Swiatzwierzat.pl

youtube/안쥬 CCTV

Przechodzień jako jedyny nie zignorował przerażonego kotka. Przemiana maleństwa wzrusza do łez

20 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Ważąca zaledwie 100 gram kruszyna leżała bez siły pośrodku chodnika. Tylko jeden przechodzień nie zignorował porzuconego kotka, podczas gdy wszyscy mijali go obojętnie. Zwierzę wyraźnie potrzebowało pomocy, dlatego zabrał je do swojego domu. To, co stało się z nim później, wzrusza do łez.

Przerażony i wciąż całkiem ślepy kociak znajdował się na chodniku. Był sam jak palec, a jego matka nie znajdowała się w zasięgu wzroku. Na pierwszy rzut oka sprawiał wrażenie martwego, jednak gdy tylko zadrżał, gołym okiem było widać, że potrzebuje pomocy. Niestety nikt, z wyjątkiem jednego przechodnia, nie zareagował na jego nieszczęście.

Przechodzień jako jedyny nie zignorował przerażonego kotka

Maleńki, bezbronny kotek na środku ulicy to widok, obok którego nie mógłby przejść obojętnie żaden szanujący się miłośnik zwierząt. Niestety, większość przechodniów została niewzruszona jego losem i mijała go zupełnie bez reakcji, spiesząc się do domów i miejsc pracy.

Ile obojętnych osób minęło kociaka, zanim znalazł się dobry człowiek, który postanowił mu pomóc? Na to pytanie nie znamy odpowiedzi. Całe szczęście dobry Samarytanin zlitował się nad biednym stworzeniem i wynagrodził mu cierpienie.

Przechodzień jako jedyny nie zignorował przerażonego kotka. Przemiana maleństwa wzrusza do łez

Okazało się, że biały kociak był jeszcze bardzo młody, o czym może świadczyć to, że w chwili znalezienie był całkowicie ślepy. Najprawdopodobniej na ulicy znalazł się, kiedy nieszczęśliwie wypadł kocicy z pyska podczas przenosin w inne miejsce i finalnie nigdy po niego nie wróciła. Na szczęście maluch nie trafił pod koła żadnego z przejeżdżających samochodów. Szybka reakcja przechodnia sprawiła również, że nie umarł z głodu, wyziębienia organizmu bądź na skutek obrażeń poniesionych w wyniku pogryzienia przez bezdomne psy.

Mężczyzna nie zawahał się ani sekundy – podszedł do brudnego kotka i wziął go delikatnie na ręce, a następnie udał się z nim do najbliższego gabinetu weterynaryjnego.

porzucone kocię
youtube/안쥬 CCTV

Przemiana maleństwa wzrusza do łez

W momencie znalezienie opiekuna kotek ważył zaledwie 100 gram. Nie miał wielkich szans na przeżycie w tak młodym wieku bez matki u boku. Należało go regularnie, co kilka godzin karmić i dbać by nie było mu zimno.

porzucone kocię
youtube/안쥬 CCTV

Malutkiego samca nazwano Anju. Z biegiem czasu zaczęła rosnąć mu piękna, gęsta jasna sierść oraz przybierał na wadze. Po upływie kilku dni otworzył nawet oczka.

porzucone kocię
youtube/안쥬 CCTV

Anju wyrósł na zdrowego kociaka, który zawsze ma ochotę na zabawę. Dzięki poświęceniu swojego opiekuna, który nie przekreślił jego przyszłości jak inni przechodnie, zwierzę dostało od losu drugą szansę. Teraz po porzuconym, brudnym i przestraszonym malcu nie ma już śladu.

porzucone kocię
youtube/안쥬 CCTV

Cała historia kotka została przedstawiona na materiale wideo, a materiał został odtworzony ponad 24 miliony razy w ciągu kilku miesięcy. Nie ma co się dziwić, bowiem metamorfoza tego dzielnego kociaka wzrusza wielu internautów do łez!

porzucone kocię
youtube/안쥬 CCTV

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] . Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta . Bądź z nami!

źródło: wamiz.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Koty

Odnaleźli zaginioną 25-letnią kotkę po dwóch latach rozłąki. Jej reakcja na właścicieli wywołuje łzy
Czytaj więcej >

Koty

Niewidomy kot przytula każdego, kogo spotka. Marzy tylko o kochającej rodzinie
Czytaj więcej >

Koty

Dlaczego źrenice kociego oka zmieniają kształt? Można się mocno zdziwić
Czytaj więcej >

Koty

Kotek podąża za każdym, kogo spotka. Na jego obróżce znajduje się ważny apel
Czytaj więcej >

Koty

Bezpański kot cierpliwie czekał na ławce, żeby ktoś zwrócił na niego uwagę. Do czasu
Czytaj więcej >

Koty

Czekała na pociąg, nagle mignęło jej małe stworzenie na torach. W akcji specjalne służby, musieli je ocalić
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Koty

Koty

Kamila Sabatowska

Przygarnęli kotkę, która dopiero co została mamą. Zerknęli na łapki kociąt i przetarli oczy ze zdziwienia
Czytaj więcej >
Koty

Kamila Sabatowska

Ile kotów potrafisz dostrzec na obrazku? To zagadka dla prawdziwych koneserów testów na spostrzegawczość
Czytaj więcej >
Koty

Lena Tomaszewska

Adoptowała 18-letnią kotkę, nie spodziewała się, że zwierzę odwdzięczy się w ten sposób
Czytaj więcej >
Koty

Lena Tomaszewska

Gdzie głaskać kota, aby sprawić mu największą przyjemność? Te miejsca zdecydowanie omijaj
Czytaj więcej >
Koty

Lena Tomaszewska

Rasy kotów z najpiękniejszymi oczami. Ich spojrzenie hipnotyzuje
Czytaj więcej >
Koty

Klaudia Piechocka

Wołasz kota po imieniu? Popełniasz znaczący błąd
Czytaj więcej >