chcesz, aby twój dzień stał się jeszcze lepszy, koniecznie zapoznaj się z filmikiem zarejestrowanym na farmie świnek morskich. Jesteśmy pewni, że widok pędzących przez tubę gryzoni wywoła szereg pozytywnych emocji!

Stado świnek morskich wybiega na poranny spacer

Założyciele farmy Bosgoed Animal Paradise zdecydowali się powiększyć swoją hodowle do naprawdę pokaźnych rozmiarów. Choć zazwyczaj w domach świnki morskie żyją w pojedynkę lub parami, ta rodzina doszła do wniosku, że kwiczących maluchów nigdy za mało. Otóż w swojej szopie trzymają aż 80 sztuk!

Oczywiście budynek został specjalnie przygotowany do ich potrzeb. Zwierzęta mają do dyspozycji m.in. specjalną tubę, która służy im za wejście i wyjście z chlewika. Obok dbałości o zdrowie i urodę zwierząt, najważniejsze jest dla hodowców zapewnienie gryzoniom komfortowych warunków bytowych, dlatego chętnie wypuszcza je na podwórko.

Pewnego razu nagrano, jak świnki morskie wybiegają w pośpiechu ze schronienia, aby powitać kolejny piękny dzień. Na opublikowanym filmie widzimy różnokolorowe zwierzątka, które z charakterystycznym dla siebie kwiczeniem i popiskiwaniem, wybiegają przez tubę, ile sił w nogach.

Gryzonie najwidoczniej chciały towarzyszyć swoim opiekunom przy pracach na podwórku, bowiem same także przyczyniają się do jego pielęgnacji – świetnie spisują się jako naturalne kosiarki do trawy.

etndgf

youtube/Bosgoed Animal Paradise

Co ciekawe w stodole świnki morskie nie mieszkają same. Towarzyszą im kury i wszystko wskazuje na to, że świetnie się ze sobą dogadują. Sami przyznajcie, że zwierzęta z nagrania są bardzo urocze!

guinea8-768x701.jpg
Pies ogląda mecz

Pies za bardzo podekscytował się meczem piłki nożnej. Ten film podbija media społecznościowe

CZYTAJ DALEJ

Świnki morskie nie powinny żyć w pojedynkę

Czy świnka morska może być sama w klatce? Choć nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, gryzonie należące do tego gatunku to zwierzęta stadne. W związku z tym, decydując się na ich hodowlę, należy przygarnąć co najmniej dwa zwierzaki. W swoim naturalnym środowisku wykazują dużą socjalizację, a towarzystwo jest niezbędnym czynnikiem, by zachować równowagę psychiczną. Samotne świnki morskie mogą ponosić tego poważne konsekwencje.

Odosobnienie skutkuje u nich między innymi apatią oraz depresją, dlatego kupowanie wyłącznie jednej sztuki wyrządza jej krzywdę. Nawet jeśli będziesz poświęcać swojemu podopiecznemu dużo czasu, by nawiązać z nim przyjazne stosunki, to nie ulega wątpliwości, iż towarzystwo człowieka nigdy w pełni nie zastąpi im obecności przedstawicieli własnego gatunku.

świnki morskie

pixabay/Alexas_Fotos

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Allyson Beaucourt

Jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy? Nie tylko niedźwiedź i jeż wskakują do śpiulkolotu

Jak zwierzęta spędzają zimę? Niektóre z nich udają się na bardzo długą drzemkę w okresie jesienno-zimowym. Hibernacja ssaków, potocznie nazywana snem zimowym, w rzeczywistości nie jest snem, ale stanem odrętwienia. To stan, który pomaga im przetrwać najzimniejsze miesiące w roku, które wiążą się także z brakiem pożywienia. Wtedy potrzeby takie jak głód, czy fizjologia zanikają, temperatura ciała spada oraz spowalnia się akcja serca, przemiana materii i praca mózgu. Przekonaj się zatem, które zwierzęta zapadają w sen zimowy!

Zobacz galerię >

źródło: animalchannel.co; swinkiporadnikswinkimorskie.wordpress.com

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Śmiertelny wypadek w ubojni trzody chlewnej. Świnia "obudziła się i zaatakowała"

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nagrał spacer majestatycznych żubrów po lesie. "Prawdziwi królowie polskiej przyrody"

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

"Ropuchodzilla" schwytana w Australii. Ważące 2,7 kg monstrum zostało uśpione

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

W środku nocy psy zaczynają szczekać jak oszalałe. Na posesję wtargnął niebezpieczny intruz

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nietoperze tylko czekają na ich nieuwagę. Fotopułapka przyłapała "wampiry" podczas łowów

Czytaj więcej >
dziki, fot. unsplash.com/Rosie Sun, TOMASZ RADZIK/East News

Inne zwierzęta

Wychodzą w nocy i sieją spustoszenie. Leśnicy pokazali opłakane skutki nocnego żerowania dzików

Czytaj więcej >