Swiatzwierzat.pl > Koty > Rosjanka specjalizuje się w hodowli kotów z "ludzkimi twarzami". Dla jednych urocze, dla innych przerażające
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 07.12.2022 16:51

Rosjanka specjalizuje się w hodowli kotów z "ludzkimi twarzami". Dla jednych urocze, dla innych przerażające

kot z ludzką twarzą
youtube/ZWIELICHT

Czy wyhodowanie kotów z wyrazem pyska przypominającym twarz człowieka leży w zakresie ludzkich możliwości? Okazuje się, że pewna Rosjanka specjalizuje się w hodowli właśnie takich zwierząt. Zdania co do ich wyglądu są mocno podzielone. Jedni uważają, że są urocze i słodkie, inni natomiast twierdzą, że wzbudzają w nich strach.

Choć wielu opiekunów psów i kotów stara się dostrzec ludzkie cechy w swoich zwierzęcych podopiecznych, z pewnością mało kto chciałby, żeby uroczy pyszczek pupila przypominał twarz człowieka. Tymczasem w Moskwie od kilkunastu lat funkcjonuje hodowla kotów rasowych, których założycielka specjalizuje się w tym konkretnym rodzaju. Kociaki pochodzące od Tatiany Rastorguevy łączy jedna wspólna cecha - struktura pyska z utrzymującym się "ludzkim" grymasem.

Zwierzęta z "ludzkimi twarzami" istnieją naprawdę

W sieci pojawiły się zdjęcia kotki o imieniu Valkyrie, która pochodzi z rosyjskiej hodowli kotów rasy maine coon. Specyfika rasy zakłada, że rasowe mruczki wyróżnia głowa z kanciastym pyskiem i dużymi uszami, a także oczy skośnie osadzone, owalne o barwie zielonej, złotej lub mieszanej. W przypadku tego kota można zaobserwować nieznaczne niezgodności z powyższym opisem. Valkyrie przyszła na świat 1 maja 2018 roku i bardzo szybko stała się gwiazdą w sieci. Na pierwszy rzut oka widać, że wyróżnia się na tle innych, bowiem pyszczek kotki do złudzenia przypomina ludzką twarz.

mane coon
youtube/ZWIELICHT

Widząc ją pierwszy raz, niektórzy mogą nawet odnieść dziwne wrażenie, że już kiedyś mijali ją na ulicy. Z jednej strony to bardzo wyjątkowe zjawisko, jednak z drugiej może odrobinę przerażać. Trzeba przyznać, że robi spektakularne wrażenie!

Kotka z "ludzką twarzą" podbija sieć

Choć zdania co do wyglądu kotki, której twarz przypomina człowieka, są podzielone, moskiewska hodowla, z której pochodzi, zyskała duży rozgłos. Tatiana Rastorgueva przyznaje, że koty zawsze stanowiły część jej życia, dlatego z czasem zdała sobie sprawę, że hodowla rasowych zwierząt jest w istocie jej powołaniem. Kobieta jest bardzo aktywna w sieci i chętnie dzieli się zdjęciami swoich podopiecznych za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Pod zdjęciami Valkyrie znajduje się mnóstwo komentarzy i to niekoniecznie samych pozytywnych. Jedni rozpływają się nad osobliwym wyglądem maine coona, uważając, że swoje ludzkie cechy zawdzięcza mądrym oczkom i wyrazowi twarzy, zaś drudzy stanowczo twierdzą, że zwierzę z "ludzką twarzą" nie jest czymś, co chcieliby mieć pod swoim dachem.

Koty rasy maine coon to jedna z największych ras domowych mruczków. Niektórzy porównują je nawet do miniaturowych lwów. Są lojalnymi i towarzyskimi przyjaciółmi swoich opiekunów, a w dodatku mogą pochwalić się gęstym, ale jedwabistym futrem o różnych odcieniach. Cechuje je duża cierpliwość, dlatego często są polecane rodzinom z dziećmi.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

źródło: youtube/ZWIELICHT; zwierzaki.pl

Tagi: Kot Świat