Swiatzwierzat.pl
nagranie

fot. screen z: jawor.policja.gov.pl/

Przerzucił psa przez 2-metrową bramę schroniska. Internauci: "Ludzie, kupujcie pluszowe misie"

6 Maja 2022

Autor tekstu:

Wioleta Piróg

W sieci zawrzało, kiedy media społecznościowe obiegło nagranie, ukazujące mężczyznę, który postanowił oddać swojego psa do schroniska dla zwierząt. Zrobił to jednak w wyjątkowo bestialski sposób, narażając go na uszczerbek na zdrowiu.

Kamery jaworskiego przytuliska Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami zarejestrowały mężczyznę, który w bestialski sposób potraktował psa. Chcąc oddać go do schroniska, przerzucił pupila przez 2-metrową bramę. Nagranie trafiło do mediów społecznościowych, a niedługo potem sprawą zajęła się dolnośląska policja.

Mężczyzna przerzucił psa przez 2-metrową bramę

Na krążącym w mediach społecznościowych filmie, nagranym 2 maja, widać mężczyznę, który chwyta psa za skórę i biorąc duży rozmach, przerzuca go przez płot schroniska. Mężczyzna następnie się oddala. Tymczasem zdezorientowany pies szuka miejsca w bramie, przez które mógłby przejść i ruszyć ze swoim opiekunem z powrotem do domu.

– Tak pewien pan z Jawora spędzał majówkę. Płot należy do schroniska dla zwierząt.
Przekażcie film dalej, może ktoś rozpozna tego przyjemniaczka. Zasłużył na "gorące podziękowania"
– napisał pan Andrzej, jeden z użytkowników Twittera, który udostępnił nagranie.

sowa

Sowa w domu - 6 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim rozpoczniesz hodowlę

CZYTAJ DALEJ

Kokos szuka kochającej rodziny

Niestety właściciel psa coraz bardziej się oddalał, a zwierzak pozostał po drugiej stronie bramy. Chociaż rozłąka jest dla niego z pewnością bardzo trudna, to prawdopodobnie ma teraz szanse na lepsze życie i odnalezienie kochającej rodziny. W schronisku ma zapewnione wszystko to, czego potrzebuje, a przede wszystkim nie jest już głodny.

Kokos, bo tak psinkę nazwali w schronisku, ma się dobrze, chociaż jest zdezorientowany i wygłodniały, rzuca się na jedzenie. Miejmy nadzieję, że znajdzie właściwą, kochającą rodzinę. Patologii już zaznał – napisał na Twitterze pan Andrzej.

"Ludzie, kupujcie pluszowe misie"

Sytuację skomentowała także inna zbulwersowana zachowaniem mężczyzny użytkowniczka Twittera Kaśka B., która zachowanie udokumentowane na filmie oceniła jako "bezmyślne i okrutne". Stwierdziła też, że "przeraża liczba komentarzy próbujących go tłumaczyć albo bronić". Zwróciła uwagę także, żeby nie brać pod opiekę zwierząt, jeżeli nie jest się w stanie nimi odpowiednio zaopiekować.

Ludzie, kupujcie pluszowe misie. Nie czują, nie przywiązują się, nie cierpią. A kiedy się nimi znudzicie, rzucicie nimi przez płot bez konsekwencji – zaapelowała internautka.

Policja zatrzymała mężczyznę z nagrania

Po tym jak bulwersujące nagranie obiegło media społecznościowe, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze zaczęli intensywnie działać w celu zatrzymania mężczyzny i pociągnięcia go do odpowiedzialności karnej. Szybko udało im się ustalić jego dane personalne i miejsce jego pobytu.

brama

Okazało się, że sprawcą jest 66-letni jaworzanin. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jaworskiej komendy, gdzie usłyszał zarzut znęcania się nad psem. Według ustawy o ochronie zwierząt grozi mu kara do 3 lat więzienia, a jego pies przebywa obecnie w schronisku, gdzie otoczony jest profesjonalną opieką wolontariuszy jaworskiego TOZ.

Informujemy, że nie ma i nie będzie żadnego przyzwolenia na jakąkolwiek formy przemocy wobec zwierząt. Przypominamy o możliwości zgłaszania różnych zagrożeń za pośrednictwem aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wśród wielu kategorii do wyboru jest właśnie znęcanie się nad zwierzętami. Wystarczy anonimowo zaznaczyć na mapie miejsce, które mundurowi niezwłocznie skontrolują informuje asp.szt. Ewa Kluczyńska oficer Prasowy KPP w Jaworze.

10 polskich gwiazd, którzy kochają zwierzęta całym sercem. Ich pupile żyją jak w bajce

Te gwiazdy nie raz pokazały swoje wielkie serce dla zwierząt, pomagając bezdomnym czworonogom i aktywnie działając na ich rzecz, a co najważniejsze ofiarując im swoją miłość i dom.

Zobacz galerię >

Jak dobrze znasz domowe zwierzaki?

Pytanie 1 z 3

Jaka rasa psa jest najpopularniejsza w Polsce?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: jawor.policja.gov.pl, twitter.com

Tagi:

Wioleta PirógAutor

Redaktor portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Nieszczęśliwy wypadek suczki "zakopanej żywcem". Policja wytyka schronisku szereg nieścisłości

Czytaj więcej >

Psy

Ledwo kupił szczeniaka, a już go oddał. Nowych opiekunów czeka przykra niespodzianka

Czytaj więcej >

Psy

Przywiązał psa do bramy schroniska w śnieżycę. "Możecie być pewni, że nie wróci do tej kreatury"

Czytaj więcej >

Psy

Szybki test na spostrzegawczość. Ile psów widzisz na zdjęciu? Nie tak łatwo odpowiedzieć poprawnie

Czytaj więcej >

Psy

Młoda suczka zakopana żywcem pod Krakowem? Odnaleziono ją podczas robót koparką

Czytaj więcej >

Psy

Nowe przepisy dotyczące zwierząt wkrótce wejdą w życie. Będą spore zmiany

Czytaj więcej >