Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Psi dramat tuż przed Bożym Narodzeniem. 4-letni york porzucony pod gabinetem weterynaryjnym
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 21.12.2022 16:05

Psi dramat tuż przed Bożym Narodzeniem. 4-letni york porzucony pod gabinetem weterynaryjnym

Psi dramat tuż przed Bożym Narodzeniem. 4-letni york porzucony pod gabinetem weterynaryjnym
facebook/Friends Of Rescue

Tuż przed Bożym Narodzeniem 4-letni pies rasy yorkshire terier został porzucony pod gabinetem weterynaryjnym. Rodzina, która się nim opiekowała, zażądała przeprowadzenia zabiegu eutanazji. Gdy właściciele usłyszeli odmowę, nie mieli najmniejszych skrupułów. Nie zważając na to, że święta to czas pojednania, okazywania ciepła i dobroci serca, pod osłoną nocy pozostawili pupila przez placówką.

Yorkshire Terrier to jedna z najbardziej popularnych ras psów do towarzystwa. Niestety, pieski o filigranowych rozmiarach, jak i wszystkie inne zwierzęta właścicielskie nie mają wpływu na to, co zamierzają zrobić z nim ludzie, którzy dotychczas pełnili nad nim opiekę. Porzucony pod gabinetem weterynaryjnym młody samiec mógł jedynie liczyć na to, że spotka kogoś, kto odmieni jego los.

4-letni york porzucony pod gabinetem weterynaryjnym

Los bywa okrutny i niesprawiedliwy. Ten 4-letni york wylądował w środku nocy pod gabinetem weterynaryjnym w miejscowości Londonderry w Irlandii Północnej. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia przyszło mu przeżyć tak okropną historię, która nigdy nie powinna mieć miejsca.

Na dworze panował mróz, kiedy pracownica kliniki weterynaryjnej, jak co dzień rano, zjawiła się w miejscu pracy. Jednak nie mogła się spodziewać, że pod drzwiami będzie na nią czekał przemarznięty, wystraszony piesek. Nie ma się co dziwić, że ten widok złamał jej serce na milion kawałków, bowiem wcześniej właściciele zwierzęcia zażądali uśpienia niechcianego podopiecznego. Naturalnie spotkali się z odmową ze strony personelu.

Kobieta niezwłocznie zabrała zwierzę do środka, nakarmiła i zadbała, aby było mu ciepło. Kiedy Theo - ponieważ tak go nazwała - przeszedł badania i zaczął dochodzić do siebie, nie pozostało nic innego, jak poszukać dla niego kochającego domu. Na szczęście zajęła się tym fundacja Friends of Rescue, której już wielokrotnie udało się odmienić los porzuconych stworzeń.

Theo liczy na świąteczny cud

Kiedy wolontariusze z Friends of Rescue zobaczyli pyszczek uroczego Theo i poznali jego historię, od razu zaczęli szukać dla niego odpowiedniego domu. Zanim otrzyma szansę znalezienia domu na stałe, trafił pod opiekę zastępczą. Dzięki temu można było dowiedzieć się, w jakim towarzystwie najlepiej się odnajdzie oraz poznać jego usposobienie.

- Jest uroczym, małym mężczyzną, dobrodusznym i zabawnym, pełnym uczucia dla każdego, kogo spotyka. To mały pakiet miłości i szczęścia na czterech nogach - krótko podsumowała jego zastępcza mama, kiedy poznała go lepiej na przestrzeni ostatnich tygodni.

York uwielbia zabawę, niestraszne mu też długie spacery. Choć lubi wyrażać swoje zdanie poprzez szczekanie, nie jest groźny i robi to najczęściej w formie przekomarzania. Potrzebuje kogoś, kto będzie w stanie poświęcić mu tyle uwagi, ile potrzebuje. Nikt z ratowników nie ma wątpliwości, że Theo odwzajemni bezgraniczną miłością i będzie kochającym, lojalnym kompanem.

Głęboko wierzymy, że Theo będzie tym szczęśliwcem, któremu uda się doświadczyć bożonarodzeniowego cudu i jeszcze przed świętami trafi do kochającej rodziny. W końcu to magiczny czas! Jednocześnie wyrażamy nadzieję, że dziesiątkom, o ile nie setkom zwierząt z polskich schronisk także uda znaleźć się stałe domy przed końcem tego roku.

Niestety okołoświąteczny czas często wiąże się z porzucaniem zwierząt przez nieodpowiedzialnych opiekunów. Najczęściej zwierzęta krzyżują im plany, a niektóre z nich okazują się nietrafionym prezentem. Z tego powodu część schronisk decyduje się nawet na wstrzymanie adopcji na ten okres. Więcej na ten temat dowiesz się z naszego artykułu.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Iberion wspiera akcję na rzecz żołnierzy z Ukrainy, zbieramy na 30 kamizelek kuloodpornych dla walczących w krytycznych obszarach. Ty również możesz pomóc, zachęcamy do dołączenia – każda złotówka ma znaczenie. KLIKNIJ TUTAJ.

źródło: wamiz.co.uk

Tagi: York Pies