Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Przed maską auta pojawił się kolos. Zaczął biec prosto na nich, przerażenie pasażerów sięgnęło zenitu
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 15.12.2023 15:59

Przed maską auta pojawił się kolos. Zaczął biec prosto na nich, przerażenie pasażerów sięgnęło zenitu

Bizon biegł prosto na ich auto
Bizon biegł prosto na ich auto, źródło: youtube/wallacedeyoung1 De Young

Każdy rozważny kierowca musi zdawać sobie sprawę, że przejazd drogą w terenie leśnym wiąże się z ryzykiem wtargnięcia pod koła zwierzęcia. Tak też stało się i tym razem. Turyści przemierzający kolejne kilometry nie spodziewali się jednak, że tuż przed maską ich samochodu pojawi się taki kolos.

Zwierzę wbiegło prosto na drogę

Jedną z najważniejszych cech, którymi powinien odznaczać się każdy kierowca to umiejętność szybkiego reagowania i zachowania ostrożności podczas każdej podróży. Zwłaszcza jeśli trasa prowadzi po drogach leśnych, na którą w każdej chwili może wtargnąć dziki mieszkaniec kniei.

Para podróżująca samochodem przez Park Narodowy Yellowstone w Stanach Zjednoczonych, nie kryła zdziwienie, gdy w pewnym momencie wprost na ich auto zaczął biec rozpędzony bizon. Całą sytuację nagrali, a następnie udostępnili w sieci. Film, na którym zwierzę rusza w ich stronę, zebrał mnóstwo wyświetleń i komentarzy.

Wyjątkowe pomysły na prezenty dla Twojego pupila. Uszczęśliwisz nie tylko jego, ale też siebie

Rozpędzony bizon ruszył w kierunku samochodu

Pasażerowie samochodu zdecydowanie nie spodziewali się, że ich podróż będzie miała taki przebieg. Na drogę wtargnęły dwa bizony. Jeden z nich pędził bliżej pobocza, drugi natomiast ruszył na auto, które zatrzymał zdezorientowany kierowca.

Rozpędzone zwierzę biegło prosto na pojazd, aby w ostatniej chwili gwałtownie zatrzymać się tuż przed maską. Na nagraniu słychać głos mężczyzny, który nie ukrywa, że jest zaskoczony takim obrotem spraw. 

O mój Boże, dzień dobry - mówi.

Wideo z bizonem obiegło sieć

Pasażerowie samochodu zastanawiają się, co powinni zrobić w takiej sytuacji. Finalnie jednak decydują zostać w aucie, nie ruszać go i poczekać, aż bizon straci nimi zainteresowanie i odejdzie. Na nagraniu słychać, jak kierowca poucza swoją towarzyszkę, by najlepiej nie patrzyła w stronę zwierzęcia, aby nie przyciągnąć jego uwagi.

Na szczęście po chwili bizon odchodzi spokojnym krokiem w innym kierunku. Nie da się jednak ukryć, że musiał napędzić wielkiego stracha podróżującym przez Park Narodowy Yellowstone. Władze niejednokrotnie ostrzegały turystów, że na tym terenie należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ podobne sytuacje mogę mieć miejsce.

źródło: o2.pl; youtube/wallacedeyoung1 De Young