Swiatzwierzat.pl

facebook/Nadleśnictwo Baligród, Lasy Państwowe

Prywatny basen w lesie? Kto bogatemu zabroni. Niedźwiedź zaskoczył leśników, “Każdemu należy się odpoczynek”

22 Maja 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Fotopułapki to jedno z najcenniejszych źródeł, z których można wiele dowiedzieć się o dzikich mieszkańcach lasu. Nadleśnictwo Baligród już wiele razy udostępniało materiały, które udało im się zgromadzić. Dla miłośników przyrody i zwierząt to prawdziwa gratka. Tym razem pokazali, co wyczynia niedźwiedź.

Każdy zasługuje na odpoczynek, nawet niedźwiedź mieszkający w lesie. Ten dziki osobnik zafundował sobie relaks, jakiego może pozazdrościć mu nie jedna osoba. Kto powiedział, że w lesie nie może być luksusowo?

Niedźwiedź urządził sobie leśne spa

Na nagraniu udostępnionym w social mediach przez Nadleśnictwo Baligród, główną gwiazdą jest oczywiście sam niedźwiedź. Mieszkaniec lasu najwyraźniej potrzebował chwili spokoju, a że nie mógł zarezerwować sobie pobytu i serii zabiegów relaksacyjnych w spa, postanowił, że urządzi je sobie sam.

Nie od dziś wiadomo, że jedną z atrakcji cieszących się największą popularnością jest kąpiel błotna. Gdzie można znaleźć więcej błota, jak nie w lesie? Sprytny niedźwiedź nie potrzebował wiele czasu, aby wskoczyć do ogromnej kałuży.

kotka i kocięta

Bezdomna kotka przynosi rodzinie z sąsiedztwa swój największy skarb. Teraz nie mieli serca jej wypuścić

CZYTAJ DALEJ

"Chwila wytchnienia"

Nagranie powstało dzięki fotopułapce Kazimierza Nóżki. Materiały leśnika już nie raz cieszyły oczy internautów. Niedźwiedź nie ogląda się i dostojnym krokiem zmierza prosto do wody. Kładzie się w niej, przekręca z boku na bok i oddaje w pełni chwili wytchnienia.

Zupełnie jak podczas zabiegu w profesjonalnym spa może liczyć na muzykę relaksacyjną. Właściwie jest prawdziwym szczęściarzem, ponieważ w lesie ma ją na żywo! Jego kąpieli akompaniują ptaki. Nie mógł sobie lepiej wymarzyć zwieńczenia słonecznego dnia, co z resztą zauważają internauci w komentarzach pod filmem.

Maj to szczególny miesiąc dla niedźwiedzi

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że ruja niedźwiedzi zamieszkujących lasy w Polsce trwa od początku maja nawet do lipca. W tym czasie samica może kopulować nawet z kilkoma partnerami. Jej ciąża trwa od 6 do 9 miesięcy. Najczęściej młode przychodzą na świat w styczniu.

- Cudowny widok  niedźwiedzia odpoczywającego, pięknie się zanurza i słucha uroczego koncertu ptaków, to kulturalny niedźwiedź olbrzym, chłonie piękno natury i muzyki - pisze jedna z internautek.

- Każdemu należy się odpoczynek - dodaje kolejna.

- Przy cudnym śpiewie ptaków misiu korzysta z leśnego spa. Musi zadbać o swój leśny wizerunek, bo nigdy nie wiadomo skąd wyłoni się paparazzi. Piękny widok. Miś cudowny - podsumowuje inny użytkownik sieci.

źródło: facebook/Nadleśnictwo Baligród, Lasy Państwowe

pies i królik

Adoptowali nowe zwierzątko. Reakcja psa hitem internetu, z całą pewnością nie tego się spodziewali

CZYTAJ DALEJ
czarno-biały kot

Wpuścili bezdomnego kota do domu, by nie zamarzł w nocy. Nie spodziewali się, do czego to doprowadzi

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

100? 150 lat? Nigdy nie zgadniesz ile lat ma najstarsza ryba na świecie
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Mówią na niego “tramwajarz”. Wygląda wstrętnie, ale daruj mu życie. Jego obecność jest wręcz pożądana
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Wąż sprytnie zakradł się do mieszkania. Niewiarygodne, gdzie go znaleźli
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nagranie uczynnego kałana podbija internet. Niewiarygodne, co wyprawia w basenie
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Masz w domu królika? Wielu właścicieli zapomina o jednej ważnej rzeczy
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Przyłapali go leśnicy, kiedy kręcił się przy ziemi. Chociaż budzi lęk i odrazę, nic, tylko mu współczuć
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]