Pies towarzyszący kobiecie
Źródło: artgrid.io/clip/200202/Woman-Pregnant-Dog-Phone

Czy psy potrafią wyczuć ciążę szybciej niż ty? Poznaj sekret niezwykłej zdolności czworonogów

8 Grudnia 2020

By dowiedzieć się, że kobieta jest w ciąży potrzeba chwili czasu, a najlepiej - wykonać niezawodny test ciążowy. Jednak jeśli kobieta posiada psa, on dowie się o tej zmianie o wiele prędzej. To wszystko dzięki jego silnie wyczulonym, niezawodnym zmysłom.

Pies posiada niesamowicie rozwinięte zmysły i instynkty, które podpowiadają mu, że nastąpiły pewne zmiany u jego pani. Zwierzak jest czujnym obserwatorem i dostrzeże, że jest jakoś inaczej niż zwykle - choć zapewne nie wie dokładnie, co się dzieje. Szkoda tylko, że nie jest w stanie powiedzieć swojej pani, że zaszła w ciążę.

Wierny labrador siedział dzień i noc przy łóżku właściciela. Niestety, nie wiedział, że czeka na niego na próżnoWierny labrador siedział dzień i noc przy łóżku właściciela. Niestety, nie wiedział, że czeka na niego na próżnoCzytaj dalej

Psie zmysły wiedzą więcej

Jednym z najdoskonalszych zmysłów u naszych czworonogów jest węch. Pies jest w stanie wyczuć wiszące w powietrzu pojedyncze cząsteczki jakiegoś zapachu, które człowiek wyczułby dopiero, gdyby było ich nie kilka, a przynajmniej kilkanaście tysięcy. To robi wrażenie, a to wszystko dzięki doskonałym receptorom w psim nosie, których jest kilkadziesiąt razy więcej niż u człowieka.

Dzięki zmysłowi węchu nasz pies od razu wyczuwa najdrobniejsze zmiany. Gdy kobieta zachodzi w ciążę, hormony zaczynają nam szaleć. My tej zmiany nie dostrzeżemy od razu, i by je wykryć, potrzebny jest test ciążowy... albo właśnie niezawodny psi nos. Czworonóg jest przyzwyczajony do zapachu swojej pani i zauważy u niej nawet najdrobniejszą zmianę.

Oprócz doskonałego węchu psy są też nadzwyczajnie bystre. Dostrzegą, że coś się zmieniło w zachowaniu kobiety. Tak samo jak pies orientuje się, że jest coś nie tak, gdy człowiek zachoruje - podobnie jest tutaj. Poprzez wpływające na kobietę hormony zmienia się jej harmonogram dnia. Pies od razu to dostrzeże.

Czworonóg od razu wyczuje zmianę - choć może nie zauważy, że kobieta je więcej słodyczy, to na pewno nie przeoczy faktu, że jego pani więcej śpi, miewa częściej złe samopoczucie, inni ludzie inaczej ją traktują. To nie umknie psiej uwadze.

Pies dostrzeże też z łatwością zmieniający się wygląd kobiety. Bez trudu zauważy rosnący powolutku brzuch, ale nie tylko to. Psy to doskonali obserwatorzy, dostrzegą nawet zmianę sposobu stawiania kroków, co zmienia się pod wpływem nacisku rosnącego brzucha.

Oprócz doskonałego węchu i bystrości psy posiadają także bardzo dobry słuch. Za pomocą tego zmysłu wykryją nie tylko zmianę sposobu chodzenia, ale także wyczują obecność rozwijającego się w brzuchu dziecka - w szczególności gdy zacznie bić jego serce.

Pies też się zmienia

Pies nie jest ślepy i jest w pełni świadomy tego, że zmieniła się atmosfera otaczająca jego panią. Zapachy, wygląd, sposób poruszania, harmonogram dnia... a także nastrój. Psa nie przekonasz, że u ciebie jest wszystko w porządku. On doskonale wyczuwa emocje, które w sobie ukrywasz i wie, że jest coś nie tak, że jest jakoś inaczej. Nawet dostosuje do tego swoje zachowanie.

Pies jest absolutnie wierny człowiekowi, i gdy dostrzeże pewnie zmiany - od nastroju po sposób poruszania się - będzie dużo bardziej opiekuńczy wobec swojej pani. Gdy jest coś nie tak, będzie chciał się bezwarunkowo opiekować kobietą. Pies stanie się bardziej czujny i obrończy. Może nawet nie pozwalać innym zbliżać się zanadto do swojej pani, o czym pisaliśmy też tutaj. Pies oczywiście nie stanie się od razu agresorem wobec całego świata, będzie tylko bardziej pilnował, by stało się coś złego.

Wiadomym jest też, że po narodzinach pies będzie musiał się przyzwyczaić do obecności nowego członka rodziny. By nie było to dla niego szokiem, można często pozwalać przebywać psiakowi w towarzystwie kobiety, przy jej brzuchu. Będzie on wyczuwał obecność małego dziecka i zacznie się on wtedy oswajać z faktem, że niedługo rodzina się powiększy. Wtedy dużo łatwiej przyjdzie mu zaakceptowanie tej zmiany.

Kociak okazuje miłość labradorowi. Pies wcale nie jest pod wrażeniem, jego reakcja jest obłędnaKociak okazuje miłość labradorowi. Pies wcale nie jest pod wrażeniem, jego reakcja jest obłędnaCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

źródło: ofeminin.pl

Następny artykuł