szczeniak kupiony przez rodziców
Źródło: youtube.com/Inside Edition

2-latek musiał przejść operację mózgu. Rodzice na pocieszenie kupili mu szczeniaczka i szybko odkryli coś dziwnego

19 Grudnia 2020

Rodzice małego Bransona Figueroa byli załamani, gdy dowiedzieli się, że ich niespełna 2-letni syn będzie musiał przejść poważną operację mózgu. Na szczęście rekonstrukcja czaszki zakończyła się sukcesem. By pomóc chłopcu wrócić do zdrowia podarowali mu szczeniaka, jednak szybko okazało się, że to wyjątkowy zwierzak.

Rodzice dziecka byli w szoku, gdy usłyszeli diagnozę lekarzy. Ich syn urodził się z rzadką wadą genetyczną, kraniostenozą. Kości jego czaszki uformowały się w niewłaściwy sposób. Jej kształt sprawiał, że wraz z rozwojem mózgu zwiększałby się odczuwalny ucisk i ciśnienie wewnątrz niej. Niezbędna była operacja, polegająca na rekonstrukcji całej głowy chłopca.


Rodzice postanowili kupić mu szczeniaka

Wada czaszki mogła pogłębiać się z biegiem czasu. Rodzice 2-latka z ciężkim sercem zgodzili się na przeprowadzenie operacji. Choć zabieg wydaje się skomplikowany, ryzyko z nim związane nie jest zbyt duże.

Po zabiegu mogli w końcu odetchnąć z ulgą. Operacja skończyła się pełnym sukcesem. Dzielny chłopiec był zadowolony z tego, że już po wszystkim. Szybko dochodził do siebie po operacji, a rodzice postanowili wynagrodzić mu wszystkie trudne przeżycia wyjątkowym prezentem.

Gdy 2-latek wyszedł ze szpitala, w samochodzie już czekał na niego szczeniak. Dorośli uznali, że towarzystwo psa sprawi, że dziecko szybciej dojdzie do siebie. Mieli nadzieję, że zwierzak pozwoli mu szybciej zapomnieć o nieprzyjemnych doświadczeniach.

Chłopiec błyskawicznie zaprzyjaźnił się z czworonogiem. W miarę tego, jak drobny pies rósł, rodzice zaczęli zauważać, że pupil ich syna ma z nim więcej wspólnego niż początkowo sądzili.

Pies cierpiał na wodogłowie, także rzadką wadę genetyczną. W czaszce zwierzaka znajdował się nadmiar płynu mózgowo-rdzeniowego, przez co przybrała ona nietypowy kształt. Okazało się, że Thanos także będzie musiał przejść operację.

Psia fryzjerka myślała, że strzyże psa klienta. Gdy skończyła, zalała się łzamiPsia fryzjerka myślała, że strzyże psa klienta. Gdy skończyła, zalała się łzamiCzytaj dalej

Szczeniak także przeszedł operację

Podobnie jak w wypadku jego właściciela, operacja szczeniaka zakończyła się pełnym sukcesem. Rodzice chłopca uznali historię syna i podarowanego mu pupila za pewien znak. Postanowili podzielić się nią ze światem.

- Wierzę, że Bóg zsyła nam wszystkie te rzeczy z jakiegoś powodu - stwierdziła mama Bransona na udostępnionym w mediach społecznościowych nagraniu.

2-latek i pies stanowili dla siebie nawzajem wsparcie w procesie leczenia i powrotu do zdrowia. Fakt, że mieli podobne doświadczenia, sprawił, że nawiązali niebywałą więź, która połączy ich na całe życie!

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

źródło: youtube.com

Następny artykuł