Swiatzwierzat.pl
puma w zoo

facebook.com/projekt puma - nubia

Tłumy odwiedzających w śląskim zoo. Puma Nubia wciąż atrakcją. Najnowsze wideo

30 Września 2020

Autor tekstu:

Redakcja swiatzwierzat.pl

Udostępnij:

Puma Nubia trafiła do Zoo w Chorzowie na mocy wyroku sądu rejonowego w Zawierciu. O dzikim kocie zrobiło się głośno w lipcu, gdy Kamil S. miał stracić zwierzę na rzecz Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu. Mężczyzna uciekł z nim do lasu i przez 2 dni unikał or

Puma Nubia od ponad 2 miesięcy żyje w śląskim ogrodzie zoologicznym. Jak informuje mojchorzow.pl jest atrakcją dla odwiedzających, zaraz za pingwinami, które trafiły do zoo po 43 latach nieobecności. Biało-czarnych ptaków jest 17. Można je obserwować pośród skał czy jak pływają w basenie. W ostatni weekend września, kiedy to pogoda dopisała puma i pingwiny nie mogły opędzić się od gości. Kamil S. pisał w mediach społecznościowych, że zwierzę tęskni, ale czy to prawda? 

Puma Nubia w śląskim zoo 

- Nie ma więzi, nie tęskni, nie czeka, nie rozpoznaje, nie komunikuje się - napisał w ironiczny sposób Kamil S. na Facebooku, starając się pokazać rozpacz zwierzęcia, które ma za nim mocno tęsknić. Wzruszający post został ciepło odebrany przez internautów, którzy murem stanęli za mężczyzną, prosząc rząd o oddanie zwierzęcia byłemu właścicielowi. "Jedna decyzja. Minister Sprawiedliwości", odpowiadał w komentarzach były właściciel pumy. 

Aby udowodnić swoje słowa mężczyzna opublikował filmiki z ogrodu zoologicznego, ukazujące smutek pumy. W tym miejscu przypominamy naszą rozmowę z psycholog zwierząt, Dorotą Wiland, która dementuje nieprawdziwe informacje na temat zażyłości między ex właścicielem a kotem. 

- Nie kwestionuję istnienia jakiegoś rodzaju więzi między Nubią a panem Kamilem, ale z pewnością nie jest tego rodzaju więź jaka jest między człowiekiem a psem i nie można jej oceniać na podstawie filmików czy domysłów. Przede wszystkim należałoby to zbadać, przeprowadzić specjalistyczną obserwację. Należy jednak podkreślić, że z samego faktu istnienia jakiejkolwiek więzi nie wynika, że kot powinien wrócić do byłego właściciela. Puma nie jest gatunkiem udomowionym, który mógłby mieszkać z człowiekiem pod jednym dachem jako domowy pupilek - mówiła nam psycholog zwierząt, Dorota Wiland. Cała rozmowa dostępna TUTAJ

Czy puma Nubia trafi do właściciela? 

Pumę Nubię można odwiedzić w śląskim ogrodzie zoologicznym, gdzie za bilety należy zapłacić średnio 10-20 zł w sezonie od 1 kwietnia do 31 października. Kamil S. zapewnia, że zamierza walczyć o powrót zwierzęcia do domu, jednak nic nie wskazuje na to, aby Sąd miał się przychylić do jego prośby. 

- Sprawa Nubii jest sprawą polityczną. Nie będę ukrywał. Wszystko w rękach Michał Wójcik - Wiceminister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro Wyrok za zawieszenie działalności . Wyrok na zwierzęciu. Wystarczy dobra wola. Nic więcej - apeluje o powrót Nubii Kamil na Facebooku. 

Źródło: mojchorzow.pl, swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

niedźwiedź w Sapporo

Inne zwierzęta

Blady strach padł na Sapporo, gdy dziki niedźwiedź grasował po ulicach. Są ranni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Czytaj więcej >
koń i skater

Inne zwierzęta

Śmiały skater próbował wykonać trik na deskorolce kosztem konia, gorzko tego pożałował

Czytaj więcej >
Worki

Inne zwierzęta

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

Czytaj więcej >
Paw

Inne zwierzęta

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

Czytaj więcej >
Mały bóbr

Inne zwierzęta

Boberek pilnie potrzebuje pomocy. Został bez mamy, teraz jego życie zależy od człowieka

Czytaj więcej >