Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Przerzucił psa przez 2-metrową bramę schroniska. Internauci: "Ludzie, kupujcie pluszowe misie"
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 06.05.2022 11:55

Przerzucił psa przez 2-metrową bramę schroniska. Internauci: "Ludzie, kupujcie pluszowe misie"

nagranie
fot. screen z: jawor.policja.gov.pl/

W sieci zawrzało, kiedy media społecznościowe obiegło nagranie, ukazujące mężczyznę, który postanowił oddać swojego psa do schroniska dla zwierząt. Zrobił to jednak w wyjątkowo bestialski sposób, narażając go na uszczerbek na zdrowiu.

Kamery jaworskiego przytuliska Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami zarejestrowały mężczyznę, który w bestialski sposób potraktował psa. Chcąc oddać go do schroniska, przerzucił pupila przez 2-metrową bramę. Nagranie trafiło do mediów społecznościowych, a niedługo potem sprawą zajęła się dolnośląska policja.

Mężczyzna przerzucił psa przez 2-metrową bramę

Na krążącym w mediach społecznościowych filmie, nagranym 2 maja, widać mężczyznę, który chwyta psa za skórę i biorąc duży rozmach, przerzuca go przez płot schroniska. Mężczyzna następnie się oddala. Tymczasem zdezorientowany pies szuka miejsca w bramie, przez które mógłby przejść i ruszyć ze swoim opiekunem z powrotem do domu.

– Tak pewien pan z Jawora spędzał majówkę. Płot należy do schroniska dla zwierząt. Przekażcie film dalej, może ktoś rozpozna tego przyjemniaczka. Zasłużył na "gorące podziękowania" – napisał pan Andrzej, jeden z użytkowników Twittera, który udostępnił nagranie.

Kokos szuka kochającej rodziny

Niestety właściciel psa coraz bardziej się oddalał, a zwierzak pozostał po drugiej stronie bramy. Chociaż rozłąka jest dla niego z pewnością bardzo trudna, to prawdopodobnie ma teraz szanse na lepsze życie i odnalezienie kochającej rodziny. W schronisku ma zapewnione wszystko to, czego potrzebuje, a przede wszystkim nie jest już głodny. – Kokos, bo tak psinkę nazwali w schronisku, ma się dobrze, chociaż jest zdezorientowany i wygłodniały, rzuca się na jedzenie. Miejmy nadzieję, że znajdzie właściwą, kochającą rodzinę. Patologii już zaznał – napisał na Twitterze pan Andrzej.

"Ludzie, kupujcie pluszowe misie"

Sytuację skomentowała także inna zbulwersowana zachowaniem mężczyzny użytkowniczka Twittera Kaśka B., która zachowanie udokumentowane na filmie oceniła jako "bezmyślne i okrutne". Stwierdziła też, że "przeraża liczba komentarzy próbujących go tłumaczyć albo bronić". Zwróciła uwagę także, żeby nie brać pod opiekę zwierząt, jeżeli nie jest się w stanie nimi odpowiednio zaopiekować. – Ludzie, kupujcie pluszowe misie. Nie czują, nie przywiązują się, nie cierpią. A kiedy się nimi znudzicie, rzucicie nimi przez płot bez konsekwencji – zaapelowała internautka.

Policja zatrzymała mężczyznę z nagrania

Po tym jak bulwersujące nagranie obiegło media społecznościowe, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze zaczęli intensywnie działać w celu zatrzymania mężczyzny i pociągnięcia go do odpowiedzialności karnej. Szybko udało im się ustalić jego dane personalne i miejsce jego pobytu.

brama

Okazało się, że sprawcą jest 66-letni jaworzanin. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jaworskiej komendy, gdzie usłyszał zarzut znęcania się nad psem. Według ustawy o ochronie zwierząt grozi mu kara do 3 lat więzienia, a jego pies przebywa obecnie w schronisku, gdzie otoczony jest profesjonalną opieką wolontariuszy jaworskiego TOZ. – Informujemy, że nie ma i nie będzie żadnego przyzwolenia na jakąkolwiek formy przemocy wobec zwierząt. Przypominamy o możliwości zgłaszania różnych zagrożeń za pośrednictwem aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wśród wielu kategorii do wyboru jest właśnie znęcanie się nad zwierzętami. Wystarczy anonimowo zaznaczyć na mapie miejsce, które mundurowi niezwłocznie skontrolują informuje asp.szt. Ewa Kluczyńska oficer Prasowy KPP w Jaworze.