Swiatzwierzat.pl
Zaniedbana suczka

facebook/Fundacja MONDO CANE - Inspektorat Włocławek

Skrajnie zaniedbany pies na plebanii. Obrońcy zwierząt postawili proboszczowi ultimatum

7 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

W drugi dzień Świąt Wielkanocnych fundacja Mondo Cane otrzymała zgłoszenie w sprawie zwierząt trzymanych na jednej z podwłocławskich plebanii. Wynikało z niego, że sierść starszej suczki od dłuższego czasu nie była obcinana, przez co obecnie stanowi połow

Zdjęcia opublikowane na oficjalnym fanpage'u włocławskiego inspektoratu Fundacji Mondo Cane obnażyły bulwersującą sprawę zaniedbanego zwierzęcia. Jak podaje organizacja, na jednej z podwłocławskich plebanii rozegrał się dramat. 

Piękna suczka stała się "pancernikiem"

W pierwszy dzień po świętach inspektorzy udali się pod wskazany adres, w którym miał przebywać pies wymagający pomocy. Po przybyciu na miejsce natrafili na około 12-letnią suczka w fatalnym stanie zdrowia. Jak tłumaczą, starsze zwierzę przypominało "pancernika" ze względu na swoją przydługą, posklejaną i skołtunioną sierść, która od dłuższego czasu nie była odpowiednio pielęgnowana.

Celem ustalenia właściciela psiej seniorki aktywiści zwrócili się do duchownych. Ku ich wielkiemu zaskoczeniu okazało się, że biedny czworonóg należy do księża proboszcza. Niestety, osoba, która powinna okazywać miłosierdzie i świecić przykładem przed swoimi parafianom, wykazała się karygodnym zachowaniem wobec własnego zwierzęcia.

- Cóż, to co najbardziej nas zaskoczyło, to fakt, iż właścicielem suni jest... Ksiądz Proboszcz jednej z Parafii pod Włocławkiem - relacjonują wstrząsającą wizytę na plebanii w mediach społecznościowych. - Do jedzenia dostaje suchy chleb... z sałatą. Jest od 6 lat nieszczepiona... Jej wygląd pozostawia wiele do życzenia. Sunia nie jest obcinana, na oko śmiało można stwierdzić, iż połowa wagi suni to sklejona sierść.

Fundacja nadmienia, że na plebanii znajdował się również drugi pies w typie owczarka niemieckiego, którego właścicielem również jest ksiądz proboszcz. W jego przypadku inspektorzy nie mieli żadnych zastrzeżeń. Zwierzę wyglądało na zadbane i w pełni zdrowe. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Wierni udawali, że niczego nie widzą?

Przez cały ten czas psy proboszcza były na widoku wszystkich parafian, którzy przychodzili do kościoła. Mimo to, żaden z wiernych nie zainteresował się kiepskim stanem zdrowia suczki i nie zainterweniował w ich sprawie. Żadna z lokalnych instytucji nie została powiadomiona w sprawie starszej suczki, która każdego dnia ledwo dźwigała kilogramy skołtunionych włosów.

Jaka była więc reakcja duchownego na wizytę zaniepokojonych przedstawicieli fundacji Mondo Cane? 

- Gdy zapytaliśmy o powód, dlaczego jeden pies jest zadbany, a drugi wygląda jak wygląda usłyszeliśmy, iż pies jest agresywny... co jest nieprawdą - tłumaczą włocławscy obrońcy zwierząt.

Fundacja wyjaśnia, że na prośbę duchownego postawiła ultimatum. Jeżeli do piątku suczka nie odbędzie wizyty u weterynarza, gdzie powinna zostać przebadana, zaszczepiona, odrobaczona oraz ostrzyżona, to zostanie interwencyjnie odebrana. Szczegóły sprawy mają zostać upublicznione pod koniec tygodnia. 

Decyzja obrońców zwierząt nie spodobała się dużej części komentujących opublikowany wpis. Zdaniem internautów zwierzę zasługuje na lepszego właściciela i powinno zostać niezwłocznie odebrane z rąk proboszcza. Pojawiły się też głosy ostrzegające przed "tajemniczym zniknięciem" lub "kradzieżą" czworonoga. 

Zobacz zdjęcia:

  • Osierocone kociątko znajduje pocieszenie w ramionach świnki. Teraz nie może bez niej żyć

  • Martwe delfiny na plaży. Ghana rozpoczyna śledztwo

  • Groźny wypadek pod Warszawą. Samochód zderzył się z łosiem, zwierzę przygniotło jedną osobę

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >
Pies w Poznaniu

Psy

Pies biegał po skrzyżowaniu w samym centrum miasta. Służby nie miały litości dla właściciela

Czytaj więcej >