Swiatzwierzat.pl
Czy pupil Dui to pies czy kot?

instagram/gaumeobacmy

Pochwalili się pupilem nie z tego świata. Ludzie nie dowierzyli własnym oczom, wygląda jak mieszanka kota i psa

30 Września 2020

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Pupil o imieniu Dúi stał się niekwestionowaną gwiazdą Internetu po tym, jak do sieci wyciekły jego urocze zdjęcia. Wszyscy przecierają oczy ze zdziwienia, patrząc na słodkiego zwierzaka. Jest w nim coś niezwykłego. Tysiące osób zastanawia si

Pupil obdarzony mięciutkim, szarym futerkiem i krótkimi nóżkami był na ustach wszystkich, kiedy jego opiekunowie nareszcie zdecydowali się pochwalić nim przed całym światem. Można sobie żartować, że niektóre zwierzęta domowe przypominają hybrydy kotów i psów, lecz w przypadku czworonoga o imieniu Dúi naprawdę wiele osób chwytało się za głowę na jego widok. Podobieństwo do obu gatunków było tak wielkie, że wywołało zażartą dyskusję w sieci. Użytkownicy dzielili się na dwa obozy, próbując udowodnić przeciwnej stronie, że to właśnie oni mają rację. Najwyższa pora zakończyć ten spór. Mamy stuprocentową pewność, do jakiego gatunku przynależy Dúi. Właściciele nareszcie podzielili się sekretem niezwykłego pupila z dziennikarzami.

Zdjęcia pupila z Wietnamu wstrząsnęły Internetem

Czy Dúi to pies, a może kot? Chyba nie ma to większego znaczenia, ponieważ niezależnie od odpowiedzi, pupil pochodzący z Hanoi w Wietnamie jest po prostu niewyobrażalnie uroczy! Jego futerko jest miękkie jak u pluszowej zabawki, trójkątne uszka sterczą mu na czubku głowy jak antenki, na łapkach nosi jaśniejsze skarpetki, a na jego pyszczku cały czas widnieje szeroki uśmiech, który sprawia, że wszystkie zmartwienia stają się nieistotne. Maluch nie tylko wygląda jak skrzyżowanie obu gatunków najpopularniejszych zwierząt domowych, ale także zachowuje się w taki sposób! Raz pląsa niczym kociątko, a innym razem wyciąga jęzorek na wierzch i dyszy jak psiak. Jednakże, nareszcie przyszedł czas, aby poznać ostateczną decyzję w sprawie Dúiego.

To oczywiście pies! Użytkownicy strony Reddit od razu rozwiązali zagadkę tajemniczego gatunku malucha, jednak spór zaostrzył się w chwili, gdy próbowano dociec, do jakiej rasy przynależy mały Dúi. Wszystkie spekulacje spotykały się z powątpiewaniem i krytyką. Sądzono, że szczeniak jest krzyżówką corgiego z wietnamską rasą Hmong. Inni użytkownicy żartowali, że Dúi powstał ze związku psa rasy welsh corgi pembroke i brytyjskiego kota krótkowłosego. Sprawą w końcu zainteresowały się ogólnoświatowe media. Dziennikarze z portalu Metro wyruszyli do stolicy Wietnamu, aby odszukać właścicieli "kotopsa". Na miejscu poznali Hai Anh i Tuan, którzy wyjaśnili, że ich czworonożny podopieczny został zakupiony w jednej z prowincji górskich. W tamtym czasie Dúi miał niespełna trzy miesiące, lecz jego wygląd zdradzał, że najpewniej jest mieszanką jednej z rodzimych ras z rasą psów o krótkich łapach. Chociaż zwierzak ma w sobie nietypowy urok, to jego właściciel wyjaśnił z przykrością, że u szczeniaka prawdopodobnie nastąpiła mutacja genów. Natura czasami płata naprawdę zaskakujące figle, czyż nie?

Popularność pieska stale rośnie i trudno się temu dziwić, widząc jaki jest słodki. W dodatku jest wielką duszą towarzystwa i małym zawadiaką, który nigdy nie przeoczy okazji, aby narozrabiać. Jak można go nie kochać? 

źródło: wprost.pl

Podobne artykuły

niedźwiedź w Sapporo

Inne zwierzęta

Blady strach padł na Sapporo, gdy dziki niedźwiedź grasował po ulicach. Są ranni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Czytaj więcej >
koń i skater

Inne zwierzęta

Śmiały skater próbował wykonać trik na deskorolce kosztem konia, gorzko tego pożałował

Czytaj więcej >
Worki

Inne zwierzęta

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

Czytaj więcej >
Paw

Inne zwierzęta

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

Czytaj więcej >
Mały bóbr

Inne zwierzęta

Boberek pilnie potrzebuje pomocy. Został bez mamy, teraz jego życie zależy od człowieka

Czytaj więcej >