suczka
Źródło: Facebook/The Dodo

Psia mama pokazała ratownikom, gdzie schowała szczeniaki. Prosiła o pomoc

31 Grudnia 2020

Psia mama zaprowadziła ratowników w pewne szczególne miejsce pod jednym z budynków. Szybko okazało się, że znajdują się tam szczeniaki! Potrzebowały ratunku, gdyż wcisnęły się w zakamarki niedostępne dla suki. Pomoc przyszła w samą porę.

Pewien człowiek znajdujący się przy domostwie został zaczepiony przez czarnego psa. Zwierzę bardzo chciało zwrócić jego uwagę, a zaskoczenie spotęgował fakt, że psiak wcisnął się pod fundamenty budynku! Ewidentnie coś było na rzeczy, człowiek wezwał więc do pomocy ratowników.

Psia mama wzywała pomoc

W niedługim czasie okazało się, o co chodziło psu, który raz po raz wchodził i wychodził z nory wykopanej pod fundamentami budynku. Wkrótce wyszła stamtąd piękna, czarna suka. Widać było po niej wyraźnie, że jest psią mamą, która niedawno urodziła szczenięta.

Mężczyzna, widząc parę psów radośnie merdających ogonami na widok człowieka, wezwał pomoc. Psy wyraźnie pokazywały, że w norze jest coś nie tak.

Wkrótce na miejsce przybyli członkowie Animal Rescue. Widząc, co się dzieje pod domem, szybko zorientowali się w sytuacji. Psia mama wyraźnie potrzebowała pomocy. Sama potrafiła wyjść z nory, lecz w środku musiało wydarzyć się coś niepokojącego, z czym suczka nie mogła sobie poradzić.

Ratownicy zareagowali i ruszyli we wskazane przez psią mamę miejsce. Zaczęli rozkopywać ziemię pod fundamentami, by sprawdzić, co się tam dzieje. Gdy tylko można było już zajrzeć do środka, okazało się, że znajdowały się tam małe szczenięta!

Młode i wciąż ślepe psiaki nie wiedziały dokładnie, gdzie są. Nieświadomie poczłapały w zakamarki fundamentów, znajdując się daleko poza zasięgiem psiej mamy. Suczka, nie mogąc się do nich dostać, wezwała ludzi na pomoc.

Porażające wideo pokazuje, czemu nie wspierać pseudohodowców. Trudno patrzeć na nagranego szczeniaczkaPorażające wideo pokazuje, czemu nie wspierać pseudohodowców. Trudno patrzeć na nagranego szczeniaczkaCzytaj dalej

Akcja ratowania szczeniąt

Ratownicy z Animal Rescue rozkopali fundamenty na tyle, by móc sięgnąć po szczenięta i wydobyć je z pułapki, jaką stała się dla nich własna nora. Było tam aż siedem psiaków!

Szczęśliwie udało się wyciągnąć spod budynku wszystkie szczeniaki. Psia mama była bardzo wdzięczna ludziom, którzy pomogli jej wyjść z tej opresji. Sama zapewne nie dałaby sobie rady. Z wdzięczności nawet oblizywała ręce ratowników!

Teraz psia mama mieszka ze swoimi zwierzakami w bezpiecznym kojcu w schronisku. Stąd młode już nie będą mogły przypadkiem czmychnąć. Przynajmniej do czasu, kiedy będą już widzieć i sprawnie się poruszać na własnych łapach.

- Cóż za wspaniała psia mama, która pokazała ratownikom, gdzie są jej szczenięta, żeby je uratować. Mam nadzieję, że gdy dorosną, wszystkie znajdą kochające domy. Dziękujemy za ich uratowanie! - napisała internautka w komentarzu pod nagraniem.

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: Facebook/The Dodo

Następny artykuł