Swiatzwierzat.pl
youtube/ZWIELICHT

youtube/ZWIELICHT

Rosjanka specjalizuje się w hodowli kotów z "ludzkimi twarzami". Dla jednych urocze, dla innych przerażające

7 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Czy wyhodowanie kotów z wyrazem pyska przypominającym twarz człowieka leży w zakresie ludzkich możliwości? Okazuje się, że pewna Rosjanka specjalizuje się w hodowli właśnie takich zwierząt. Zdania co do ich wyglądu są mocno podzielone. Jedni uważają, że są urocze i słodkie, inni natomiast twierdzą, że wzbudzają w nich strach.

Choć wielu opiekunów psów i kotów stara się dostrzec ludzkie cechy w swoich zwierzęcych podopiecznych, z pewnością mało kto chciałby, żeby uroczy pyszczek pupila przypominał twarz człowieka. Tymczasem w Moskwie od kilkunastu lat funkcjonuje hodowla kotów rasowych, których założycielka specjalizuje się w tym konkretnym rodzaju. Kociaki pochodzące od Tatiany Rastorguevy łączy jedna wspólna cecha - struktura pyska z utrzymującym się "ludzkim" grymasem.

Zwierzęta z "ludzkimi twarzami" istnieją naprawdę

W sieci pojawiły się zdjęcia kotki o imieniu Valkyrie, która pochodzi z rosyjskiej hodowli kotów rasy maine coon. Specyfika rasy zakłada, że rasowe mruczki wyróżnia głowa z kanciastym pyskiem i dużymi uszami, a także oczy skośnie osadzone, owalne o barwie zielonej, złotej lub mieszanej. W przypadku tego kota można zaobserwować nieznaczne niezgodności z powyższym opisem.

Valkyrie przyszła na świat 1 maja 2018 roku i bardzo szybko stała się gwiazdą w sieci. Na pierwszy rzut oka widać, że wyróżnia się na tle innych, bowiem pyszczek kotki do złudzenia przypomina ludzką twarz.

mane coon

youtube/ZWIELICHT

Widząc ją pierwszy raz, niektórzy mogą nawet odnieść dziwne wrażenie, że już kiedyś mijali ją na ulicy. Z jednej strony to bardzo wyjątkowe zjawisko, jednak z drugiej może odrobinę przerażać. Trzeba przyznać, że robi spektakularne wrażenie!

Kot po operacji

Puszysty kot musiał zostać ogolony do operacji. Teraz jego tułów nie pasuje do reszty ciała

CZYTAJ DALEJ

Kotka z "ludzką twarzą" podbija sieć

Choć zdania co do wyglądu kotki, której twarz przypomina człowieka, są podzielone, moskiewska hodowla, z której pochodzi, zyskała duży rozgłos. Tatiana Rastorgueva przyznaje, że koty zawsze stanowiły część jej życia, dlatego z czasem zdała sobie sprawę, że hodowla rasowych zwierząt jest w istocie jej powołaniem. Kobieta jest bardzo aktywna w sieci i chętnie dzieli się zdjęciami swoich podopiecznych za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Pod zdjęciami Valkyrie znajduje się mnóstwo komentarzy i to niekoniecznie samych pozytywnych. Jedni rozpływają się nad osobliwym wyglądem maine coona, uważając, że swoje ludzkie cechy zawdzięcza mądrym oczkom i wyrazowi twarzy, zaś drudzy stanowczo twierdzą, że zwierzę z "ludzką twarzą" nie jest czymś, co chcieliby mieć pod swoim dachem.

Koty rasy maine coon to jedna z największych ras domowych mruczków. Niektórzy porównują je nawet do miniaturowych lwów. Są lojalnymi i towarzyskimi przyjaciółmi swoich opiekunów, a w dodatku mogą pochwalić się gęstym, ale jedwabistym futrem o różnych odcieniach. Cechuje je duża cierpliwość, dlatego często są polecane rodzinom z dziećmi.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Allyson Beaucourt

Jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy? Nie tylko niedźwiedź i jeż wskakują do śpiulkolotu

Jak zwierzęta spędzają zimę? Niektóre z nich udają się na bardzo długą drzemkę w okresie jesienno-zimowym. Hibernacja ssaków, potocznie nazywana snem zimowym, w rzeczywistości nie jest snem, ale stanem odrętwienia. To stan, który pomaga im przetrwać najzimniejsze miesiące w roku, które wiążą się także z brakiem pożywienia. Wtedy potrzeby takie jak głód, czy fizjologia zanikają, temperatura ciała spada oraz spowalnia się akcja serca, przemiana materii i praca mózgu. Przekonaj się zatem, które zwierzęta zapadają w sen zimowy!

Zobacz galerię >

źródło: youtube/ZWIELICHT; zwierzaki.pl

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Koty

Kot uciekł na tory, pracownicy kolei odmówili pomocy. Pociąg rozjechał zwierzę na oczach właścicieli

Czytaj więcej >

Koty

Rodzice starali się uspokoić płaczące dziecko, lecz bez skutku. Czarny kot pokazał im, jak się to robi

Czytaj więcej >
unsplash/Ray Zhou

Koty

Dlaczego kotu śmierdzi z pyszczka? 5 możliwych przyczyn nieświeżego oddechu

Czytaj więcej >

Koty

Jak rozpoznać, że kot czuje się niekochany? Te sygnały o tym świadczą

Czytaj więcej >

Koty

Była najmniejsza z miotu, ale nadrabiała uszami. Kotka Lilo pokonała wszystkie przeciwności losu

Czytaj więcej >

Koty

Bezpański kot macha do każdego, kto odwiedza schronisko. W jego oczach wciąż tli się nadzieja

Czytaj więcej >